Preview k zápasu

Dalším soupeřem Chomutova budou Medvědi

Napsal 06.08.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Hráči pilně trénují, kolotoč přípravných zápasů neustává a hokejisté KLH se tak mohou potřetí v řadě představit před vlastním publikem. Do cesty se jim tentokrát postaví jeden z účastníků první ligy - Berounští Medvědi. Dostane znovu příležitost zkoušené mládí nebo trenér Kýhos postaví více tradičních opor? Naváží Bílomodří na vítězství nad korejským týmem? Na tyto i spoustu dalších otázek odpoví duel, který začne v úterý 8.8.2006 v 17:30, jak je již dlouhá léta v Chomutově tradicí.
Ladislav Boušek při dobývání berounské tvrze.

Vzájemné zápasy v přípravě

Klub z města, v němž sídlí sázková společnost Tipsport, je v letních měsících velmi častým soupeřem Chomutovských. Během loňského léta se oba týmy popasovali dvakrát. První duel, jenž byl pro Severočechy zahajovacím v přípravě, se proměnil v divokou přestřelku. Beroun díky ní vyloupil ČEZ stadion po výhře 7:5. Dvěma góly se tehdy blýskli Tomáš Chyba na straně jedné a Doležal na straně druhé.

Svěřencům trenéra Kýhose se o deset dní později podařila dokonalá odveta, když v hájemství Středočechů zvítězili 5:1. O branky se tehdy starali především první dvě formace, jejichž členové skórovali čtyřikrát (Šíp, Boušek, Stavenský, Martínek). Poslední gól za záda Handla přidal Milan Kostourek.

Chomutov vs. Beroun v mistrovské sezóně

Jestliže bilance během loňské přípravy byla vyrovnaná v samotné soutěži se Středočeši dívali svému sokovi častěji na záda. První a jediné vítězství si připsali až v posledním vzájemném utkání, kdy zdolali Bílomodré na své ledě 5:4 i díky dvěma trefám Lukáše Pábišky.

Předcházející tři střetnutí vyzněli lépe pro Severočechy. První duel, který Chomutovští vyhráli na ledě ČEZ stadionu 3:1, rozhodli dva góly Jaroslava Buchala. V berounské odvetě stačilo k hubenému vítězství skórovat jedinkrát. Rozhodující úder přišel z hole Jana Šulce a Chomutov vyhrál 1:0. Třetí zápas se pak změnil ve one-man-show Radka Šípa, jenž čtyřmi zásahy do černého zničil soupeře. Ten odešel pražen na hlavu po výsledku 7:0.

Co je nového v medvědím doupěti?

Během období před zahájením soutěže probíhá v bývalém okresním městě téměř každý rok obměna hráčského kádru. V brance již nebude nastupovat Michal Valent, jenž zamířil do Třebíče. Naopak šéf klubu Josef Drda v rozhovoru pro oficiální stránky zmínil, že podle dohody s Plzní by měl svatyni Středočechů hájit Petr Jež, který zatím na soupisce není.

Defenziva přišla o Bořka Slámu, kterého získala Mladá Boleslav. Naopak směrem do Berouna míří Vladimír Kameš a Jiří Jelínek. Krátce po zahájení přípravy v dubnu hovořil Josef Drda o možnosti hostování Ondřeje Malinského, jehož kroky nakonec vedly do Chomutova.

Útočná vozba ztratila odchodem Václava Eiselta do Mladé Boleslavi svůj klenot. Rovnocennou náhradou by se měl stát kladenský Josef Zajíc, jenž by měl být novým lídrem mužstva. Do města automobilů odešel i Ladislav Gengel. Opačným směr pak putuje David Nedorost. Druholigové působení ve Vrchlabí si vybral Petr Horčička.

O svou šanci se budou prát také mladí hokejisté, které by měl znát trenér reprezentační „osmnáctky” Karel Najman. V Berouně počítají také se spoluprácí s Kladnem, Plzní a Spartou v podobě hostování či střídavých startů borců z těchto klubů.

Stanislav Mikšovic podstupuje tvrdý souboj u hrazení.

Berounská příprava

K nabírání kondice využili Medvědi sportovišť ve svém městě a jeho okolí. Na programu byly mimo jiné cyklistické výlety v kopcovitém terénu, posilovna, spinning a posilovna. Také Středočechy trápilo horší počasí v průběhu první poloviny června. Trenér Karel Najman se pro oficiální stránky klubu vyjádřil o průběhu přípravy takto: „Příprava probíhala tak, jak jsme si naplánovali. Pouze jeden týden nám narušilo deštivě počasí, a tak jsme museli zůstat pod střechou zimního stadionu a improvizovat na in-linové ploše.

Svěřenci dua Gudas-Najman už za sebou mají také první přípravné utkání, v němž zavítali na led Hradce Králové. Medvědi si připsali cenný skalp účastníka play-off první ligy, když zvítězili v poměru 3:1. Duel hraný na 4x15 minut rozhodla poslední čtvrthodina, v níž skórovali hostující Petr Šinágl dvakrát a Josef Toma.

Sestava Berouna v Hradci

Handl – Braniš, Vaněček, Kameš, Filip, Jelínek, Míka, Kašák, Čížek – Tvrzník, Šinágl, Novotný – Besser, Zajíc, Nedorost – Toma, Fišer V., Křesťan – Fišer L., Stibůrek, Pavel.