Chomutov doma zabojuje o první výhru, vyzve druholigové Řisuty

Napsala 23.08.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Konečně! Piráti se v rámci přípravných zápasů poprvé představí na domácím ledě, kde budou mít ideální šanci přerušit sérii tří proher. Duel proti druholigovým Řisutům je naplánován na úterý 24. srpna od 18 hodin.

Pokladny 16:30. | Předprodej. | Sektory FGH uzavřeny. | Potvrzená bezinfekčnost. | FFP2. | »

Řisuty jsou malá obec v kladenském okrese rozkládající se asi šest kilometrů západně od Slaného, kde nejbližší soupeř Pirátů hraje svá domácí utkání. Na břehu Červeného potoka nalezneme památnou lípu anebo terénní pozůstatky středověké tvrze.

Největší zkušenosti s tamním hokejem má Adam Novák, který za Řisuty odehrál v sezóně 2019/2020 osmnáct utkání v základní části a tři v play-off. V úterý by si tak mohl zahrát proti bývalým spoluhráčům.

Vstup do minulé a rychle ukončené sezóny se buldokům příliš nepovedl, jelikož ze čtyř zápasů získali pouze dva body. V Písku prohráli v prodloužení a doma s Příbramí v samostatných nájezdech, následně nestačili na Cheb ani Klatovy.

I přes řadu proher a nízký počet vstřelených branek se bodově dařilo Petru Patykovi, který vstřelil tři góly, zdatně mu sekundoval se dvěma trefami Michal Fortelka. Jasnou jedničkou byl v brankovišti David Stahl. Všichni tři by měli v týmu pokračovat, jelikož figurují na soupisce zveřejněné 16. srpna, kdy mužstvo bylo v plném proudu letní přípravy na druhé ploše kladenského zimáku.

Soupiska Řisut: Luboš Novotný, Petr Pánek, David Stahl – Josef Flachs, Jakub Kučera, Matěj Malovický, Tomáš Mareček, František Matula, Michail Potěchin, Pavel Řepka, Ondřej Škutina, Adam Zich, Matěj Zika – Matěj Čermák, Ivan Dunčenko, Roman Formánek, Michal Fortelka, Petr Havlůj, Petr Janeček, Vincent Keszi, Lukáš Křenek, Michal Kučera, Šimon Náprstek, Juja Okegawa, Petr Patyk, Jiří Pokorný, Matyáš Rendla, Jan Výrut.

Buldoci začali zápasovou přípravu před pár dny, kdy vyrazili na led Jablonce nad Nisou. Pod Ještědem i s novou tváři Vojtěchem Šilhavým prohrávali ve třiadvacáté minutě 0:3, jenomže se jim ve třetím dějství povedla skvělá stíhací jízda, díky které si vynutili alespoň prodloužení. V tom rozhodli domácí Vlci.

Piráti jedou domu s rozstřílenými juniory a zlepšeným výkonem v zádech

Oproti tomu Piráti mají za sebou už přípravné zápasy tři. Ve všech svěřenci Petr Martínka padli o jediný gól. Na ledě Rakovníku a Děčína prohráli 2:3, v posledním odehraném utkání proti Chebu nezvládli jedenáctigólovou přestřelku.

Už přípravná střetnutí nabídla zajímavé výkony juniorů. Tadeáš Svoboda skóroval v seniorské premiéře i v dalším klání, takže se v áčku Chomutova trefil dříve než jeho starší bratr Matyáš. Filip Döring si musel počkat do druhého startu, v něm ale dvěma zásahy zdramatizoval závěr duelu se Stadionem. Při seniorské debutu se trefil i Pavel Šugár.

Topfoto: Facebook HC Řisuty.