Piráti po velkém boji přehráli Most, pomohli si využitými přesilovými hrami

Napsal 31.01.2024 Katka Kuderová, Michal Luxa
V nadstavbové části druhé ligy zajížděli Piráti poprvé na led soupeře a v Mostě vyhráli 4:2. Svěřence Martina Pešouta poslal do vedení Jakub Zajíček a po něm také Martin Tůma, ovšem MOSTEČTÍ LVI vždy vyrovnali. Druhou využitou přesilovou hrou strhl vedení definitivně na stranu Chomutova kapitán Viktor Hübl. Konečné skóre pak pečetil trefou do prázdné klece ještě Petr Eret.
N5 st 31.1.2024
MSL
2:4(0:1, 1:1, 0:2)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Šoustek, Nedrda, Steinocher, Urban, Hoffmann – Písařík, Šimeček, Berčík – Jindra, Kýhos, Procházka – Mical, Řehoř, Böhm – Král
Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann – Lukeš, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, T. Svoboda, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa

34. Berčík (Řehoř), 45. Urbánek (Šimeček, Berčík)
17. Zajíček (Hübl), 39. Tůma (Lukeš, Hübl), 55. Hübl (Tůma, Kadeřávek), 59. Eret (J. Svoboda, Běhula)

6:2
0:2
0:0
26:35
572
Kosnar – Rubáš, Tvrdík

V čase 07:19 Petr Eret ukradl kotouč domácímu hráči, ale nakonec nezakončil. Dvě minuty poté Vitězslav Nedrda zavezl puk do útočného pásma, ale mířil mimo tři tyče Richarda Běhuly. Na konci první třetiny dvakrát od modré čáry střílel Richard Záruba, ale mostecký brankář měl betony na správném místě. Krátce na to po vyhraném buly v útočném pásmu Pirátů v čase 16:08 se prosadil Jakub Zajíček, jehož střela se odrazila do branky od domácího obránce – 0:1.

Ve 22. minutě zápasu se Jaroslav Šimeček protáhl přes všechny hostující obránce, ale Richard Běhula byl rychlejší a předvedl fantastický zákrok. V čase 29:35 mohla chomutovská banda vést o dvě branky, ale gól nebyl uznán, protože rozhodčí si myslel, že domácí brankář má kotouč pod kontrolou, ale ten mu náhle vypadl. Ve 34. minutě předvedl Martin Berčík individuální akci, když přebruslil hostujícího obránce a zavěsil přesně pod víko branky – 1:1. Chvíli poté Piráti zase vedli o jednu branku, když po krásné souhře využil přesilovou hru Martin Tůma – 1:2.

Na začátku třetí třetiny měli hosté k dispozici čtyř minutovou přesilovou hru, gól však nevsítili. Po návratu potrestaného hráče bylo skóre znovu vyrovnané, když dělovka Štěpána Urbánka skončila za zády Richarda Běhuly – 2:2. V čase 54:33 Patrik Kadeřávek od modré čáry nahrával na Martina Tůmu ten následně poslal puk Viktoru Hüblovi a ten už se na vrcholu brankoviště nemýlil – 2:3. Chvíli poté bylo nařízeno trestné střílení, ale Pavel Písařík nebyl úspěšný. Dvě minuty do konce to domácí zkoušeli v šesti hráčích v poli, ale proti byl Petr Eret, který pečetil do prázdné brány – 2:4.

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Samozřejmě jsme věděli, že přijel velký favorit a myslím si, že jsme na to byli dobře připraveni. Dobře jsme bránili a soupeře jsme moc nepouštěli do velkých příležitostí. Ale samozřejmě, když soupeř měl tlak, tak se do nějakých příležitostí dostal, ale Hosnedl to výborně pochytal. Myslím si, že jsme měli rozhodnout ve druhé třetině, kdy jsme jeli třikrát dva na jednoho a také jsme měli k dispozici samostatný nájezd.  Ale trápí nás koncovka, protož nedáváme moc gólů. Na konci zápasu jsme dostali branku a měli jsme k dispozici trestné střílení, které si myslím, že gólman soupeře chytil se štěstím, ale chytil, takže pro nás to dopadlo víceméně špatně.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Těžké utkání, ve kterém nás podržel Ríša Běhula, který podal vynikající výkon. První třetina byla z naší strany celkem slušná, dali jsme jeden gól, ale možná tam bylo víc šancí. Od druhé třetiny, kdy nám rozhodčí neuznal gól, jsme úplně přestali hrát. Dělali jsme zbytečné chyby dozadu a díky tomu, že Ríša podal vynikající výkon, nás držel pořád ve hře. Domácí mohli dát dva tři góly a bylo by po zápase. Ve třetí třetině jsem si to už pohlídali. Výborné přesilovky, které jsme sehráli celkem slušně a trošku šťastně jsme vyhráli.“