JUNIOŘI - reportáž

Junioři uhájili vedení, proti Dukle berou další tři body

Napsala 16.11.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti porazili v devatenáctém kole turnaje O Pohár DHL jihlavskou Duklu, a navázali tak na předchozí vítězství. Třemi kanadskými body se na výhře podíleli Miroslav Dani a obránce Jakub Šuráň, jenž při power-play hostů stanovil finální podobu výsledku. Premiéru si v juniorce věkem prvoročák v dorostu brankář Lukáš Malant.
19.kolo so 16.11.2019
CHM
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
JIH
Chomutov
Malant – M. Pöschl, Šuráň, Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, Jungvirt – Švec, Dospěl, Dani, Popelka, Prokop, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski, Jiří Kulich, Pech
Jihlava
Krejčí – Piskač, Veleba, Dvořák, Grauer, Křišta, Smolko, Trávník – Brož, Pětník, Krajíček, Kardoš, Gergel, Fiala, Čermák, Doležal, Barák, Vyvial

Branky a nahrávky

Chomutov
1. Pech (Šuráň, Dani), 24. Dani (Šuráň, Dospěl), 60. Šuráň (Dani, Dospěl)
Jihlava
53. Dvořák (Doležal, Kardoš)

Statistiky

Vyloučení
7:9
Využití
1:0
V oslabení
1:0
Střely na branku
32:31
Diváci
90
Rozhodčí
Čáp – Svoboda, Svobodová

Shrnutí

Piráti vstoupili do utkání proti Jihlavě výborně, jelikož už po jedenácti vteřinách Patrick Pech z rohu jenom lehce nahodil na branku, pro překvapení všech brankář Dukly puk upustil, a ten se tak dokutálel do branky – 1:0.

Odpověď měl na holi Patrik Čermák, jehož rána se zastavila až o tyčku chomutovské branky. Na druhé straně už se Piráti radovali, ale podle sudích teč Miroslava Daniho čáru nepřešla.

Na začátku prostředního dějství mohla Dukla srovnat v početní výhodě, jediná povedená akce, ale skončila na betonu Lukáše Malanta. Ve čtyřiadvacáté minutě Jakub Šuráň vyslal po levém křídle Miroslava Daniho, který zvýšil vedení pokusem do protějšího horního rohu klece – 2:0.

Po polovině základní hrací doby zachránila domácí opět tyčka, kterou nastřelil Adam Dvořák. Chomutov si v následné početní výhodě vytvořil velký závar před brankou, ale na Filipa Krejčího si nepřišel.

Na začátku závěrečné třetiny pomohla tyčka i hokejistům z Vysočiny, situaci dva na jednoho zakončil do konstrukce Michal Janeček. V padesáté minutě si ještě Jakub Krajíček z rychlého úniku vylámal zuby na chomutovském brankáři, pak Dukla klouzlo debutanta prolomila.

O snížení se postaral z velkého závaru a následné dorážky volného kotouče v brankovišti Adam Dvořák – 2:1. V závěru základní hrací doby zkusila Jihlava power-play, ve které stanovil finální podobu výsledku Jakub Šuráň pokusem z vlastní poloviny – 3:1.

Ohlasy trenérů

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Konečně jsme za víkendu získali šest bodů. S Kometou jsme měli slabší začátek, tentokrát s Jihlavou byl z naší strany slabší konec. Potřebujeme hrát celých šedesát minut, pak to bude perfektní. Kluci zápas odmakali, ale musíme proměňovat šance, které si vytvoříme. Kdybychom z nich dali góly, mohl zápas vypadat výsledkově jasněji. Odbojovali jsme to.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Mám pocit, že v první třetině jsme snad ani nebyli hlavama na ledě. Tahle třetina určila ráz celého utkání, ve kterém jsme neustále dotahovali. Jsem rád, že v následujících dvou třetinách jsme se do utkání dostali a třetí jsme velmi dobře odmakali. Situace tři na jednoho nebo dva na jednoho, kdy bychom měli dávat góly, nejsme schopní vyřešit, abychom dostali puk do brány. Bohužel i přes náš krásný závěr zůstávají body doma.“