Kometě na vítězství nestačilo ani tříbrankové vedení!

Napsal 06.11.2006 David Matula, Tomáš Horáček, foto Martin Ritter
C h o m u t o v - Souboj nejlepšího útoku s nejlepší obranou celé první ligy slibovalo dnešní 19. kolo. Hostující Kometa se ze začátku jako host v žádném případě nechovala a dvěma rychlými góly na úvod utkání nastřádala důležitý náskok. Skóre otevřel nepokrytý Barus a o pár chvil zakončil pěknou kombinaci prvního útoku střelou pod „víko“ Černý. Ze začátku druhého dějství hráli hosté z Brna dvojnásobnou přesilovou hru a agilní Barus ji přetavil již ve třetí branku Brňanů. Jiskřičku naděje vykřesal o čtyři vteřiny později Mikšovic, který protlačil kotouč za Maláče. V závěrečné třetině to byli opět hosté, kdo se trefil jako první. Po chybě se trefil podruhé v utkání Černý. Za stavu 1:4 se zdálo být rozhodnuto, ale domácí dvěmi slepenými brankami Maláta a Jeslínka snížili. V závěrečné powerplay se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Po střele Řezníčka se prosadil Boušek. V prodloužení hráli domácí celé dvě minuty ve třech, ale Kometa toto potrestat nedokázala. Rozhodnout proto museli trestná střílení. To rozhodující proměnil Milan Kostourek a dokonal tak domácí obrat.
19. po 6.11.2006
5:4sn(0:2, 1:1,3:1 - 0:0)
KOM
Horčička - Szakal, Klaus, Trefný, Revay, K. Černý, Řezníček, Březina, Kuncl - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Havlůj
Kometa
Maláč - Malena, Lhotský, David, Špelda, Martínek, Vyhlídal, Karlíček - Moskal, Brančík, M. Černý - Barus, R. Hruška, Obdržálek - Staněk, J. Hruška, Hodek - Šúrek, Appel

Do zápasu, který měl rozhodnout, zda domácí Severočeši uhájí průběžné druhé místo, vstoupili oba týmy s odhodláním vstřelit první branku. První příležitost se naskytla hráčům z moravské metropole, ale svou početní výhodu nezužitkovali tak, jak by si přáli. I domácí dostali výhodu jednoho muže v poli, ale střela Trefného v sedmé minutě znamenala jen první vážný zákrok brankáře Maláče.

Byli to naopak hosté, kteří se radovali z prvního gólu zápasu. Ledabyle bráněný Obdržálek obkroužil chomutovskou svatyni, předložil puk přímo na hokejku Miroslava Baruse a ten z voleje prostřelil domácího gólmana, 0:1. Od úvodního gólu utkání uběhla necelá minuta a brankář Horčička lovil puk ze své sítě již podruhé – na konci rychlé výměny přihrávek stál brněnský Michal Černý, z pukem se příliš nemazlil a vypálil parádní střelu přímo do růžku domácí brány, 0:2.

Opaření domácí borci zbraně nesložili, ale svou velkou šanci na snížení stavu nevyužil v 10. minutě Malát, jeho blafák hostující gólman s potřebnou dávkou štěstí utišil ve své výstroji. Bývalí spoluhráči Révay s Martínkem se pak rozhodli, že si vymění názory a ve 13. minutě si tak oba šli zchladit hlavy na trestnou lavici. O půl minuty později fauloval brněnský Špelda staronovou tvář v modrobílém dresu Jeslínka a tak se domácím naskytla výhoda pět proti třem. Dva muže v poli však hráči KLH trestuhodně nevyužili a čtyři vteřiny před koncem třetiny navíc svou nedisciplinovaností poskytli stejnou výhodu hokejistům Komety. Do šaten se šlo za dvoubrankového náskoku Moravanů.

V úvodu druhého dějství se tedy hokejistům Komety naskytla dvojnásobná početní výhoda avšak faulující Moskal ji svým faulem přerušil. I přesto rozsvítili za Horčičkovou bránou červené světlo Brňané. V polovině 22. minuty se napřáhl ke střele Barus a dnes již podruhé propálil domácího brankáře, 0:3.

