Mladá Boleslav jako první dobyla ČEZ stadión

Napsal 10.10.2007 David Matula, Michael Stopka
C h o m u t o v - Souboj prvního s druhým dnes sledovali diváci na ČEZ stadiónu. Bílomodří však do zápasu nevstoupili vůbec dobře a již v desáté minutě byl rozdíl hned o tři branky, přičemž druhou branku vstřelil v páté minutě exchomutovský Gombár. Ve druhém dějství byli domácí lepším týmem, zlepšená hra přinesla i snížení, když se prosadil Malinský. Do třetí třetiny tak vstupovali Severočeši pouze s dvoubrankovým mankem, to však hned po 44 vteřinách změnil „lišáckým“ gólem Král a zápas tím rozhodl. Mladá Boleslav tak jako první tým dobyla ČEZ stadión.
11.kolo st 10.10.2007
2:5(0:3, 1:0, 1:2)
MBL
Horčička - Révay, Bombic, Ťupa, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Ton - Jeslínek, Stehlík, Hašek - Tauš, Freiberg, Havlůj
Ml.Boleslav
Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Všetečka, Wagenhoffer - Rumpel, Ivan, Eiselt - Nouza, Král, Gombár - Handlovský, Rod, Gajovský - Sedlák, Sýkora, Mikulík

Mladoboleslavskému týmu se vydařil začátek utkání, když už ve čtvrté minutě Wagenhoffer tvrdě pálí od modré čáry a Horčička jen vyrazil kotouč na hůl Tomáše Sýkory, který pohodlně otevřel skóre utkání 0:1. Hosté nedali Chomutovu ani chvilku na vzpamatování se z obdržené branky a v páté minutě se po krásné kombinaci prosadil Jiří Gombár 0:2. Na počátku sedmé minuty se Chomutovu nabídla příležitost snížit nepříznivý stav, ale Petr Freiberg jen přestřelil Šindelářovu bránu. V čase 9:30 vybojoval Milan Mikulík kotouč ve středním pásmu a poslal ho Přemyslu Sýkorovi, který střelou pod víko posílá Mladou Boleslav do tříbrankového vedení. 0:3. Ve čtrnácté minutě domácí Hašek promáchl a tudíž netrefil prázdnou branku hostí. V přesilovce, která se domácím naskytla při konci prvního dějství se dokázal Martin Ťupa osamostatnit před Šindelářem, ale puk do branky hostí se mu protlačit nepovdlo.

Na počátku druhé třetiny dostali mladoboleslavští hráči výhodu jednoho muže v poli, ale všechny útočné akce pohořeli na obraně Chomutova. V sedmadvacáté minutě se domácí dočkali snížení zásluhou Ondřeje Malinského, který vystřelil od modré a puk odražený od Šindeláře dopadl za brankovou čáru. 1:3. Po střele Revaye nedokázal domácí Polodna dostat puk do svatyně hostí. V devětatřicáté minutě fauloval ujíždějícího Nouzu Ladislav Kolda a bylo nařízeno trestné střílení, které si Luboš Horčička pohlídal a nedal šanci skórovat. Hostující Sýkora se ke konci druhé třetiny sice dostal do brejku, ale jel hodně pomalu a Horčička dokázal puk vypíchnout.

Třičtvrtě minuty se hrálo ve třetí třetině, když domácím ujel Richard Král, objel si branku a zvyšuje už na 1:4 ve prospěch hostí. O dvě minuty později se před Horčičkou objevil Nouza, ale opora domácích stačila betonem pokrýt volný prostor. Hned po buly v jedenapadesáté minutě hry dokázal Ladislav Kolda propálit vše, co mu stálo v cestě. 2:4. Naneštěstí, pro domácí v pětapadesáté minutě našel hostující Všetečka volného Krále, který střelou překonává bezmocného brankáře domácích. 2:5. Klidný konec utkání narušila jen potyčka mezi domácím Trefným a hostujícím Handlovským.

Vladimír Petrovka (as. trenéra KLH Chomutov): „Nevyšel nám úvod utkání. Boleslav měla čtyři šance, ze kterých vstřelila tři branky a to nás hodně nalomilo. Musím říct, že se naše hra od druhé třetiny zlepšila, snížili jsme na 3:1, měli jsme další příležitosti, přesilovku pět na tři, ale bohužel nedali jsme gól a proti takovému mužstvu jako je Boleslav se to nevyplácí. Závěr zápasu už byl plně v režii Boleslavi. Je pravda, že se nám nedaří hlavně v přesilových hrách a to musíme do příštích zápasů zlepšit.“

Leo Gudas (trenér BK Mladá Boleslav): „Měli jsme výborný vstup do utkání, vstřelili jsme tři góly. Myslím si, že jsme od té doby a vlastně celý zápas moc nepustili Chomutov do hry. Hráli jsme naší hru, i když byly momenty, kdy Chomutov ukázal svojí sílu. Jednoznačně jsme tento zápas ukočírovali naší hrou, kterou jsme jim vnutili a zvítězili.“