Piráti nekompromisně deklasovali sousední HC Most deseti góly

Napsal 28.01.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov přivítali na svém ledě sousední Most. Snad každý fanoušek domácích očekával podobné utkání, jako poslední vzájemný střet obou týmů, kdy Chomutov nadělil Mostu 14 branek. Piráti rozhodli o svém vítězství už v prvním dějství, které vyhráli 4:0. Nakonec přidali ještě šest branek a pověstná „desítka“ byla na světě.
44.kolo so 28.1.2012
10:2(4:0, 3:0, 3:2)
MOS
Hanuljak - Mrázek, Pavlas, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Endál, Hromas, Jíra, Kraft, Sikora, Hanták, Seman, Hřebejk, Procházka, Hruška, Gajovský, Hafenrichter
Most
Benda (41.Škubal) - Safronenkov, Rohan, Charousek, Přindiš, Schusser, Havelka, Kuncl, Parýzek - Ondráček, Vrtek, Maxa, Slavíček, Tvrdek, Vachovec, Rohan, Přeučil, Tauš, Nedrda, Vaněk, Heinish

5. Jíra (Jillson, Gajovský), 12. Jillson, 13. Hromas (Macháček), 15. Endál (Seman, Jillson), 30. Palin (Hřebejk, Kraft), 38. Endál (Pulpán, Kraft), 39. Sikora (Kraft, Seman), 44. Palin (Hřebejk, Pulpán), 46. Kraft (Jíra), 59. Pulpán
Most
42. Slavíček (Přindiš, Maxa), 59. Heinisch (Vaněk, Kuncl)

5:8
4:0
1809
Jeřábek ml. - Adamec, Poruba

Z počátku utkání hrály oba celky opatrněji a na vážnější šanci se čekalo až do páté minuty, kdy měli domácí hokejisté výhodu přesilové hry a byla to rovnou šance gólová. Petr Jíra se po střele Jeffa Jillsona dostal k odraženému puku, který jen napálil do zcela odkryté klece a poslal Piráty do vedení. V sedmé minutě to mohlo být již 2:0. Chomutovský obránce Brett Palin se objevil v dobré pozici mezi kruhy, ale branku přestřelil. O tři minuty později měli Piráti další velice dobrou brankovou příležitost, která byla téměř shodná jako u první branky. Jaroslav Hafenrichter vypálil a Filip Seman se dostal k odraženému kotouči, trefit prázdnou branku se mu však nepodařilo. Domácí ale druhou branku přeci jen vstřelili. Kotouč se dostal na modrou čáru k Jeffu Jillsonovi a ten tvrdnou ranou vymetl levý horní roh branky brankáře Bendy. Přesně o minutu a dvě vteřiny později vedli Piráti už 3:0, jelikož Karel Hromas se svou střelou z levého kruhu trefil přesně pod břevno a zvýšil vedení domácích. Netrvalo dlouho a Chomutov vstřelil další branku. Lukáš Endál si dokázal obhodit hostujícího obránce a z dobré pozice se trefil přesně mezi betony mosteckého gólmana. Žádná další branka v prvním dějství k vidění nebyla. Hráči Mostu se v první třetině téměř k ničemu nedostali a tempo hry jasně určovali Piráti, kteří jako by se snažili zopakovat debakl z předchozího vzájemného střetnutí.

