Ohlasy po utkání

„Chtěl bych, aby se zkouška proměnila ve smlouvu,“ prozradil Kryštof Hrala po třech asistencích

Napsal 01.08.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v – Druhé přátelské utkání nabídlo regionální derby, jelikož do Chomutova přijelo Ústí nad Labem. Piráti do duelu nastoupili v omlazené sestavě, přesto Slovan zdolali 6:3. Střetnutí si podmanil teprve šestnáctiletý Stanislav Vrhel, jemuž na všechny tři góly přihrál Kryštof Hrala. Útočník, jenž je na severu Čech na zkoušce, si tak výrazně řekl o místo v hlavním týmu. Dostane od trenérského štábu důvěru?

V Chomutově je Kryštof Hrala zatím pouze na zkoušce. Ovšem proti Jekatěrinburgu minimálně zaujal a následně v duelu s Ústím nad Labem předvedl svou kvalitu. Odchovanec pražské Sparty přihrál na všechny branky Stanislavu Vrhelovi a odešel z utkání se třemi kanadskými body. Chtěl bych, aby se zkouška proměnila ve smlouvu. Jsem rád za tři body, které jsme nahrál a s výkonem týmu jsem maximálně spokojen, vypálil na úvod dvacetiletý útočník. 

Trenérský štáb sáhl k výrazným změnám. Do duelu se Slovanem nastoupilo omlazené mužstvo, které bojovností a poctivou hrou, soupeře zdolalo. Fanoušci chomutovského souboru viděli několik povedených akcí a také šest vstřelených branek. Protože jsme mladí, tak mi to přišlo takové živější a více jsme lítali. Oproti Rusům jsme měli více prostoru, takže bylo více času a mohli jsme si více přihrávat, popisoval rozdíly v úvodních duelech. 

Už v sedmé minutě se souboru Martina Štrby povedla akce, po které padl úvodní gól. Přihrávku u mantinelu přebral právě Kryštof Hrala, jenž se nerozpakoval a pasem mezi dvěma beky našel najíždějícího Stanislava Vrhela. Šestnáctiletý mladík se pak hnal sám na brankáře, kterého jednoduše pokořil. Vůbec jsem nevěděl, jak to udělám. Honza Svoboda mi puk o mantinel přihrál a já na slepici přihrál Standovi, protože jsem ho z úhlu viděl, a tak jsem mu to tam poslal, zrekapituloval celou situaci urostlý útočník.

V šestatřicáté minutě se mohl mladý útočník radovat z premiérového gólu. Kryštof Hrala se u zadního mantinelu zmocnil kotouče, objel branku a zakončoval na zadní tyč. Jenže brankář Slovanu natáhl beton a puk vyrazil do bezpečí. Měl jsem puk ještě potáhnout a pak ho hodit zpátky. Byla to má chyba,“ řekl sebekriticky. 

Zázemí je v Chomutově úžasné. Na prvoligový mančaft je nadstandardní,“ hodnotil podmínky v klubu, jenž má ambice na návrat mezi tuzemskou smetánku. Město je v pohodě. Líbí se mi a jsou tu krásné areály na relax, takže se mi tu hrozně líbí,“ hodnotil podmínky na severu Čech. 

Stejně jako ostatní hráči i Kryštof Hrala má svého kondičního trenéra. Následně se i dvacetiletý mladík připojil 22. července k týmu, jenž začal polykat tréninkové dávky. Že jsou náročné, ocenil sám útočník. Suchou přípravu jsme měl v Praze individuálně s Martinem Iterským, jenž připravuje hráče Magnitogorsku. Pak přišla příprava s týmem, která je o něčem jiném. Během pěti hodin jdeme dvakrát na led a k tomu je i suchá část. Je to vážně náročné, takže je to potom hodně znát,“ uvedl své pocity. Celé jsem to proti Ústí pocítil, protože jsem měl pořád sílu a dávalo mi to větší vytrvalost,“ doplnil ještě. 

Fanoušci Pirátů mladého útočníka téměř neznají. A tak se jim sám hráč charakterizoval. Co od něho můžou očekávat? Občas jsem výbušný. Když mě někdo nasere, tak si nenechám srát na hlavu,“ nebral si servítky. 

Po nepovedené sezóně došlo v chomutovské organizaci ke změnám. Jedna se také týkala trenérského postu, kdy se na lavičku postavil Martin Štrba. Právě on by měl Piráty dovést zpátky do nejvyšší soutěže. Přijde mi takový férový. Hlavně nám dává určité pokyny, které musíme plnit. Je upřímný a občas i tvrdý kouč,“ hodnotil spolupráci s novým lodivodem. 

Kryštof Hrala zvolil v mládežnických kategoriích neobvyklou cestu. V dorosteneckém věku se vydal na sever Evropy, kde zůstal až do juniorů. Ambiciózní útočník nastupoval například za Djurgården nebo Karlskronu. Poté se ale vrátil zpátky do České republiky, kde okusil druhou ligu. Vzpomínky mám hezké. Rád vzpomínám na kluky, se kterými jsem hrál. Pár kluků už bylo draftovaných a hlavně jsem se posunul o kus dál,“ vzpomínal na získané zkušenosti. Jde jen o systém. Jde o mládež, kde se vyvíjí mladší kluci a pak je na nich vidět, že jsou o level výše,“ představoval hlavní rozdíly mezi švédskou a českou akademií. 

×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov