Piráti doma slaví první výhru, vynulovali druholigové Řisuty

Napsala 24.08.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti porazili ve čtvrtém přípravném zápase druholigové Řisuty, a přerušili tak na vlastním ledě sérii tří proher. Více než tisícovka fanoušků viděla v ROCKNET ARÉNĚ řadu povedených akcí, čtyři góly a čisté konto Miroslava Hanuljaka, jenž se tučným písmem podepsal pod premiérové vítězství v sezóně.
přát. út 24.8.2021
4:0(0:0, 2:0, 2:0)
RIS
Hanuljak – Klapka, Kuncl, Novák, Charousek, Žižka, Hartman, Psar – Josef Rindoš, Kůs, Chrpa, Mála, T. Svoboda, Kostourek, Freiberg, Řezníček, Jaroš, Chlouba
Řisuty
Pánek – Malovický, Potěchin, Matula, Řepka, Škutina, Zich – Dunčenko, Okegawa, Čermák, Pokorný, Výrut, Jurda, Křenek, M. Kučera, Rendla

Hlinka – Dyršmíd, Žižka

Piráti nezachytili vstup do utkání, takže se hned musel kvalitním zákrokem prezentovat Miroslav Hanuljak, jenž vychytal tváří v tvář Matěje Čermáka. Následně Řisuty bez větších problémů ubránily oslabení a měly na ledě převahu, to se změnilo po přelomu dějství.

Piráti se dostali do šancí, ale chyby hostů netrestali. Jaroslav Kůs z hranice levého kruhu nastřelil tyčku a hned vzápětí František Mála vybídl ke skórování Milana Kostourka, jenž však trefil jenom přesouvajícího se brankáře. Poté, co na konci řetězu pohledných přihrávek neuspěl i Jakub Chrpa, šlo se do šaten za bezbrankového stavu.

Třetí pokus ofenzivního dua a vedoucí gól, o který se ránou do prázdné klece postaral Jaroslav Kůs, jehož ideálně našel Milan Kostourek – 1:0.  V polovině základní hrací doby Roman Chlouba vybídl svého dlouholetého parťáka Jakuba Chrpu, ten neuspěl, a tak sám kotouč dojel a doklepl ho do branky – 2:0.

V dalším průběhu měl Milan Kostourek několik šancí, jenomže bekhendovou dorážku i střelu z pravé strany vyslal pouze do brankáře. Těsně před sirénou neuspěl ani Jaroslav Kůs, jenž po skvělé přihrávce netrefil odkrytou klec.

Spolupráce Kůs–Kostourek fungovala, hned po dvaadvaceti vteřinách třetí periody prvně jmenovaný nastřelil po křižné přihrávce brankovou konstrukci. Ve 48. minutě Chomutovští udeřili ve vlastním oslabení, když se Roman Chlouba stahovačkou zbavil obránce a zasunul kotouč mezi Pánkovy betony – 3:0.

Krátce po nevyužitém úniku Kamila Charouska při vlastním oslabení, se dočkal i smolař Milan Kostourek, který projel kluziště a z blafáku zamířil do horních pater branky – 4:0. Piráti před více než tisícovkou fanoušků urvali první výhru v přípravě, další zápas je čeká v úterý 31. srpna doma proti Děčínu.

Petr Martínek (Piráti Chomutov):

„První třetina z naší strany nebyla moc dobrá, ale při šancích soupeře nás podržel Míra Hanuljak. Od druhé třetiny jsme trochu přeházeli sestavu, začali jsme si dávat puky a zlepšili jsme pohyb, takže pak bylo vidět, že máme trochu navrch. Máme spoustu šancí, ale bohužel, je neproměňujeme, což bylo vidět i v Děčíně a Chebu. Zaplať pánbůh, že se vyhrálo. Je to dobře pro nás i pro fanoušky.“

Jan Boháček (HC Řisuty): „Chomutov má zkušené hráče a my jsme sem přijeli bez pěti útočníků naší sestavy, aby se mladí kluci ukázali. I když první třetina byla vyrovnaná a vypracovali jsme si nějaké šance, postupem času byla vidět kvalita starších hráčů, kteří už mají něco za sebou a nakonec nás přehráli.“