Ohlasy po utkání

„Pobyt v Česku si naprosto užívám,“ hodnotí autor dvou branek Brett Palin

Napsal 29.01.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - Do Chomutova přišel v létě ze zámořské AHL a ihned se zařadil mezi základní pilíře chomutovského týmu. Svou pověst potvrdil Palin i v malém derby s Mostem, kde se důrazný kanadský obránce prezentoval dvěma brankami. A ačkoliv prý má jako každý kanadský hokejista zběsilost v krvi, působí na první pohled dojmem milého člověka. Především, když překvapí hezkým českým pozdravem „čau“.

V zápětí hned slušně dodal: „Jak se máš?“ Dál však rozhovor pokračoval v angličtině. Přesto je vidět, že se Palin učí novému jazyku. „Snažím se, hodně se snažím,“ hodnotí své výkony v lingvistické oblasti Kanaďan. Následně pokračuje ve výčtu svých znalostí: „Znám pár slov, ale vždy mám potíže dát ta slova do věty. Umím si objednat jídlo v restauraci. A samozřejmě i pití,“ odpověděl Palin na otázku zda si umí objednat česky pivo. Celkově si pobyt i hraní v Česku moc užívá. „Je to tu boží. Užívám si zde hodně zábavy, jak na hokeji, tak v osobním životě. Každý den mi přináší spousty zážitků,“ přiznal s úsměvem Palin.

Brett Palin
Brett Palin

Zápas s Mostem byl oproti středečnímu zápasu s vedoucím Ústím jako nebe a dudy. Chomutovští nejenže vyhráli, ale soupeři dokonce nasázeli nepopulární desítku. Přestože je Most poslední, není jej radno podceňovat. „Víte, každý z týmů v první lize je kvalitní. Do zápasu jsme šli tedy stejně jako proti každému jinému soupeři. Hrát si svůj hokej a dát hodně gólu chceme přece pokaždé. Pravda, jen občas se to podaří jako proti Mostu,“ zhodnotil obránce přípravu na zápas, kterou prý ovlivnily i jiné faktory. „Po souboji s Ústím jsme neměli moc energie. Mezi týmy je velká rivalita, a to se vždy přenese na led. Hraje se hodně tvrdě. I dnes jsme tedy museli být hodně opatrní, ačkoliv ten zápas nemusel mít takový náboj.“

Cíle pro zápas přesto byly podle Palina jasné: „Prohráli jsme minulý zápas. Takovému zápasu, jako je ten s Ústím, říkáme ‚Velká hra‘. Chtěli jsme se tedy přes tu prohru přenést a v sobotu vyhrát ve velkém stylu. Tvrdou hru, ale při tom i pohledný hokej,“ prozradil kanadský obránce. Dané cíle se tedy podařilo splnit. „Myslím, že deset gólů je dost. Divákům se to muselo líbit,“ byl potěšen Palin.

Brett Palin se proti Mostu prosadil nejen jako tvrdý obránce, ale i jako střelec. Síť v mostecké brance rozvlnil hned dvakrát. Celkově má tedy na svém kontě již šest branek. Kanadských bodů zatím nasbíral patnáct. Se svými statistikami je proto naprosto spokojen. „Jsem spokojen. Pokaždé když týmu pomohu, nebo mu dám naději, tak mě to potěší. Úspěch týmu je ovšem přednější než mé statistiky,“ míní střelec páté a osmé branky. „Před první brankou jsem si všiml, že si mě můj obránce nehlídá. Najel jsem si tedy rychle před bránu, kde jsem již pouze dorážel do brány skvělou přihrávku,“ zhodnotil Palin první gól, na který mu stejně jako na ten druhý nahrál Štěpán Hřebejk.