Preview k zápasu

Po zápasech s Pantery a Kohouty přijíždí do Chomutova Medvědi

Napsal 25.10.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Po více než 14 dnech a třech utkáních na ledě soupeřů se prvoligový kolotoč vrací na chomutovský led. Na programu 16.kola je střetnutí s HC Berounští Medvědi. Domácí budou jistě chtít potvrdit úspěšné výsledky z cizích kluzišť a oplatit soupeři porážku, kterou utrpěli na jeho stadionu, přestože do poloviny zápasu vedli 0:2. Středočeši se po sérii horších výsledků začínají opět zvedat, což slibuje atraktivní podívanou, při níž by neměli věrní fanoušci KLH chybět. Ti, kdož na Duhový stadion nezavítají, mají jako již tradičně možnost sledovat utkání v ONLINE přenosu. Úvodní buly bude vhozeno taktéž dle domácí tradice v 17:30.
Novinky z doupěte Medvědů

V kádru Středočechů došlo k několika drobným změnám. Novými tvářemi, které přišli z Kladna, jsou obránce Petr Hořava a útočník Michal Havel. V posledních třech utkáních se v dresu týmu ze soutoku Litavky a Berounky objevil bek Lukáš Filip, který působil také v Chomutově. Zatím k jedinému zápasu zapůjčila Berounským Martina Paroulka Plzeň, ale při jeho kvalitách se dá předpokládat, že se jednalo pouze o epizodu. Střídavě v Berouně a ve svých mateřských klubech působí forvardi Jan Víšek a Ladislav Gengel. Prvně jmenovaný hrál o víkendu za Liberec, druhý z nich zapůjčený ze Vsetína nastoupil v sobotu tentokrát za Medvědi. Stejně tak to bylo i Janem Holubem, který nastupuje též v Liberci. Mladý Josef Toma byl odeslán do Nymburka, aby posílil jeho útočnou vozbu.

Ze statistik Středočechů

V brankářské dvojici si statisticky lépe vede Tomáš Pöpperle, jenž má střídavé starty ze Sparty. V procentuální úspěšnosti je dokonce s 94,50% na druhém místě v celé 1.lize. Ovšem větší počet vychytaných výher má Miroslav Kopřiva(5), který však nastoupil k devíti utkáním oproti pouhým šesti sparťanské dvojky(2). V defenzivě hraje prim bývalý mistr světa Jiří Veber se sedmi body(1+6) nejproduktivnější bek a s +5 nejlepší v hodnocení +/-. V tomto směru je naopak nejhorším juniorský reprezentant Ctirad Ovčaček. Mezi obránci nalezneme i nejtrestanějšího hráče týmu. Tím je Filip Vaněček, který nasbíral 38 trestných minut. Kanadskému bodování klubu stejně jako celé 1.ligy kraluje Ladislav Slížek s 15 body. Tento hráč je také nejlepším střelcem Medvědů, když konta soupeřů zatížil 9 přesnými zásahy. Zdatně mu sekunduje Petr Horčička se 6 trefami. Ladislava Slížka není jen střelec, ale dokáže i přihrát. Dokladem toho je jeho vedení žebříčku asistencí se 6 finálními příhrami. Stejnou statistikou v tomto směru se může pochlubit také Václav Eiselt.

Letošní vzájemná bilance

První střetnutí tradičních rivalů v probíhající sezoně se odehrálo na ledě Berouna a Chomutov si po nadějném průběhu odvezl porážku 4:2. Hosté až dokázali vyhrát první třetinu 0:2 brankami Petra Jíry a Davida Hájka. V prostřední části hry snížil Petr Kukla, ale Chomutovští odcházeli do kabin stále veselejší. O všem rozhodlo závěrečné dějství, kdy Jan Besser a Jiří Novotný otočili svými góly vývoj skóre. Výhru Berouna pak ještě jistil střelou do prázdné branky Filip Vaněček.

Sestava Berouna z 1.vzájemného střetnutí: Kopřiva - Černý, Vaněček, Ščerban, Braniš, Sláma, Veber, Holub, Ovčačík - Besser, Kukla, Borovanský - Tvrzník, Křesťan, Toma - P.Horčička, Slížek, Novotný - Klimenta, Pabiška, Jech

Jak si Berounští vedou letos?

Zdá se, že jen s obtížemi navazují na břehu Berounky na loňskou veleúspěšnou sezonu. Začátek soutěže se sice Medvědům vydařil, když v prvních pěti kolech nebodovali jen s Českými Budějovicemi. Od jejich domácího utkání s Opavou v šestém kole však přišla série nevydařených bojů až do 13.kola, kdy Beroun zvítězil na ledě Ústí nad Labem. Do tohoto zápasu dokázali Berounští urvat body pouze v 8.kole doma se Sarezou po výhře v prodloužení. Raritou tohoto období krize je řada čtyř utkání po sobě mezi 8. a 12.kolem, která skončila porážkou Středočechů 2:1. Tento výsledek se zrodil ještě dvakrát. A sice ve 4.kole v Olomouci, kde Beroun vyhrál, a poté ve 14.kole v podobě porážky v Českých Budějovicích. V posledním zápase, po němž jsou Medvědi na 9.místě, zdolali na domácím ledě Kadaň 4:1.

Sestava Berouna z posledního utkání proti Kadani: Pöpperle – Hořava, Vaněček, Sláma, Veber, Braniš, Filip, Holub, Ovčačík – Besser, Šinágl, Gengel – Eiselt, Křesťan, Tvrzník – Horčička, Slížek, Novotný – Klimenta, Pábiška, Kukla

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov