Piráti i díky prvnímu chomutovskému hattricku Františka Lukeše prodloužili vítěznou sérii!

Napsal 25.10.2023 Miroslav Kučera, Tadeáš Kožený
V rámci desátého kola druhé ligy Piráti na svém ledě přivítali celek z Písku. Chomutovští měli skvělý vstup do zápasu a už v jedenácté minutě se mohli radovat z pohodlného vedení 3:0. Hosté ale nedali svoji kůži lacino a ještě do konce úvodní třetiny manko stáhli na rozdíl jediného zásahu. Piráti pak o ubojovaném vítězství rozhodli až v poslední periodě díky gólu Františka Lukeše, jež si tím připsal první hattrick v chomutovském dresu. Svěřenci Martina Pešouta i díky tomuto počinu zapsali páté vítězství v řadě.
10.kolo st 25.10.2023
4:2(3:2, 0:0, 1:0)
IHC
Altrichter - Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Kučera, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš - Tůma, Eret, Kostourek - Zajíček, Koblížek, Mála - Chrpa, Putz, Remeš - Jouza
IHC Králové Písek
Korytar - Březina, Hanus, Radoš, Vajner, Šilhán, Turek, Kurfürst, Pavlát - Matiášek, Volf, Rousek - Pouzar, Koupal, Hracholskij - Novotný, Hollar, Ženíšek - Dubský, Zátopek, Šindelář

3. Chrpa (Záruba, Putz), 8. Lukeš (Hübl), 11. Lukeš, 44. Lukeš (Seemann, Záruba)
16. Matiášek (Volf), 18. Volf (Hanus, Rousek)

2:4
1:0
0:0
28:25
1446
Glanc - Kurtin, Baxa

Začátek první třetiny byl zcela v režii domácích Pirátů. Ti svého soupeře takřka k ničemu nepustili a na konci třetí minuty se radovali z vedení. Záruba vyslal ostrou střelu od modré, kterou Korytar vyrazil pouze na volného Jakuba Chrpu, který neměl problém zakončit do odkryté brány – 1:0. Za pár minut se měnilo skóre podruhé. Hübl vyhrál buly na volného Františka Lukeše, který v přesilovce zamířil přesně do šibenice – 2:0.

V polovině první části se domácí dostali do tříbrankového vedení. František Lukeš vyslal střelu od modré čáry a zřejmě s pomocí teče hostujícího obránce dostal kotouč za záda Korytara – 3:0. Hosté se ale nevzdali a trpělivě čekali na svou šanci, která přišla v 16. minutě. Po velkém zmatku v domácí obraně poslal Volf přihrávku na zcela volného Jana Matiáška, před kterým zívala odkrytá klec. V polovině osmnácté minuty se pak Písek přidal další branku, když střelu Hanuse od modré přesně tečoval Lukáš Volf – 3:2.

Ačkoliv první třetina byla plná gólů, druhá byla přesný opak. Hosté ale měli hned zkraje prostřední části velkou šanci ke srovnání skóre. Altrichter dlouho čekal s kotoučem na holi, ten mu ale následně sklouzl z hokejky. Napadající hostující útočník ale neskóroval. Za pár desítek vteřin pak Hübl dobře našel Svobodu, který ale také brankáře nepřekonal.

Největší šanci druhé třetiny měl domácí Tomáš Koblížek. Ten se v oslabení zmocnil kotouče na vlastní modré čáře a jel sám na Korytara, který však Piráta s číslem 20 na dresu vychytal. Celkově byla druhá část o hodně pomalejší, než ta první, oba týmy se do útoku příliš nehrnuly a divák si tak na své nepřišel.

Třetí třetina byla pro diváka o trošku zajímavější. Piráti se snažili pojistit si vedení, hosté naopak vyrovnat. Plán se ale lépe dařil domácím. Ve 43. minutě našel Záruba volného Františka Lukeše, který si nabruslil mezi kruhy a ačkoliv byl na kolenou, překonal Korytara a zkompletoval hattrick – 4:2. Hned z další akce pak mohl přidat pátý gól Petr Eret, ten ale trefil pouze pravou tyč hostující brány.

Hosté se sice snažili s výsledkem utkání něco udělat, ale Piráti je nepustili do žádné šance. Když už se pomalu Králové chystali na závěrečnou hru bez brankáře, oslabil jejich řady Matiášek a Piráti tak dvoubrankový náskok udrželi. Jejich sérii vítězných utkání tak nestopli ani Jihočeši.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Začátek utkání byl z naší strany výborný. Pak jsme ale zbytečnými chybami dostali soupeře do hry. Postavili jsme tím Písek na nohy a ten hrál druhou třetinu celkem dobře. Naštěstí jsme tam ale gól nedostali. Třetí třetina už byla zase v naší režii. Škoda, že jsme nevyužili více šancí. Celkově ale to nebyl moc povedený zápas z naší strany.“

Jan Trummer (IHK Králové Písek): „Asi se budu s hodnocením opakovat. Jeli jsme hrát k favoritovi. Místo, abychom utkání důstojně odehráli, tak si necháme hned na začátku dát tři góly a to je proti takovémuto soupeři velmi těžké otáčet.“