Krušnohorci jdou po výhře 4:1 nad Benátkami do čela tabulky

Napsal 02.10.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Sobotní podvečer se v Chomutově nesl ve znamení hokejového souboje místních Pirátů proti Benátkám nad Jizerou. Soupeř přijel na sever Čech s jasným cílem - co nejdéle vydržet bez inkasovaného gólu a udeřit z rychlých protiútoků. Tato snaha však vzala za své už po šesti minutách, kdy se prosadil domácí Jíra. Definitivní zlom zápasu pak přišel v úvodních minutách druhé třetiny, kdy v rychlém sledu skórovali Sikora a Pulpán. Od té doby byl na ledě jen jeden tým - KLH Chomutov.
6.kolo so 2.10.2010
KLH
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
BNJ
Hanuljak, Hylák - Benda, Brňák, Grof, Havíř, Pavlas, Pulpán, Rutta, Prošek - Davídek, Duda, Hluchý, Horna, Jíra, Kraft, Kuběna, Procházka, Selingr, Seman, Sikora, Skořepa
Benátky n.J.
Nedvídek, Stejskal - Kolmann, Kica, Drábek, Loskot, Kopic, Vála, Pavlů, Müller, Mrkvička, Urban, Pabiška, Klimt, Kajínek, Skořepa, Jech, Hudíček, Vařecha, Krejčík, Nevyhoštěný

6. Jíra (Kraft), 24. Sikora (Duda), 25. Pulpán (Procházka, Jíra), 47. Horna (Kuběna)

1:1

První dvacetiminutovka nenabídla hru, která by překypovala hokejovou krásou. Benátky pohrozily hned v první minutě zápasu, kdy se po Hanuljakově nepřesné rozehrávce zpoza branky dostal do šance Urban. Chomutovský gólman se ale stihl vrátit včas.

V páté minutě putoval na trestnou lavici benátecký Mrkvička a gólově udeřilo na druhé straně. Chomutov přesilovku využil po necelé minutě hry. Kraft přesně přihrál Jírovi a ten „rychlou svižnou“ překonal Nedvídka.

V sedmé minutě po chybě Rutty prověřil pozornost Hanuljaka Klimt – to ale bylo na dlouhou dobu poslední ohrožení chomutovské klece. Naopak chomutovští hráči od desáté minuty kroužili střídavě ve středním a útočném pásu a byli až do konce třetiny jednoznačně aktivnější.

Ve druhé dvacetiminutovce sice přišla první střela z hokejky Benátek, ale Chomutov záhy převzal otěže hry. Ve 23. minutě zvyšoval na rozdíl dvou branek Marek Sikora, jehož střela nešťastně Nedvídkovi propadla.

Ještě hůř pro Benátky bylo po dalších 42 sekundách. Pulpán důrazně dohrával puk před brankou a jeho tvrdost přinesla zasloužené gólové ovoce – Chomutov po pětadvaceti minutách hry vedl už 3:0 a útočil dál. Zbrzdila ho až dvě vyloučení těsně po sobě. Obě ale dokázal bez problémů ubránit.

Nad možnosti chomutovských obránců a gólmana Hanuljaka byla až hra Michala Pavlů, který v závěru třetiny objel branku a puk bez problémů poslal za Hanuljakova záda. Do kabin se tak šlo za stavu 3:1 pro domácí Chomutov.

Úvod třetí části si Benátky zdramatizovaly samy po necelé minutě hry, kdy po špatném střídání následoval trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Chomutov ale nabízenou přesilovou hru gólově nezužitkoval. Skórovat se modrobílým barvám podařilo ve 47. minutě. Po přihrávce Kuběny vymetl růžek Nedvídkovy branky Horna.

O možnost něco udělat s výsledkem zápasu se následně Benátky připravily samy třemi vyloučeními v krátkém časovém sledu. Na výsledku 4:1 pro modrobílé barvy nic nezměnilo ani to, že v 58. minutě zamířil na trestnou lavici za pád pod nohy chomutovský Havíř.

Při závěrečném podávání rukou zhlédli diváci ještě kuriózní situaci, kdy v pěstním souboji skončilo duo Drábek - Duda. Lze se jen domnívat, co konkrétně vedlo oba kohouty k závěrečné potyčce, ale za vítěze rvačky lze označit domácího borce.

Vladimír Kolek (KLH Chomutov): „Celý zápas jsme měli pod kontrolou. V první třetině jsme měli ještě trochu problémy s rozehrávkou z obranného pásma. Prvních deset minut druhé třetiny bylo parádních, vedli jsme 3:0. Soupeř se ale dostal do hry po našich dvou vyloučeních ve středním pásmu. Dali jsme jim šanci našimi chybami. V ten moment se hra převážila na jejich stranu a po další naší chybě snížili půl minuty před koncem na 3:1, když jsme špatně vystřídali a byla tam i chyba jednotlivce. Do třetí části jsme šli s tím, že musíme zase hrát svoji hru a soupeř neměl za celých dvacet minut vyloženou šanci, takže jsme velmi spokojení.“

Milan Černý (HC Benátky nad Jizerou): „Vypracovali jsme si tady spoustu šancí, neproměnili jsme tady ale víc než jednu a to je chyba. Navíc dostat venku čtyři branky, je hodně. Nebylo tady ale daleko k tomu dostat se do kontaktu a nakonec třeba vybojovat nějaký bodový zisk. Podle mě jsme měli šancí docela dost - hlavně v prvních dvou třetinách. Dokonce si myslím, že jsme mohli jít do vedení, ale bohužel... Ty dva slepené góly samozřejmě nepůsobí dobře, ale myslím, že právě v průběhu těch prvních dvou třetin jsme měli spoustu šancí na to, abychom se do do toho zápasu dostali. Bezprostředně po zápase nejsem navíc spokojený s výkonem rozhodčích.“