Krátce po začátku druhé třetiny měli chomutovští další dobrou šanci. Dvojice Marek Sikora a Filip Seman se dostala do přečísleni proti jedinému obránci soupeře, ale Filipu Semanovi se nepodařilo po přihrávce Marka Sikory trefit kotouč ideálně a stav se neměnil. V pětadvacáté minutě vyslal velice nebezpečnou střelu Jakub Grof, kdy Marek Benda měl zcela zakrytý výhled a kotouč jen těsně minul branku. Téměř přesně v polovině utkání již však pátá přeci jen odbila. Brett Palin si během početní výhody najel před branku na přihrávku Štěpána Hřebejka a bez potíží nasměroval kotouč za záda Marka Bendy. V jedenatřicáté minutě měli hosté příležitost početní výhody pěti proti třem, ale když už si dokázali vytvořit slibnější střeleckou pozici, vždy je vychytal připravený Hanuljak. Další šance se udála dvě minuty před druhou sirénou. Chomutov proměnil díky pohledné kombinaci, kterou zakončil Lukáš Endál tečí mezi betony Bendy, další přesilovou hru a zvýšil vedení Pirátů. O půl minuty vytahoval Marek Benda kotouč ze své brány po sedmé. Při signalizovaném vyloučení Marek Sikora tečoval střelu Milana Krafta a vstřelil sedmou branku. Tato akce byla také poslední ve druhé třetině, kterou Piráti vyhráli v poměru 3:0.

Do třetí třetiny hosté nastoupili s Jiřím Škubalem, který v brance vystřídal Marka Bendu. Dvě minuty po zahájení posledního dějství se hosté dočkali čestného úspěchu v podobě branky na 1:7. Bohumil Slavíček před brankou tečoval střelu Přindiše a puk si našel mezi betony Miroslava Hanuljaka cestu do brány. O půl minutu později mohli dát domácí Mostu rychlou odpověď, ale Filip Hanták netrefil prázdnou branku. Ve čtyřiačtyřicáté minutě však chomutovská osmá branka padla. Brett Palin dostal od Štěpána Hřebejka přihrávku mezi kruhy a prudkou střelou švihem pod lapačku se podruhé v utkání zapsal na listinu střelců. Za dvě minuty inkasoval Jiří Škubal další branku, když se Milan Kraft dostal k odraženému kotouči po střele Petra Jíry a zvýšil na 9:1. Po této brance se fanoušci začali dožadovat branky s číslem deset. Příležitost skórovat přeci jen měli také hosté. Jakub Maxa se dostal do úniku a jel sám na Miroslava Hanuljaka, kterého střelou mezi betony nepřekonal. Velice blízko k desáté brance měl při přesilové hře Jeff Jillson, ale ve slibné pozici netrefil odkrytou horní polovinou hostující svatyně. Devět minut před koncem utkání musel Miroslav Hanuljak čelit dalšímu nájezdu soupeře. Tentokrát dokázal ujet Zdeněk Tauš, ale ve stoprocentní šanci trefil pouze tyč. Ve zbytku utkání se domácí pokoušeli o vstřelení desáté branky a velká příležitost přišla minutu před koncem utkání. Lukáš Pulpán byl ve velké příležitosti zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které Pulpán zakončil zkušeným blafákem mezi betony. Ihned po desáté brance Chomutova hosté ještě snížili na rozdíl osmi branek. Martin Heinisch od mantinelu prostřelil Hanuljaka a snížil na 10:2. To bylo poslední, co se v utkání stalo a hosté si tedy z Chomutova odvezli pořádnou nadílku v podobě deseti branek.

Jan Votruba(Piráti Chomutov): „Utkání se mi hodnotí velice dobře, protože jsme předváděli dobrou útočnou hru a především jsme vstřelili hodně branek. Dařily se nám také přesilové hry, které jsme v posledních dvou utkáních moc nezvládali. Zaměřili jsme se na ně na tréninku a rozebírali jsme se na videu a jsme tedy rádi, že to kluci pochopili a dali v nich góly.“

Václav Baďouček(HC Most): „Bylo jasné, že rozdíl mezi mužstvy je obrovský. Chomutov se pokouší o extraligu a my už se připravujeme na barážová utkání. Rozdíl tedy musel být jasně vidět. My jsme dnes měli hrozně moc vyloučených a Chomutov dal z přesilovek pět branek a jednu z trestného střílení. Při hře pět na pět to skončilo v uvozovkách 4:2 pro domácí, ale jejich obrovská kvalita byla jednoznačně znát již od začátku utkání.“