Ohlasy po utkání

„Musíme se vrátit ke hře z úvodu sezóny, “ říká Milan Kostourek

Napsal 11.10.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Magnetem 11. kola byl duel o čelo tabulky západní skupiny mezi domácím Chomutovem a soupeřem z Mladé Boleslavi. O osudu zápasu rozhodla úvodní desetiminutovka, ve které chomutovští hráči inkasovali hned tři branky a po zbytek utkání se s tím nedokázali vypořádat. „Do utkání jsme vstoupili špatně a pak už jsme nástup Boleslavi nechytli,“ zklamaně přiznává aktér zápasu Milan Kostourek. Ve druhé třetině Severočeši snížili na 1:3, ale kýženého snížení na rozdíl jediné branky se už nedočkali a naopak v samém začátku třetího dějství inkasovali počtvrté. Bílomodří na soupeře nestačili a poprvé prohráli v domácím prostředí a přepustili Boleslavi první místo v tabulce.
Chomutovští hokejisté na domácím stadionu naposledy porazili Mladou Boleslav v sezóně 2005/2006. V posledních deseti vzájemných střetnutích odešli devětkrát poraženi a řečeno proti Středočechům se jim v poslední době příliš nedaří. Kde hledat příčinu? „Kdybych to věděl, tak proto udělám všechno, abychom vyhráli. Dneska nám to nevyšlo, byli jsme málo důrazní a všude jsme byli o krok později,“ říká se smutným výrazem Milan Kostourek. Sérii prohraných zápasů přesušili vítězstvím v prodloužení v prvním letošním vzájemném souboji na ledě v Boleslavi. „U nich jsme hráli dobře, měli jsme spoustu šancí, vše nám vycházelo a dneska to bylo úplně obráceně,“ vyjadřuje se k utkání.

V posledních zápasech klesla střelecká produktivita celého chomutovského útoku. Vždyť ve třech posledních domácích utkáních zaznamenali útočníci „pouhý“ jediný gól. „Asi málo střílíme, nejdeme vůbec do zakončení a vymýšlíme pořád nějaké nové věci místo abychom to dělali jednoduše,“ říká centr druhého útoku. Naopak střelecká potence a podpora obránců v útoku je velice dobrá a ve zmiňovaných zápasech byla dost značná, dokázali rozhodnout utkání. V dosud odehraných 11. kolech nastříleli zadáci Chomutova už 16 branek. „Máme dobrou obranu, hrají dobře. Musí víc střílet jako Pepa Révay, který myslím, že dal šest branek a my to dorazíme do brány a nebo vstřelí sami gól,“ dodává s pochvalným výrazem na adresu svých kolegů.

Člen druhé útočné formace Milan Kostourek je momentálně nejproduktivnějším útočníkem Krušnohorců. Doposud v 11 zápasech nasbíral 14 kanadských bodů za 7 branek a stejný počet asistencí. „Myslím si, že loni jsem měl lepší start, ale hlavně musíme hrát dobře jako celý tým. Na tohle bodování já se vůbec nedívám, v kabině to neprobíráme, sice občas někdo něco prohodí,“ hovoří se skromným výrazem. V prostřední části hry při hře ve čtyřech měl slibnou příležitost ke vstřelení branky, když se ocitl na levé straně blízko Šindelářovy klece, ale jeho střelecký pokus boleslavský gólman vytěsnil ramenem. „Měl jsem spíš nahrát Kubovi Trefnýmu, který tam najížděl, ale viděl jsem tam mezeru, tak jsem to zkusil a nevyšlo to“.