Naváží Piráti na poslední bodové zisky a oloupí čtvrté třinecké Oceláře?

Napsal 04.01.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Tipsport extraliga pokračuje již sedmatřicátým kolem a Chomutov zajíždí na druhou stranu republiky. Svěřenci kouče Růžičky se totiž utkají se čtvrtými třineckými Oceláři. Oba celky ve středečním kole zvítězily, na což se budou snažit navázat. Zápas v třinecké WERK Aréně začíná v pátek 6. ledna již v 17:00 hodin.

Tradičně velmi ambiciózní celek ze Slezska se aktuálně nachází na čtvrté příčce extraligové tabulky. Svěřenci kouče Varadi dosud nashromáždili dvaašedesát bodů. Před pátečním kolem mají v tabulce dvoubodový náskok na pátou Kometu a tříbodovou ztrátu na třetí královéhradecký Mountfield.

Prosincová klání odstartovali Třinečtí těžkým soubojem se suverénem extraligy z Plzně. Zápas na západě Čech vyhráli domácí, díky trefě Indráka z úplného závěru prodloužení. O pět dní později odcházeli Slezané smutní i z duelu proti jihlavské Dukle. O tomto zápase rozhodla jediná trefa. V 62. minutě překonal Hrubce Lukáš Anděl.

Okolo vánočních svátků zvítězil Třinec 3:2 v prodloužení na ledě Mountfieldu. V domácím prostředí ale následně získal pouhý bod ze střetnutí proti Liberci. Na Štěpána přehráli Oceláři litvínovskou Vervu poměrem 5:2. Ze zatím posledních dvou domácích mačů vytěžili hráči s drakem na hrudi pouze jeden bodík. Padli totiž s Olomoucí a poté i fotbalovým výsledkem se Zlínem. Ve středečním kole ale Oceláři vyloupili vysočanskou O2 arénu a porazili Spartu 5:3.

Velmi dobré jméno si celek z druhého nejvýchodnějšího města ČR dělá v mezinárodní Lize mistrů. V listopadu vyřadili svěřenci bývalého buldoka Václav Varadi švédské Malmö. V prosincovém čtvrtfinále pak přešel Třinec přes další švédský tým Brynäs. Díky tomu si zajistil účast v lednovém semifinále, kde vyzve finskou Jyväskylu.

Na začátku nového kalendářního roku proběhl hráčský trejd mezi olomouckou Morou a právě Třincem. Na Hanou se stěhoval ostřílený forvard Zbyněk Irgl. Pod Javorový naopak zamířil zlínský odchovanec Roman Vlach. Oba útočníci budou v nových klubech působit po dobu jednoho měsíce.

Perlička k pátečnímu zápasu

Po druhé reprezentační pauze se v extraligovém kolotoči odehrálo již šest kol. Všechny pirátské souboje mají jedno společné. Tým, který vstřelil první branku zápasu, duel nakonec prohrál. Bude to platit i v pátečním klání ve WERK Aréně? Nechme se překvapit.

Vzájemné souboje v aktuálním ročníku zatím patří Ocelářům

První souboj v Třinci přinesl úvodní branku až ve druhé třetině. Ve čtyřiadvacáté minutě otevřel skóre chomutovský mladík Jakub Lauko. Třinec ale ještě do přestávky srovnal zásluhou Vladimíra Rotha. V pětačtyřicáté minutě domácí otočili vývoj, trefil se Martin Adamský. Piráti ale díky dvěma přesným zásahům Ivana Humla znovu překlopili výsledek na svou stranu. Zápas do prodloužení poslala trefa Jiřího Polanského ze sedmapadesáté minuty. Vyrovnanou partii nakonec rozsekl domácí kanonýr Martin Růžička. Piráti si tak ze Slezska odvezli jediný bodík.

Druhé klání v pirátské aréně mělo úplně rozdílný průběh. Třinec si v první třetině vypracoval tříbrankový náskok. Na počátku druhé části zvýšil na průběžných 0:4 Tomáš Marcinko. Piráti poprvé skórovali ve 33. minutě a trefil se Ivan Huml. Ještě do druhé pauzy ale vrátil Ocelářům náskok čtyř tref Martin Růžička. Chomutovští v závěru duelu již pouze kosmeticky upravili výsledné skóre. Hráči pod vedením trenérské dua Varaďa-Zadina tak v Chomutově oslavili výhru 5:3.

388 tr. minutTRESTNÉ MINUTY443 tr. minut

Sparta Praha – Oceláři Třinec 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)

Do středečního utkání vstoupila Sparta skvěle. Již po dvanácti minutách vedla na Třincem dvoubrankovým rozdílem. Prosadili se Pavelka a Klimek. Ocelářům se ale podařilo ještě do první pauzy vyrovnat a ve druhém dějství šli prvně v klání do vedení. Na třetí třinecký gól, jenž zaznamanl Marcinko, našel odpověď Lukáš Klimek, který se tak trefil podruhé za večer. Na následující dvě přesné trefy Slezanů už ale Sparťané odpověď nenašli a po třech vítězných zápasech padli.

Sestava: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Linhart, Roth, Jank, Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Martynek – Svačina, Mikulík, Cienciala – M. Kovařčík.

Branky a nahrávky: 4. Pavelka (Forman, Pech), 12. Klimek (Forman, Pech), 22. Klimek (Pech, Forman) – 14. Martin Růžička (Roth, Marcinko), 19. Krajíček (Polanský, Svačina), 21. Marcinko (Krajíček), 27. Jank (Svačina, Adamský), 28. M. Kovařčík (Vlach, Hrňa).Vyloučení: 4:6. Využití:0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:25. Blokované střely: 7:11. Hity: 8:13. Vhazování: 45:32.

Piráti Chomutov – Mountfield HK 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1 )

Úvodní třetina zápasu branku nepřinesla. Skóre se poprvé pohnulo v osmadvacáté minutě zásluhou trefy hradeckého Romana Kukumberga. Hosté ve čtyřiačtyřicáté minutě odskočili do dvougólového náskoku, trefil se Filip Pavlík. Piráti ale našli odpověď vzápětí. Střelou z mezikruží mezi betony přelstil Pavelku Martin Šťovíček. Vyrovnání se pirátská aréna dočkala ve třiapadesáté minutě zásluhou Petra Koblasy. Jelikož ve zbývajícím čase další gól nepadl, šlo se do prodloužení. To ukončil tři vteřiny před vypršením pětiminutovky Michal Vondrka. Piráti tak vyhráli počtvrté za sebou a pošesté ze sedmi zápasů.

Sestava: Lukeš – Mrázek, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Grman – Havel, Huml, Koblasa – Vondrka, Šťovíček, Sklenář – Chrpa, Smejkal, Poletín – Hlava, Chlouba, Dlouhý.

Branky a nahrávky: 45. Šťovíček (Flemming), 53. Koblasa (Vondrka, Huml), 65. Vondrka (Dietz) - 28. Kukumberg (Bednář, Graňák), 44. F. Pavlík (Graňák, Zámorský). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení 0:0. Střely na branku: 34:32. Blokované střely: 10:14. Hity: 10:11. Vhazování: 33:44.