Medvědi byli i podruhé v sezoně nad síly Chomutova

Napsal 27.10.2004 Petr Kubica, Libor Kult
C h o m u t o v - Po sérii výborných výsledků na ledě soupeřů přivítali hráči KLH na Duhovém stadionu HC Berounští Medvědi. Stejně jako v první letošním utkání se hrál vyrovnaný hokej s minimem šancí. Také rozdíl ve skóre je totožný s předchozím duelem v Berouně. Avšak změny stavu se od minulého urputného boje liší. Tentokrát se vedení ujali Středočeši, kteří Klimentou využili chyby domácího útočníka Martenka již v 7.minutě zápasu. Chomutovští se pak marně snažili dobývat svatyni hájenou Pöpperlem. K vyrovnání v 1.minutě závěrečného dějství jim pomohla Charouskem využitá přesilovka. Ovšem hned za dvě minuty už hosté opět vedli, když se přesně k tyči trefil Novotný. Těsný náskok Medvědi již uhájili a své vítězství pečetili gólem do prázdné branky, který vstřelil znovu Novotný.
16.kolo st 27.10.2004
1:3(0:1, 0:0, 1:2)
BER
L.Horčička - Hájek, Révay, Trefný, Řezníček, Nosek, Prošek, Pulpán, Plaček - Jeslínek, Koláček, Malát - Martenek, Šíp, Mikšovic - Hahn, Charousek, Jíra - Pražák, Polodna
Beroun
Pöpperle - Hořava, Vaněček, Sláma, Veber, Filip, Braniš, Holub, Ovčačík - Besser, Šinágl, Jech - Eiselt, Křesťan, Tvrzník - P. Horčička, Slížek, Novotný - Klimenta, Pabiška, Borovanský

Hráči Chomutova se představili poprvé ve svém stařičkém hokejovém stánku s novým názvem - Duhový stadion. K tomuto klání nastoupili s motivací navázat na třízápasovou šňůru výher z posledních utkání. Naopak berounští hokejisté měli za úkol chomutovským tuto myšlenku značně znepříjemnit.

Ve čtvrté minutě měl první možnost k otevření skóre kapitán chomutovských Šíp, byl ale rychlejší než puk, který zapomněl za sebou. Po chybě v domácí rozehrávce se ke kotouči dostal Šinágl, na jeho přesnou přihrávku si počkal Tomáš Klimenta a čekala na něj odkrytá polovina Horčičkovy branky - 0:1. Po vyloučení berounského hráče v sedmé minutě měli domácí výhodu první přesilové hry, kterou ale odehráli velmi špatně. Pouze na jejím konci se ocitl sám před Pöpperlem Charousek, který spálil dvě veliké šance k vyrovnání. Ve druhé polovině úvodní třetiny bylo k vidění mnoho nepřesných přihrávek, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Dvě minuty před sirénou nechal rozhodčí bez povšimnutí zákrok na chomutovského Jeslínka, ujíždějícího hostující obraně, což se setkalo s odezvou v podobě pískotu domácích diváků. V poslední minutě třetiny mohl vyrovnat Jeslínek, který se dostal do šance po přihrávce Koláčka, ale brankář Pöpperle už byl nad jeho síly. Po dvaceti minutách tak byli blíže k vítězství Medvědi z Berouna.

Do prostřední části utkání vstoupili hokejisté Chomutova mnohem aktivněji. Již po dvou minutách měl berounský brankář co dělat, aby zneškodnil střelu Charouska, která následovala po odrazu od mantinelu za Pöpperleho svatyní. Minutu nato se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi Jeslínek, nadvakrát nedal. Domácí přibrzdilo až vyloučení Trefného za hákování ve 25. minutě, přesilovka berounského týmu zůstala nevyužita. Po šesti minutách hry, po faulu Maláta, měli berounští opět výhodu jednoho muže v poli. Usadili se ve svém útočném pásmu a zle domácím zatápěli. Brankář Horčička při tomto oslabení svého týmu čaroval a všechny šance Medvědů pokryl. Ve 35. minutě se dostali k přesilové hře také chomutovští. Sehráli ji skoro celou v obranném pásmu Berouna, ale jako kdyby se báli vystřelit, jedna přihrávka střídala druhou, ale žádný gólový efekt. Ve druhé třetině žádný gól nepadl, a tak skóre zápasu přetrvávalo na hubeném průběžném výsledku 0:1.

V úvodu poslední třetiny dohrával Chomutov přesilovou hru z třetiny druhé, vyslal na branku Berouna několik nebezpečných střel, tu Proškovu, odraženou od zadního hrazení, zpracoval Jiří Charousek, nedal Pöpperlemu šanci a vyrovnal tak na 1:1. Ještě ani nedozněly oslavy domácího gólu a opět se dostali ke slovu hosté. Hned po vlastním zákázaném uvolnění se k puku dostal Jiří Novotný a poslal Medvědy opět do vedení střelou k tyči Horčičkovy branky - 1:2. V sedmé minutě se po skrumáži před Pöpperleho svatyní podařilo Šípovi zasunout puk za brankovou čáru, ovšem ještě dříve rozhodčí hru přerušil, zřejmě měl kotouč se svého dohledu. V poslední pětiminutovce hráči Chomutova značně přitlačili. Nejdříve Noskovu střelu dorážel Mikšovic, ale berounský gólman byl pozorný. Chvíli nato střílel od modré Polodna, také bez úspěchu. Při forčekinku za berounskou brankou vyfasoval tvrdý úder hokejkou do obličeje Charousek, rozhodčí k údivu všech přítomných jen upažuje. Minutu před koncem utkání si chomutovské mužstvo vyžádalo oddechový čas, který jim moc štěstí nepřinesl. Po odvolání brankáře Horčičky a následného dobývání medvědího doupěte, se do samostatného úniku pustil rychlík Jiří Novotný a svým druhým gólem dal výsledku konečnou podobu - 1:3.

Berounští Medvědi si tak ze severočeského Chomutova odvážejí velmi cenné vítězství.

CHM 0:1 BER

Vladimír Kýhos (trenér Chomutova): "Beroun přijel bránit a svůj záměr splnil na 100%. Čekali na naši chybu, kterou jsme jim bohužel nabídli. Škoda byla, že jsme za stavu 1:1 vzápětí dostali gól. Těžko jsme se prosazovali. Rozhodčí mohl také více pískat, ze strany Berouna to bylo samé držení a hákování a to se potom hraje těžko."

Otakar Vejvoda (trenér Berouna): "Víme, že Chomutov je doma velmi nebezpečný a tomu jsme přizpůsobili i styl naší hry. Pro diváky to asi moc pohledný hokej nebyl. Vítězství je pro nás velmi cenné. ."