Junioři na domácím ledě přehráli Litvínov a zajistili si postup do play-off

Napsal 04.03.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Druhá část sezóny NOEN extraligy juniorů pokračovala svým dohrávaným druhým kolem a Piráti se v krátkém časovém sledu znovu střetli s nedalekým Litvínovem. Chomutovští si v posledním vzájemném utkání odvedli od černožlutých všechny tři body za výhru 4:0, třikrát se prosadil chomutovský obránce Havel. Diváci se branek dočkali hned v první třetině, padla jedna na každé straně. Ve druhé části se dokázali prosadit jen hosté, kteří využili početní výhodu. Tu dokázali využít ve třetí třetině i domácí, kteří přidali ještě dvě branky a Litvínov porazili v poměru 4:2. Díky tomuto vítězství si tak mladí Piráti zajistili postup do play-off.
35.kolo po 4.3.2013
4:2(1:1, 0:1, 3:0)
LIT
Strmeň - Havel, Pelc, Horváth, Kopáč, Šulák, Szathmáry, Tejnor, Dobrovolný - Fronk, Deveri, L. Novák, Kämpf, Hrabák, Peštuka, Lehnert, J. Novák, Huňady, Hanták, Chrpa, Hlava.
Litvínov
Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Jurčík, Kousalík, Strejček, Kasal, Zavřel, Šrámek, Písařík, Řehoř, Válek, Trübenekr, Šesták, Majdan, Mical, Švarc.

14. J. Novák (L. Novák, Tejnor), 52. Havel (Hanták), 59. Havel (L. Novák), 60. Kämpf (Fronk, Peštuka)
Litvínov
4. Písařík (Strejček, Jurčík), 36. Písařík (Strejček, Jurčík)

8:8
2:1
0:0
46:23
120

Skóre zápasu otevřel Písařík, o deset minut později vyrovnal Novák

Hned první šance hostujícího celku končí brankou. Strejček na modré čáře obehrál chomutovskou obranu o puk, k tomu se následně dostal Jurčík, jenž přihrával na volného PAVLA PÍSAŘÍKA, který dostal kotouč za záda domácího brankáře – 0:1.

V deváté minutě na dvakrát střílel Deveri, hostující brankář byl ale připraven. Následná střela Hantáka skončila na tyči hostující klece.

Pirátům se přeci jen podařilo vyrovnat ještě v první části hry. Domácí postupovali ve dvou proti jednomu, Lukáš Novák našel přesnou přihrávkou JAKUBA NOVÁKA, jenž střelou z první dostal puk za Horáka – 1:1.

Ve druhé třetině se střelecky prosadili pouze hosté

Ve druhé třetině si více šancí vytvářeli domácí. Do šancí ke skórování se dostal Fronk a Tejnor, na opačné straně se v zajímavé pozici ocitl Válek. I přes útočnou snahu domácích se z druhé vstřelené branky radovali hosté.

Hosté dokázali využít početní výhodu čtyř proti třem. Strejček z modré čáry přihrával na Jurčíka, jenž na Strmeně vystřelil z první. Chomutovskému gólmanovi kotouč propadl, čehož využil dvou druhou brankou v utkání PAVEL PÍSAŘÍK a poslal tak hosty znovu do vedení – 1:2.

Piráti rozhodli o vítězství až ve třetí třetině

Ve třetí třetině se domácím podařilo vyrovnat. V 52. minutě využili početní výhodu čtyř proti třem, na modrou čáru dostal přihrávku RADEK HAVEL, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:2.

Už to vypadalo, že zápas nebude v základní hrací době rozhodnut. Minutu a deset vteřin před koncem zápasu využili domácí další přesilovou hru, po druhé v utkání se ranou prosadil RADEK HAVEL, jemuž na gól přihrával Lukáš Novák – 3:2.

To ovšem nebylo ze strany Pirátů všechno, o 27 sekund později přidali domácí další, v pořadí čtvrtý, zásah. Před branku si sjel Fronk, který přihrál na lépe postaveného DAVIDA KÄMPFA, kterému nedělalo problém dostat kotouč za záda hostujícího brankáře a přidal čtvrtý zásah Pirátů – 4:2.

To byla definitivní tečka za tímto zápasem, Piráti si připsali cenné tři body, v tabulce poskočili na druhou příčku, čímž si zajistili postup do play-off. Tabulku nyní vede pražská Sparta s 19 body, na druhém místě jsou právě Piráti se 17 body a třetí Liberec má bodů 16. Čtvrtý Litvínov má bodů devět, stejně jako pátá Kometa. Šestý Zlín má na kontě pouhé dva body.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Byl to těžký zápas. Litvínov vytáhl všechno, co měl k dispozici, a bylo to znát. V první třetině ze sebe měly oba týmy vzájemný respekt, bylo to takové opatrné. Ve druhé třetině jsme sice měli převahu, ale chybělo tam srdce. Nechodili jsme před bránu, do brankáře. Chtělo to něco navíc, co rozhoduje tyto důležité zápasy. A ve třetí třetině už se jim podařilo to srdíčko do hry dát. Myslím si, že tam přišla i kvalita v defenzivě, kde jsme hráli pozorně. Také se povedly dvě krásné akce a to bylo to „navíc,“ které jsme potřebovali.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Nezvládli jsme třetí třetinu, kde jsme byli zbytečně pasivní. Přestali jsme hrát. Závěr komentovat nebudu, protože bych platil pokutu. K tomu se prostě vyjádřit nemůžu. Čtyřicet minut jsme hráli disciplinovaně, měli jsme nějaké šance, ale poslední třetinu jsme zbytečně zalezli a chtěli jsme jenom bránit a být pasivní, ale to nejde. Celou dobu jsme kluky nabádali, aby pořád hráli aktivní obranu, ale to se bohužel nepovedlo. No a pak se tam objevily dva fauly a to už komentovat nebudu, jak jsem řekl. Nedá se říct, že by kluci nechtěli vyhrát, ale chybí tam herní disciplína. Bohužel, většinou se jedná o ty nejzkušenější hráče.“