Piráti poslední zápas před Vánoci prohráli, nestačili na Porubu

Napsal 20.12.2019 Libor Kult
O s t r a v a / C h o m u t o v - Čtyřiadvacet hodin po bitvě ve Vsetíně nastoupili svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Martínkem k předehrávce 40. kola Chance ligy v Porubě, kde na rozmezí poloviny střetnutí otočili skóre ve svůj prospěch. Jenže pak už mířili přesně jen domácí hokejisté, takže druhá loupež z Ostravy během necelého měsíce se neuskutečnila.
N10 pá 20.12.2019
POR
4:2(0:0, 3:2, 1:0)
Poruba
Foltán – Slavík, Husák, Dundáček, Urbanec, Rudl, Krejčí, Dluhoš – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Špaček, Jáchym, Brodek – Ďurač, Hlinka, Ollender
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Piché, Havel, Štochl, Lang, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa

Poruba
22. Hudeček (Gřeš, Dundáček), 31. Sikora (Dundáček, Hudeček), 40. Špaček (Jáchym, Rudl), 54. Hudeček (Špaček, Krejčí)
30. Žovinec (Llewellyn, J. Svoboda), 31. Hlava (Seemann)

Veselý, Pilný – Konvička, Bohuněk

V první dobré příležitosti se už ve druhé minutě zjevil mezi kruhy Pitule, ovšem Foltán si jeho střelu pohlídal. Před polovinou třetiny předvedl na brankovišti rychlou kličku do forhendu Stloukal, jenže v tísni zakončil jen do betonu. Po přelomu zahajovacího dějství se osmělila také Poruba, ovšem Špaček mířil z pravého kruhu mimo a Brodek v závěru přesilovky netrefil na levé straně ve výhodné pozici puk ideálně, takže ten skončil mimo prostor tří chomutovských tyčí.

Prostřední dějství nabídlo o poznání atraktivnější podívanou. Vše odstartoval už po 74 vteřinách od úvodního vhazování Jan Hudeček, k němuž se odrazil puk ze souboje před brankou – 1:0. V následné chomutovské přesilovce mohl zvýšit Káňa, ale Pavlát byl proti stejně jako na druhé straně Foltán proti Llewellynovi.

Kolem poloviny zápasu padly tři góly v rozmezí 79 vteřin. Nejprve vyrovnal tečí Llewelynovy střely Dušan Žovinec, za 56 vteřin poslal Seemannovu vyraženou střelu do branky Nicolas Hlava – 1:2. Jenže za dalších třiadvacet vteřin vyrovnal z dorážky Marek Sikora – 2:2. Poté měla k dispozici další početní výhodu také Poruba, ale Káňa pálil z mezikruží mimo a na druhé straně Hlava jen do betonu. Druhý obrat duelu tak obstaral až v poslední minutě třetiny Marek Špaček, k němuž se odrazil puk ze skrumáže před brankou – 2:3.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky měl největší šanci Stloukal, který samostatný únik neproměnil stejně jako Piráti více než minutovou přesilovku čtyři na tři od poloviny 52. minuty. Ledva se Jan Hudeček vrátil z lavice hanby, dostal z pravé strany přihrávku mezi kruhy, odkud osamocený zacílil přesně – 4:2. I přes dvougólové manko zkusili Chomutovští power-play, v níž měl největší možnost Pitule, ale na vrcholu brankoviště puk skrz Foltánovy betony propasíroval.

Miloš Holaň (HC RT TORAX Poruba 2011): „V první řadě bych chtěl porubským fanouškům popřát veselé svátky a děkujeme za jejich přízeň při domácích zápasech. Během čtyř dnů jsme odehráli třetí zápas v řadě se soupeřem, který minulou sezónu hrál extraligu. První třetina skončila nerozhodně a hrál se atraktivní hokej nahoru a dolů. V druhé části padlo pět gólu, což si museli všichni pochvalovat. Byli jsme ve vedení a potom jsme chvilku ztráceli, jenže v nás ještě byla síla s utkáním něco udělat. Závěr utkání se nám podařilo ubránit a dokráčeli jsme tak do vítězného konce.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Výkon ve Vsetíně a v Porubě byl diametrální rozdíl. My jsme si šli zahrát hokej a ne vyhrát. To rozhodlo. Domácí si šli za vítězstvím, byli dravější a my se z tohohle musíme ponaučit, protože takhle hrát nemůžeme. Jestli chceme hrát takhle, tak to je hrozně špatný výkon.“