Mladí Piráti přehráli Slovan, šestnáctiletý Vrhel dal hattrick

Napsal 01.08.2019 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti se ve druhém přátelském utkání postavili na domácím ledě nedalekému Slovanu z Ústí nad Labem. V hodně mladé sestavě Piráti excelovali a šestnáctiletý odchovanec Stanislav Vrhel dal tři branky. Bodově zářili také Jan Svoboda či na zkoušce působící Kryštof Hrala. V každé třetině dali domácí dvě branky a radovali se z výhry 6:3, přičemž pětkrát se prosadili hráči z chomutovské líhně.
přát. čt 1.8.2019
6:3(2:1, 2:1, 2:1)
UNL
R. Běhula (30. Altrichter) – Hlaváček, Havel, Seemann, Zeman, Šuráň, Pařízek – Tupý, Suchý, M. Svoboda – Hrala, Vrhel, J. Svoboda – Hradecký, Koláček, Kofroň.
Ústí n.L.
Stahl – Málek, Brož, Smetana, Zdvořáček, Hes, Mareš – Severa, Roubík, Vildumetz – Procházka, Merta, Kordule – Wojnar, Krliš, Harkabus.

7. Vrhel (Hrala, J. Svoboda), 17. J. Svoboda (Vrhel, Hradecký), 24. Vrhel (Hrala), 26. Vrhel (Hrala, J. Svoboda), 47. M. Svoboda (J. Svoboda, Seemann), 60. Tupý (M. Svoboda, Suchý)
Ústí n.L.
20. Severa (Brož, Roubík), 21. Severa (Málek, Vildumetz), 54. Roubík (Brož)

7:11
4:2
0:0
28:31
1 106

V úvodních vteřinách utkání měl na holi gól Tomáš Vildumetz, jehož ale bleskurychlým přesunem vychytal Richard Běhula. Mladý gólman při pirátské premiéře mezi dospělými odolal i v následující přesilovce soupeře.

Psala se sedmá minuta, když vstřelil ze samostatného úniku reprezentant Stanislav Vrhel první #restart gól – 1:0. Rychlou odpověď měl na holi Pavel Kordule, jenž však před prázdnou bránou promáchl. Stejně dopadl i Matěj Hes, jehož ránu zastavila tyčka.

V sedmnácté minutě šli domácí do dvoubrankového vedení, které zajistil dorážkou Jan Svoboda – 2:0. V závěru dostal Slovan dvounásobnou přesilovku, kterou rychle po návratu prvního vyloučeného Piráta využil zásluhou Jiřího Severy, jenž tečoval pokus Vladimíra Brože – 2:1.

Po necelé minutě prostřední třetiny srovnal po střele od modré dorážkou z těsné blízkosti Jiří Severa do odkryté části klece – 2:2. Zanedlouho dostali svěřenci Martina Štrby přesilovku, tu po dobré přihrávce od Kryštofa Hraly využil druhým zásahem v utkání Stanislav Vrhel – 3:2.

Další početní výhoda a hattrick Stanislava Vrhela, který stál v šestadvacáté minutě na správném místě – 4:2. V polovině střetnutí Běhula přenechal místo Martinu Altrichterovi, jehož čekalo oslabení, ale na pozoru se musel mít jeho kolega, přestože finální střela Jana Svobody z přečíslení šla mimo branku.

Závěrečné dějství započal cinknutím na ústeckou branku Marcel Hlaváček, který ji nastřelil po přesilovkové kombinaci. O chvíli později si Jan Svoboda rychlým průnikem vybojoval trestné střílení, které však neproměnil.

Ve 47. minutě Chomutovští využili čtvrtou přesilovku, tentokrát to na sebe vzal Matyáš Svoboda, který si sjel od mantinelu mezi kruhy a vymetl šibenici – 5:2. Po jedné nevyužité přesilovce na každé straně se dočkal Slovan, vyraženou ránu Vladimíra Brože dorazil veterán Jaroslav Roubík za bezmocného brankáře – 5:3.

Když už se všechno po řadě přesilovek schylovalo ke konci, Matyáš Svoboda posunul puk na Jiřího Tupého před brankoviště, odkud forvard stanovil finální podobu výsledku na 6:3.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Nastoupili jsme s hráči, kteří nějakým způsobem ještě bojují o sestavu. Bylo to hodně hráčů, kteří jsou na zkoušce, a taky jsme dali šanci mladším klukům. Jsem samozřejmě rád, že jsme utkání zvládli. I výkon až na prvních deset nebo dvanáct minut měl nějaké parametry. Od příštího týdne, přibližně od 14. srpna, bychom chtěli mít pohromadě kádr, se kterým bychom měli jít do soutěže.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas se nám extra nepovedl, i když jsme paradoxně do první i druhé třetiny vstoupili dobře a měli jsme šance. Rozhodly čtyři góly, které jsme dostali v oslabení. Udělali jsme hodně individuálních chyb. Měli jsme dost šancí, ale nedůrazem do brankoviště jsme góly nedali. Domácí byli lepší.“