Piráti poslednímu Hronovu nedali šanci, zasypali ho deseti góly

Napsal 07.01.2023 Tadeáš Kožený
Děvetadvacáté kolo druhé ligy proti sobě svedlo dva týmy z úplně opačného pólu tabulky. Hronov bojuje o přežití a Chomutov naopak o co nejlepší postavení v nadstavbové části. Na kluzišti toto postavení bylo znát. Krušnohorci rozhodli o vítězství hned v úvodní třetině, kterou ovládli poměrem 5:0. Piráti náskok postupně navyšovali a nakonec v zápase zvítězili rozdílem třídy. Odváží si tak zasloužené tři body a podruhé v sezóně z venkovního duelu také dvouciferné gólové konto.
29.kolo so 7.1.2023
HRO
2:10(0:5, 1:3, 1:2)
Hronov
Ryšavý (14. Tichý) – Pavel, Amirov, Rubáček, Řehák, M. Veselý – Minařík, Poppel, Štrombach, Bondar, Polej, Dunda, Achmeťanov, Subbotin, Kubeček
Běhula – Matai, Seemann, Havel, Váchal, M. Žižka, Petrásek, Sýkora – Lukeš, Hübl, Chrpa – Kostourek, Mežnar, Mála – Chlouba, J. Veselý, Zajíček – Vostiňák, Príhoda, Jajlov

Hronov
32. Poppel (Polej, Kubeček), 52. Rubáček (Štrombach, Minařík)
6. Chlouba (Kostourek, Seemann), 7. Veselý (Žižka), 10. Hübl, 13. Chlouba (Žižka, Zajíček), 14. Lukeš (Hübl, Chrpa), 26. Zajíček (Chlouba, Petrásek), 33. Chrpa (Hübl, Matai), 37. Hübl (Lukeš, Matai), 47. Chrpa (Hübl, Matai), 48. Kostourek (Váchal, Mežnar)

6:5
0:1
0:0
22:40
550
Šmika – Hofman, Figer

Hronovští začali zápas aktivně, v první velké šanci se ocitl po křižné přihrávce Semjon Bondar, toho ale vychytal Richard Běhula. Piráti poté nabídli domácím přesilovou hru pěti proti třem. V ní měl obrovskou možnost otevřít skóre Tomáš Minařík. Svojí střelu poslal trestuhodně těsně mimo chomutovskou branku. Jelikož Hronovští své úvodní šance nevyužili, tak přišel trest na druhé straně. Milan Kostourek se na levé straně zbavil obránce a připravil puk před prázdnou branku, kde byl připravený Roman Chlouba. Zkušený útočník následně zavěsil puk pod víko – 0:1.

Neuběhla ani minuta a skóre se měnilo znovu. Jakub Veselý dostal přihrávku před branku a vyslal přesnou střelu do levé části klece bezmocného Milana Ryšavého – 0:2. Chomutovští hráli ve velké pohodě. Další gól přidal hostující kapitán Viktor Hübl. Ten vystihl špatnou rozehrávku a v samostatném úniku Ryšavému nedal šanci – 0:3. Roman Chlouba oslavil svůj návrat do chomutovské sestavy stylově. Ujel domácí obraně, stahovačkou se zbavil obránce a svým druhým gólem v utkání zvýšil už na 4:0

Třetinu snů, co se skóre týká, uzavřel pátým gólem František Lukeš. Jeho hokejové dvojče Viktor Hübl zavezl kotouč do útočné třetiny, kde mu ho přenechal a Lukeš puk zavěsil přímo pod břevno domácího brankáře – 0:5. Na Milana Ryšavého už toho bylo moc a tak přenechal místo v brankovišti náhradníkovi. Po střídání brankářů se ještě v šanci po kombinaci s Františkem Lukášem objevil Viktor Hübl, ale novic Jakub Tichý se výborně přesunul a betony zakročil včas.

Druhá perioda se odehrávala stále pod taktovkou Pirátů. Další branku po krásné akci vstřelil Jakub Zajíček. Toho před brankou našel Roman Chlouba a chomutovský mladík zakončoval přesně – 0:6. Domácí si na svojí další šanci museli počkat až téměř do poloviny základní hrací doby. Nejdříve Viktor Hübl nebezpečně pálil z pravého kruhu. Tichý dobře zasáhl a ještě tím založil rychlý protiútok. Arslan Achmeťanov zakončoval dobře do odkryté klece, ale Richard Běhula ho fantastickým zákrokem vychytal.

Domácí se přesto dočkali snížení. Před brankou zůstal osamocený Petr Poppel a ten zakončil přesně – 1:6. Piráti kontrovali dalším gólem ihned po vhazování. Jakub Chrpa se dostal s kotoučem po pravé straně do útoku a přesným zakončením skóroval – 1:7. Branku číslo osm vstřelil svým druhým přesným zásahem v utkání hostující kapitán Viktor Hübl. Ujel po levé straně a dělovkou propálil Jakuba Tichého – 1:8

V závěrečné třetině se Piráti se nakonec radovali z branky i v přesilové hře. Jakub Chrpa se dostal v předbrankovmé prostoru k úplně volnému kotouči a poslal ho do prázdné branky – 1:9. Podruhé v sezóně se hostující celek dostal na metu deseti vstřelených branek v zápase ve 48. minutě. Milan Kostourek dostal přesný pas před branku od Jakuba Váchala a zapsal jubilejní branku – 1:10. Domácí už jen v závěru snížili. Prudkou střelou od modré čáry se prosadil Stanislav Rubáček a stanovil tak konečné skóre zápasu na 2:10.

Leoš Kamaryt (HC Wikov Hronov): „Vzhledem k naší situaci, kdy jsme v sestavě měli deset juniorů, nebyl zápas herněúplně špatný. V některých pasážích jsme byli opravdu pod velkým tlakem. Naši nezkušení hráči se s tím ale v rámci nasazení popasovali dobře.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Kromě začátku zápasu a přesilové hry pěti proti třem jsme utkání měli pod kontrolou a byla jen otázka, kolik gólů dáme, protože jsme byli ve všech činnostech lepší.“