Manko tří gólů Chomutov smazal během deseti minut

Napsal 08.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Ve znamení trojek se pro chomutovské hokejisty nesl úterný podvečer. Před domácím publikem sehráli svoje třetí letošní přípravné utkání, tentokrát si pozvali berounské Medvědy. Když v polovině utkání zvyšovali hosté už na 0:3, nevypadalo to s nadějemi KLH vůbec dobře. Záhy však zavelel k obratu Ladislav Boušek. Za další dvě minuty ho následoval Aleš Havlůj a bylo rázem znovu o co hrát. Ještě do konce prostřední části přidal svůj druhý gól Boušek a vyrovnal na 3:3, což se nakonec ukázalo jako konečné skóre.
přát. út 8.8.2006
3:3(0:2, 3:1, 0:0)
BER
Husák - Révay, K. Charousek, Chatrnúch, Březina, Kuncl, Nosek - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, J. Charousek - Gellner, Mezera, Havlůj
Beroun
Handl - Braniš, Vaněček, Kameš, Filip, Jelínek, Míka, Vejvoda, Čížek - Tvrzník, Šinágl, Novotný - Besser, Zajíc, Nedorost - Toma, Fišer, Křesťan - Fišer, Stibůrek, Pavel

Úvodní minuty utkání vyšly lépe hostům. První tutovku Braniše stačil ještě chomutovský brankář Husák rychlým přesunem ke druhé tyči zlikvidovat. Následně však po vhazování v útočném pásmu napřáhl Jan Besser a přesnou střelou poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí se do hry dostávali velmi pomalu a neprospělo jim ani více než dvouminutové oslabení ve třech proti pěti. Přestáli ho však bez úhony a poté i oni začali vystrkovat růžky. V 11. minutě přejel modrou čáru Nosek a tvrdým projektilem orazítkoval tyč! Jenže gólově udeřilo opět na druhé straně. Z podobné situace jako při první trefě se prosadil Jiří Novotný - 0:2. Ve zbytku první dvacetiminutovky se hra omezila spíše na oblast středního pásma, a tak se již nic podstatného neudálo.

Hned po přestávce mohl zvýšit znovu Novotný, ale Husák proti němu včas povyjel a vykryl střelecký úhel. Chomutovští kontrovali tutovkou Polodny, ovšem i z tohoto souboje vyšel vítězně gólman. Nepřekonal ho ani dorážkou Boušek, jenž dorážel předchozí Révayovu střelu. Zato Petr Braniš propálil z pravého kruhu vše, co mu stálo v cestě – 0:3. V té době to se svěřenci trenéra Kýhose nevypadalo vůbec dobře. Ještě však nebyl všem dnům konec. Naději vykřesal již po chvilce Ladislav Boušek po pěkné kombinaci celého útoku – 1:3. Za další dvě minuty zachytil Nosek rozehrávku soupeře, našel před bránou Aleše Havlůje, jenž zasunul puk do brány – 2:3. A rázem bylo znovu o co hrát. Domácím dva rychlé zásahy dodaly nový náboj a hra znovu získala na zajímavosti. Ještě do konce druhé třetiny rozradostnil čtyři stovky diváků podruhé Ladislav Boušek, když stál na konci úspěšné kombinace v přesilovce 5 na 3 – vyrovnáno 3:3.

Na začátku třetí třetiny otřel puk o břevno chomutovský Kostourek. Celá akce měla ještě dohru u zadního mantinelu, kde byl nešetrně sražen Boušek, avšak hlavní sudí celou situaci nechal bez povšimnutí. Ve 47. minutě se Charousek snažil překvapit Handla ukázkovou tečí do protipohybu, scházely centimetry. Chomutov v závěru svoji aktivitu ještě stupňoval, avšak rozhodující gól se mu vsítit nepodařilo. Ještě dvě minuty před koncem nabídl domácím poslední šanci svým vyloučením berounský ostřílený borec Zajíc. Brankář Handl už ale další puk za svá záda nepustil, a tak se oba soupeři rozešli smírně.