Ohlasy po utkání

„Nedělali jsme věci, které jsme měli,“ zhodnotil po první porážce Filip Suchý

Napsal 14.09.2019 Marek Douda
C h o m u t o v - Pirátská posádka zvedla kotvy a vůbec poprvé v letošním ročníku Chance ligy zamířila vstříc venkovnímu utkání. Vyzyvatelem byli prostějovští Jestřábi, kteří si na Hané chtěli připsat první body v sezóně. V utkání plném obratů byli nakonec úspěšnější právě Hanáci, kteří Piráty přetlačili těsně 4:3. Nejvýraznější postavou v chomutovském dresu byl centr Filip Suchý, který zaznamenal gól s asistencí.

Svěřenci trenéra Štrby vážili dalekou cestu s jasným cílem, potvrdit výhru z prvního kola. Oba celky mají poměrně mladý kádr, a tak se očekával vyrovnaný souboj, ze kterého po závěrečné siréně vzešli lépe Jestřábi. „Byl to těžký zápas. Prohráli jsme, protože jsme neproměnili šance, které jsme měli. Prostějov využil všechny příležitosti a my jsme ztratili tři body,“ mrzelo jednadvacetiletého útočníka.

Otevření střelecké listiny nastalo již v osmé minutě po kombinaci Prostějova, na což vzápětí zareagoval Lukáš Blaha za přispění asistujícího Filipa Suchého. Tomu se na úvod druhého dějství podařilo dokonat obrat. Důležitým gólem navázal na vydařenou přípravu a sám věří, že ho může premiérová trefa nakopnout. „Cítil jsem se dobře. Gól mi určitě pomůže, protože dlouhé čekání je pak unavující, takže jsem za něj rád,“ těšilo hráče s číslem 17 na zádech.

Přestože trefa plzeňského odchovance pro Piráty žádné body nepřinesla, v danou chvíli dostala chomutovský tým do sedla. Sám autor rozdílového zásahu byl navíc překvapen, že původní nahození puku prošlo za záda brankáře Neužila. „Objížděl jsem hráče a chtěl jsem dát puk před bránu alespoň na dorážku. Byl jsem rád, že nakonec prošel dovnitř. Škoda že na výhru to nestačilo,“ litoval rodák z Horních Lukavic.

Za moment, který rozhodl o osudu celého utkání, může být považováno třetí dějství. Oproti předešlému kolu, kdy se pro Piráty jednalo o nejlepší část hry, s Prostějovem to představovalo diametrální rozdíl. Inkasovali dvakrát, a posléze marně dotahovali manko. „Nevím, jestli jsme se nekoncentrovali, ale nevyšlo nám to. Musíme si na podobné věci dávat pozor, abychom měli vstupy do třetiny lepší, protože jsou tím nejdůležitějším,“ usuzoval dvoubodový hráč.

Cestování, to je v ligové sezóně nezbytná a mnohdy vyčerpávající záležitost. Piráti se o tom přesvědčili na vlastní kůži právě při přesunu na Hanou, jelikož cesta trvala několik hodin. Podle chomutovského útočníka se únava místy dostavila, ale pro výmluvy rozhodně nebyl prostor. „Myslím si, že všichni v kabině mají hodně nacestováno. Člověk může být na přejíždění zvyklý, ale stejně to na někoho může padnout,“ byl si vědom bývalý člen mládežnických reprezentačních výběrů.

Oba góly, na kterých se nadějný ostrostřelec podílel, byly zajímavé tím, že urazily poměrně dlouhou vzdálenost směrem k prostějovské svatyni. „Každý chce dávat puky do brány. Dvakrát jsme vystřelili a dvakrát jsme dali gól z dálky. Trochu kuriózní branky. Blahič dobře trefil šibenici, ale můj gól byl takový, že ani nevím, jak se odrazil do brány. Možná o hráče, ale naštěstí tam spadnul. I tak jsme bohužel prohráli, takže jsme týmu nepomohli,“ sypal si popel na hlavu.

Kámen úrazu představovala pro pirátskou loď nejen neubráněné oslabení, ale rovněž nevyužité šance při vlastních početních výhodách. Prostějovští obrannou hrou úspěšně eliminovali útočné pokusy soupeře, čímž dali základ tříbodovému vítězství. „Chodili na nás hodně agresivně a nedali nám kousek ledu. Je to těžké posoudit. Málo jsme stříleli a oni po nás šli hodně aktivně. Asi jsme se s tím nedokázali srovnat,“ zkonstatoval.

Co se týče přesilových her, oba celky si jich v průběhu střetnutí vyzkoušely celkem šest. I v této shodě se ovšem našel jeden rozlišující, a navíc zásadní prvek – efektivnost. Hanáci na rozdíl od Pirátů využili jednu početní výhodu, která se později ukázala jako vítězná. „Někdy fauly vyplynou ze hry a jindy jsou hloupé, což by se nám nemělo stávat. Potom nás mohou stát celý zápas. To by se nemělo opakovat,“ pobízel člen čtvrtého útoku pirátské posádky.

Přípravná utkání týmu pod vedením kouče Štrby byla výrazná pro časté potyčky, hru na hranici pravidel a velkou tvrdost. Tato skutečnost se prozatím do jisté míry nepotvrzuje. Podle dotazovaného forvarda je to ovšem pouze otázkou času. „Jsme na startu sezóny. Všichni mají dost sil a nejsou tolik podráždění. Hra klidná není, je to liga a každý se snaží získat tři body,“ uvedl závěrem jeden z nováčků v dresu Chomutova.