S hrozivým náskokem hostů se nechtěl smířit Stanislav Mikšovic a tak hned čtyři vteřiny po hostující radosti vyloudil úsměv na tváři domácích fanoušků, bojovně se natlačil před Maláče a propasíroval puk za brankovou čáru, 1:3.

Severočeši ožili, ale k tíženému kontaktnímu gólu vždy chyběl klid v koncovce a trochu toho štěstí. Nevyužity zůstali velmi solidní šance Jeslínka s Revayem z 25. minuty. Přesto se aktuálně druhý tým nevzdával a tlačil se do útoku, na nejlepší obranou linii I.ligy to však do konce prostřední třetiny nestačilo. Po druhé dějství tak svítil na světelné tabuli stav 1:3.

Poslední dvacetiminutovka začala náporem domácích, který mohl korunovat ve 42. minutě Kostourek, jeho střela však jen těsně minula pravou tyčku Maláčovy svatyně. Na dlouhou dobu to bylo od domácích borců vše a tak opět uhodilo na druhé straně. Ve 45. minutě špatně načasoval přihrávku zkušený Řezníček, puku se zmocnil Michal Černý a přesnou ranou k tyči vrátil Moravanům tříbrankové vedení, 1:4.

Odpověď mohla přijít o necelé dvě minuty později avšak agilní Mikšovic trefil po samostatném úniku jen horní tyčku, a v 51. minutě stejný hráč nechal pouze vyniknout dnes výborného Maláče. Fanoušci modrobílých barev se však přeci jen dočkali, drtivý tlak modrobílých přetavil v druhý gól Martin Malát, když šikovně tečoval střelu Šípa, 2:4.

Severočeši cítili v této chvíli zápasu velkou šanci a o minutu později svůj ofenzivní kolotoč šancí znovu proměňují v gól, poprvé v „novém“ dresu se raduje Michal Jelínek, který výbornou Charouskovu nahrávku posílá přesně do horního rohu brány, Maláč byl tentokrát bez šance, 3:4.

Vzrůstající tlak KLH znamenal další šance, ale ani Mikšovic a znovu Jeslínek hostující jedničku mezi tyčemi nepřekonali. Když však v 59. minutě zahrál Malena hokejkou v obličeji domácího hráče, znamenalo to výrazné šance na uspokojení domácích fanoušků. Chomutovský lodivod následně odvolal brankáře, aby zvýšil početní výhodu a ta nakonec 35 vteřin před koncem třetiny přinesla ovoce. Autorem vyrovnávacího gólu nebyl nikdo jiný než nejlepší střelec Severočechů, Ladislav Boušek, 4:4 a obě mužstva tak dospěli do prodloužení…

…ve kterém se nakonec z gólu neradoval nikdo, i přesto, že k němu nejblíže měli hostující borci po dvojnásobné přesilové hře. Chomutov se v prodloužení prakticky nedostal do útočného pásma. Na řadu tedy přišli samostatné nájezdy. Po brankách Kostourka a Mikšovice nedali hostující Brančík ani Hruška - 5:4 po samostatných nájezdech.

Hokejisté KLH i přes nevydařený průběh zápasu nesložili zbraně a stíhací jízdou tak dovedli z utkání vytěžit velmi cenné dva body za výhru v samostatných nájezdech a uhájili průběžnou druhou příčku.

Lubomír Oslizlo (Kometa Brno): „ Dnešní zápas jsme měli velice dobře rozehraný, ale v posledních deseti minutách jsme si to zkazili. Těžko říct, jestli druhý gól domácích opravdu byl. Ta situace byla hodně sporná. Věděli jsme, že Chomutov prohrál doma zatím jenom jedno utkání, že je v tomto ohledu velice silný, ale jak říkám, je škoda, že jsme ztratili v podstatě vyhraný zápas.“