Do Chomutova míří poslední Havlíčkův Brod. Potvrdí Piráti roli favorita utkání?

Napsal 12.12.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Do pirátské SD ARÉNY míří opět prvoligový hokej. V rámci 34. kola přijedou hokejisté z Havlíčkova Brodu. Půjde tedy o souboj aktuálního lídra s posledním mužstvem soutěže. Mezi oběma mužstvy je kromě rozdíl i v počtu nasbíraných bodů, je to rovných 60. Zápas startuje v Chomutově v sobotu 13. prosince v tradičních 17 hodin a 30 minut!

HC Rebel Havlíčkův Brod

Věděli jste, že...
  • ... Antonín Dušek je odchovancem Rebelů. Daniel Kolář zase začínal s hokejem v Chomutově a nyní působí v dresu soupeře.

Havlíčkobrodští neprožívají vůbec povedený ročník. Po odehraných třiatřiceti zápasech jim patří poslední místo prvoligové tabulky. Na své konto si připsali zatím pouze tři tříbodové výhry a stejný počet vyhraných utkání za dva body. Bodový zisk je proto pouze šestnáct bodů.

Lídrem produktivity Rebelů je útočník Roman Maliník, jenž dosud posbíral devatenáct bodů za šest branek a třináct nahrávek. Díky tomu vede i pořadí nahrávačů. Nejlepším střelcem je se devíti zásahy Tomáš Rousek. Další oporou mužstva je bezesporu zkušený forvard Jiří Kuchler. Produktivitě zadáků vévodí se šesti kanadskými body (1+5) Tomáš Semrád. Brankářský dres obléklo v probíhající sezóně již pět maskovaných mužů! Nejvíce toho odchytal mladý Jan Dlouhý, který zasáhl do devatenácti střetnutí. Hned za ním je René Svoboda s jedenácti zápasy.

Poslední vzájemný zápas

Střetnutí se odehrálo na havlíčkobrodském zimním stadionu v rámci jednadvacátého kola. Skóre otevřeli během přesilové hry v první třetině domácí zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče a kapitána Maliníka. Chomutovští ale do konce úvodní části zvládli srovnat, když se během přesilovky trefil Martin Šagát. Ve druhé třetině pak Marek Hovorka využil další přesilovou hru a svým gól rozhodl zápas. Třetí perioda se pak vyznačovala snahou Rebelů o vyrovnání, plány jim ale zhatil Marek Sikora, který v trestném střílení uzavřel gólový účet zápasu na 1:3 pro Piráty.

Rebel Havlíčkův Brod: Polívka – Jaroměřský, Kolář, Semrád, Boháč, Janáček , Kotaška, Vala – Rousek, Kuchler, Maliník – Babka, Tomek, Heřman – Sedláček, Milfait, Schleiss – Minárik, Kuchta, Chlubna.

Piráti Chomutov: Strmeň – Skinner, Rutta, Drtina, Koma, Mrázek, Rýgl, Šulák – Hovorka, D. Květoň, McGregor – Sinisalo, Gajovský, Hřebejk – Sikora, L. Květoň, Šagát – Račuk, Chrpa

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 34 21 4 5 4 119:65 76
14. Havlíčkův Brod 33 3 3 1 26 63:122 16

Poslední utkání našeho soupeře

Ve středečním kole se střeli Havlíčkobrodští s Třebíčí. Po bez brankové první periodě otevřeli skóre Rebelové, kteří zásluhou Kuchlera vedli 1:0. Do konce druhého dějství ale bylo všechno jinak. Domácí Horácké Slavii se podařili díky třem brankám skóre překlopit na svou stranu. Čtvrtou branku Bílých hvězd přidal sedm minut před koncem Dolníček. Na jeho trefu reagoval Jan Heřman, který ale už pouze upravil výsledek zápasu. Havlíčkův Brod tak prohrál v Třebíči 4:2.

Sestava Rebelů: Šindelář – Sklenička, Platil, Štindl, Semrád, Kurka, Pavlíček, Sedlák, Zítka – Babka, Sedláček, Zohorna – Rousek, Kuchler, Maliník – Minárik, Heřman, Zdráhal – Tomek, Melka, Půlpán.

Chomutov - Havlíčkův Brod
Marek Hovorka (16+20)Nejproduktivnější hráč Roman Maliník (6+13)
Marek Hovorka – 16 branek Nejlepší střelecTomáš Rousek – 9 branek
Nikola Gajovský – 22 asistencí Nejlepší nahrávač Roman Maliník – 13 asistencí
Jiří Drtina (5+16)Nejproduktivnější obránceTomáš Semrád (1+5)
Marek Hovorka – 46 TM Nejtrestanější hráčTomáš Rousek – 44 TM

O zápase

Zápas čtyřiatřicátého kola začíná na ledě SD Arény v sobotu 13. prosince v tradičních 17:30 hodin. Chomutovští budou chtít potvrdit, že jim právem náleží první místo tabulky a přidat body ze zápasu s posledním týmem ligy. Havlíčkobrodští Rebelové ale jistě nebudou chtít nechat svou kůži lacino. Střetnutí začíná v již zmiňovaný čas nebo je připraven tradiční textový online přenos přímo ze stadionu.