Piráti na ledě třineckých Ocelářů dotahovali marně, rozhodla prostřední třetina

Napsal 05.01.2018 Kateřina Kundertová, Marek Douda
T ř i n e c / C h o m u t o v - Piráti ve 37. kole Tipsport extraligy podlehli Ocelářům i ve třetím vzájemné duelu sezóny, a nenavázali tak na čtyřzápasovou šňůru výher za dva body. Třinec si do poloviny střetnutí vypracoval pohodlný náskok, který svěřenci Vladimíra Růžičky v oslabené sestavě jen snížili. Ve čtvrtém utkání v řadě bodoval zásluhou asistence Petr Koblasa, Martin Šťovíček skóroval podruhé za sebou.
37.kolo pá 5.1.2018
TRI
4:2(1:0, 3:1, 0:1)
Třinec
Hrubec – Krajíček, Doudera, Linhart, Roth, Jank, Musil, Adámek – Kovařčík, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala
Lukeš – Grman, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Koblasa, Huml, Vondrka – Dlouhý, Šťovíček, Havel – Poletín, Smejkal, Chrpa – Hlava, Chlouba, Tomeček

Třinec
19. Vlach (Růžička), 21. Vlach (Marcinko, Růžička), 28. Marcinko (Hrňa, Musil), 30. Adamský (Martynek, Marcinko)
40. Šťovíček (Mrázek), 43. Dietz (Koblasa, Flemming)

Mrkva, Svoboda – Pešek, Špůr

Puku se ihned po úvodním buly ujali domácí Oceláři, kteří byli v prvních minutách aktivnějším týmem. Prvními adepty k otevření skóre byli Doudera s Martinem Růžičkou, přičemž oba hráči shodně gólově neuspěli proti Lukešovi v brance Pirátů. Chomutovští sázeli na šance z rychlých protiútoků a poprvé zahrozili v sedmé minutě, kdy se dvojice Poletín–Chrpa snažila procpat puk pod Hrubcův beton. Aktivita Ocelářů dále přibývala na intenzitě.

Ve druhé polovině první třetiny uzamkli Třinečtí soupeře v obranném pásmu, z čehož nakonec nevytěžili branku, nýbrž početní výhodu. Domácím se nepodařilo dostat do ideální střelecké pozice a po oslabení se naopak ozvali Piráti. Vondrka ujel do brejku, ale ač nedovoleně obtěžován obranou dvojicí neuspěl. V následující početní výhodě Pirátů prostřelil Valach puk za Hrubcova záda, ale k dorážce se nikdo neprotlačil. V devatenácté minutě Martin Růžička přihrál Romanu Vlachovi, který si před brankou položil brankáře a zakončil bekhendem do odkryté klece – 1:0. V samém závěru byl Chomutov poslán do oslabení.

Početní výhodu, která pokračovala v druhé periodě, Oceláři využili a znovu se prosadil Roman Vlach, který opětovně bekhendovou ranou po odrazu kotouče zvýšil náskok domácích – 2:0. Chomutovští měli poté možnost přesilovky, ale posléze se znovu radovali hráči Třince. Hrňa od mantinelu poslal gumu na zadní tyč, odkud z první doklepl Tomáš Marcinko – 3:0. Přesně v polovině zápasu dostal Martin Adamský pobídku na vrchol kruhů a mířil přesně – 4:0.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu a třinečtí hráči chybovali, čímž poskytli Chomutovu šanci na snížení skóre. Zdánlivě neúspěšnou přesilovku tři vteřiny před jejím koncem svěřenci Vladimíra Růžičky přece jen zužitkovali. Mrázek zpoza branky přihrál na volného Martina Šťovíčka, jenž do odkryté klece vsítil první branku Pirátů – 4:1.

Poslední dějství zahájili lépe Chomutovští a zásluhou vysokého forčekinku opět snížili. Nejprve si Šťovíček s Hlavou vylámali zuby po skvělých zákrocích Hrubce, následně se ovšem mohli radovat. Stanislav Dietz si ze středního pásma najel na přihrávku na modrou a projektilem z první nedal domácímu brankáři šanci – 4:2. Aktivity obou týmů se následně střetly a zápas pokračoval bez vážných šancí.

Chomutov se v poslední desetiminutovce tlačil do zakončení, přičemž domácí celek takticky držel hru mimo vlastní obrannou třetinu. V minutě čtyřiapadesáté Roth poslal Oceláře do oslabení, jenže pirátské snahy se nesetkaly s úspěchem. Chomutovským se nevyplatilo vysoké napadání a dopustili se prohřešku pouhé dvě minuty před koncem zápasu. Třinec si zbytek utkání pohlídal a ukončil čtyřzápasovou vítěznou šňůru Pirátů.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): „Chtěli jsme navázat na výsledek ze Sparty, kde jsme uhráli tři body a předvedli výborný výkon. První dvě třetiny jsme hráli parádní hokej, kluci kombinovali a dávali pěkné branky. Trochu nás poznamenal inkasovaný gól ke konci druhé části. V poslední třetině jsme se dostali pod tlak. Naštěstí nás podržel brankář Hrubec. Chci hráčům poděkovat, že utkání odmakali. Po novém roce hrajeme výborně a věříme, že to bude pokračovat i nadále.“

Jan Štastný (Piráti Chomutov): „Do Třince jsme přijeli v kombinované sestavě, protože v poslední době nás trápí zdravotní stav mužstva. Rozpadla se nám kompletní druhá pětka, dali jsme proto šanci našim mladým hráčům. První třetina byla z naší strany velmi dobrá, kaňkou byla jen inkasovaná branka ke konci. Druhá část rozhodla o tom, že jsme nemohli pomýšlet na body, protože jsme dostali další tři góly a to se v Třinci dohání jen těžce. Před poslední třetinou jsme na hráče apelovali, aby to nezabalili. Měli jsme hodně šancí, ale na bodový zisk to nestačilo. Hráči bojovali až do konce a za to jim patří dík.“