Ohlasy po utkání

„Přijde blackout a opakujeme stále stejné zbytečné chyby,“ posteskl si Nicolas Hlava

Napsal 21.12.2019 Libor Kult, Roman Jüngling
P o r u b a / C h o m u t o v - Piráti odehráli poslední duel Chance ligy před vánočními svátky na ledě ostravské Poruby, kam odjeli přímo ze Vsetína. Přestože svěřenci Miroslava Buchala s Petrem Martínkem otočili skóre z 0:1 na 2:1, odjeli nakonec domů s prázdnou. Střelcem druhého chomutovského gólu byl Nicolas Hlava, jenž za devatenáct a půl minuty na ledě pálil na branku soupeře celkem šestkrát.

„Ve Vsetíně jsme zápas odbojovali, jen škoda, že jsme nezískali v prodloužení druhý bod. V Porubě jsme měli šance, jenže jsme je neproměňovali,“ shrnul venkovní předvánoční dvojboj. „Domácí hráli jednoduše a potrestali nás z předbrankového prostoru,“ hledal hlavní příčiny neúspěchu.

Chomutovský rodák za desátou prohrou na ledě soupeře neviděl fakt, že mužstvo absolvovalo dvě bitvy ve dvou dnech. „Někdo je unavenější, ale záleží na každém, jak to má. Síly v soubojích možná trochu docházely, navíc Poruba hrála chytře a pohlídala si to. Ale pro oba týmy to bylo stejné,“ glosoval. „Hráli jsme hodně oslabení i přesilovek, pak někteří kluci dlouho stojí a těžko se dostávají do tempa,“ litoval.

Pirátům stačilo na obrat z 0:1 na 2:1 pouhých šestapadesát vteřin na rozmezí poloviny střetnutí, jenže třiadvacet vteřin po druhém zásahu bílomodré družiny už svítila na ukazateli remíza 2:2. „Je to škoda. Otočili jsme zápas a jako vždycky jsme si říkali, že první střídaní po našem druhém gólu musíme odehrát zodpovědně, ale našima hloupýma chybama Poruba hned vyrovnala, což by se nemělo stávat,“ uvědomoval si pětadvacetiletý útočník.

Samotný Nicolas Hlava zmínil trefy ostravského souboru z předbrankového prostoru a po závěrečné siréně hovořil kriticky o chybách celého mužstva. „Kdyby se chyby v hokeji nedělaly, vedeme soutěž bez ztráty bodu,“ pousmál se hořce. „Bohužel děláme ty samé chyby pořád dokola, což nás trápí a sráží. Trenéři nás na to upozorňují, jenže nás potká blackout a začneme si dělat, co chceme,“ kroutil hlavou.

V čem konkrétně vidí majitel už dvaceti kanadských bodů v aktuálním ročníku Chance ligy nejzásadnější problém? „Občas mi přijde, že od sebe puky zbytečně odpalujeme, místo abychom si je podrželi. Když je pak potřeba hru zjednodušit, vymýšlíme,“ uvedl. „Když se nám nedaří v koncovce, dostaneme se do křeče a nejsme schopní dát gól,“ připojil ještě.

Na špatné zakončování žehral autor zatím šesti gólů i sám u sebe. „Zatím se v koncovce docela trápím. Dá se říct, že skoro každý zápas jedu sám na bránu a z takových situací musím dávat góly. Nic mě neomlouvá, protože jsem tu od střílení gólů a tvoření hry,“ pravil. „Musím zkrátka na koncovce zapracovat,“ doplnil odhodlaně.

Stejně jako Petr Stloukal i odchovanec Pirátů už má před blížícími se vánočními svátky klid. „O dárky se hodně starala manželka, já jen dokoupil zbytek, takže máme všechno,“ usmíval se spokojeně. „Vánoce strávíme s nejbližšími – 23. budeme u mamky manželky, 24. u mojí mamky a nakonec 25. u tchána v Litvínově,“ nastínil Nicolas Hlava závěrem rodinné plány na nejhezčí období roku.