Piráti dotahovali v Prostějově marně, o výhře Jestřábů rozhodl vstup do třetího dějství

Napsal 13.09.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - O den dříve než bylo původně v plánu vyrazili Piráti k duelu druhého kola Chance ligy do Prostějova, kde je čekala venkovní soutěžní premiéra. Stejně jako úvodní bitvu se Sokolovem rozseklo utkání až závěrečné dějství, na jehož začátku si klíčový náskok vypracovali Jestřábi. Družina Martina Štrby nesložila zbraně, ale už jen snížila na rozdíl jediné trefy. Dvěma body za gól a přihrávku se blýskli Lukáš Blaha s Filipem Suchým.
2.kolo pá 13.9.2019
PRO
4:3(1:1, 1:1, 2:1)
Prostějov
Neužil (23. Dvořák) – Krejčí, Mrázek, Novotný, Muška, Březák, Brančík, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – Krejčík, Chlán, Ouřada – Luňák, V. Meidl, T. Jandus
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Štochl, Tejnor, Pařízek – Stloukal, Pitule, Rudovský – Tomica, Thompson, Llewellyn – Sklenář, Chrpa, Tupý – Vrhel, Suchý, Hrala

Prostějov
8. Krejčík (Brančík, Chlán), 27. Kafka (Račuk, Žálčík), 46. Kafka (Hrníčko, Brančík), 48. Berger (Žálčík, Račuk)
8. Blaha (Suchý, Lang), 23. Suchý (Tupý, Tejnor), 51. Thompson (Blaha)

Kašík, Vrba – Komínek, Kráľ

Piráti začali utkání dlouhým střídáním elitní formace, na které naštěstí nedoplatili stejně jako na následný faul. Krátce po skončení prostějovské přesilovky se Husovo nahození odrazilo od zadního mantinelu až do brankoviště, kde se k dorážce před odkrytou klecí nedostal Meidl. Hanáky to však mrzet nemuselo, protože v polovině osmé minuty byl před Pavlátem nejpohotovější Lukáš Krejčík, jenž z otočky dopravil do brány sražené nahození od modré – 1:0.

Ještě v téže minutě za 26 vteřin bylo vyrovnáno, když si Lukáš Blaha ve středním pásmu zpracoval puk a švihem z prostoru mezi útočnou modrou a vrcholy kruhů zaskočil Neužila – 1:1. V polovině třetiny měli k dispozici početní výhodu také Piráti, ale Sklenář z mezikruží po Llewellynově pasu zpoza branky neuspěl. Stejně dopadli na druhé straně v přečíslení Chlán a chvíli po něm také Kafka, který nezaskočil Pavláta ranou z pravé strany na bližší tyč. Když v samotném závěru chytila chomutovská jednička také přesilovkový pokus Nouzy, šlo se poprvé do kabin s nerozhodným výsledkem.

Na startu prostředního dějství ubránila družina Martina Štrby 87 vteřin dlouhé oslabení ve třech i následnou klasickou přesilovku Jestřábů, což dalo možnost Filipu Suchému k obratu skóre. Pirátský útočník ukryl střelu z hranice levého kruhu za obránce a vyhnal Neužila na střídačku – 1:2. Daniel Dvořák po chvilce na ledě čelil trestnému střílení Rudovského, který skulinu mezi betony gólmana nenašel.

Na sklonku 27. minuty tak bylo vyrovnáno poté, co Petr Kafka zblízka zakončil přesilovkovou kombinaci po Račukově křižné přihrávce – 2:2. Když se před polovinou zápasu neujala Chlánova střela z pravého křídla, mohl vrátit Pirátům vedení Rudovský, ovšem v rozhodující chvíli mu sjel puk z čepele. Hned z protiútoku nevyzrál na bývalého juniorského parťáka Ouřada, v samotném závěru ještě unikl chomutovské obraně Berger vracející se z trestné lavice, avšak mířil pouze do brankové konstrukce.

Opatrnější úvod závěrečné dvacetiminutovky rozčísl až třetí prostějovský gól, který vstřelil před brankou osamocený Petr Kafka, k němuž doputoval puk po ose Brančík-Hrníčko – 3:2. Za dvě minuty se Thompson před Dvořákem marně natahoval po Llewellynově pasu z levého křídla, a tak udeřilo znovu na druhé straně. Jan Berger dostal v pravém kruhu o chvilku více času, než bylo zdrávo a na rozdíl od konce druhé třetiny mířil přesně – 4:2.

Před polovinou hracího období dostali Piráti možnost přesilové hry, již sice neproměnili, ale krátce po jejím skončení se dorážkou na brankovišti prosadil Tayler Thompson – 4:3. Poté, co bílomodří ustáli závar před Pavlátem, zkomplikovalo jejich honbu za vyrovnání vyloučení. Jestřábi přesilovku nevyužili, jenže Chomutovským nepomohla ke kýženému čtvrtému zásahu ani závěrečná hra bez brankáře.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Během zápasu jsme splnili, co jsme si řekli na přípravě. Všichni odevzdali maximum a potěšili svým výkonem nás trenéry i naše fanoušky. Děkujeme hráčům za cenné vítězství.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Myslím, že diváci sledovali kvalitní zápas. Měli jsme šance, abychom odskočili na 3:1 nebo 4:1, jenže jsme je bohužel neproměnili. Prostějovští pak byli podle mého hladovější a víc chtěli vyhrát. My už jsme ztrátu nedohnali, což je škoda, protože si myslím, že jsme nějaký bod mohli získat.“