Gólová smršť v úvodním dějství rozhodla o majiteli tří bodů

Napsal 30.09.2006 Martin Bocian, Libor Kult, foto Martin Ritter
C h o m u t o v - V sedmém kole zavítal na led ČEZ stadionu nováček první ligy z Vysočiny a tabulkový soused Bílomodrých. Předchozí výsledky Havlíčkova Brodu nabádaly k opatrnosti a budily respekt. Obavy z nebezpečnosti soupeře se potvrdily v páté minutě, kdy se hosté ujali vedení zásluhou Kukly. Domácí přesilovkový gól nepoložil a ještě do přestávky dokonale otočili vývoj utkání. Na šest branek v síti svěřenců trenéra Pokorného potřebovali deset minut, během nichž si dokonce hosté vzali oddechový čas a vystřídali brankáře. I nadále kralovali na ledě domácí, kteří nakonec zatížili konto soka deseti brankami. Tu desátou vstřelil v poslední minutě Stanislav Mikšovic, když předtím dokončil hattrick Milan Kostourek. Ve třetí třetině však povolila koncentrace a hosté vstřelili tři branky.
7. so 30.9.2006
10:4(6:1, 2:0, 2:3)
HBR
Horčička - Černý, Révay, Trefný, Řezníček, Nosek, Malínský, Szakal - Boušek, Šíp, Malát - Jíra, Kostourek, J. Charousek - Chyba, Mikšovic, Gellner - Tauš, Heinisch, Havlůj
Havl.Brod
Neruda (12. - 27. Hamarič) - Kolář, Roháčik, K. Charousek, Vašíček, Procháízka, Šulc, Jelínek - Kreuzer, Polák, Kubát - Havel, Varga, Endál - Jelínek, Kukla, Čermák - Juza, Karaučuk, Hadrava

Milan Kostourek.

Úvodní branka utkání padla do sítě Chomutova. Zasloužil se o to v 5. minutě využitou přesilovou hrou Petr Kukla - 0:1. Ovšem další průběh prvního dějství už měli pevně v rukou domácí. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Šípovu střelu od modré čáry usměrnil za Nerudova záda Martin Malát a odstartoval tím gólovou smršť – 1:1. Od té doby se Severočeši do svého soka zakousli a nepustili. V 9. minutě se svým důrazem na hranici brankovišti prosadil Tomáš Gellner a svým prvním gólem za „A“ mužstvo v mistrovském zápase otočil na 2:1. O chvíli později vysunul Révay milimetrovým pasem do brejku Milana Kostourka, který samostatný nájezd chladnokrevně zakončil – 3:1. Uběhlo pouhých 17 vteřin a Zdeněk Tauš zvyšoval už na 4:1. Trenéři hostí na nepříznivý vývoj reagovali oddechovým časem a výměnou brankáře, ovšem ani jedno nepomohlo. V 16. minutě se totiž podruhé v utkání prosadil Milan Kostourek - 5:1. A když za další minutu přidal Martin Heinisch šestý zářez, ozývalo se z tribun skandování: „Deset! Deset!“.

Chomutovská střídačka měla hodně důvodů k radosti.

Aktivita vydržela domácím i po přestávce. Navíc po faulu Petra Jelínka na Noska, který hlavní rozhodčí ocenil vyloučením na 5 minut a do konce utkání, hráli dlouhou přesilovou hru. V ní se zpočátku nedokázali prosadit, nakonec však skórovali hned dvakrát. Nejprve zaskočil gólmana Hamariče překvapivou střelou od modré čáry Martin Heinisch - 7:1. Ve 27. minutě navýšil na 8:1 Jiří Charousek a hostující brankáři se střídali podruhé. Luboš Horčička v brance Chomutova mnoho práce neměl. Po dlouhé době si sáhl na kotouč až v polovině zápasu po střele Vargy z levého křídla. Další pětiminutové oslabení hráli brodští po faulu Roháčika na Mikšovice, ovšem tentokrát ho přežili bez úhony. V závěru druhé části mohl přidat devátý zásah Boušek, ale před prázdnou bránou mu jeden z protihráčů zablokoval hůl. A tak se podruhé do kabin odcházelo za stavu 8:1.

Ve třetí třetině domácí z vysokého tempa polevili a dali prostor soupeři na zkorigování hrozivého výsledku. Ve 46. minutě v přesilovce dorážel před bránou Martin Juza a o chvíli později přidal další korekci Aleš Kreuzer - 8:3. V poslední desetiminutovce už hra postrádala vyšší tempo, což bylo, vzhledem k průběžnému stavu, celkem pochopitelné. Už už to vypadalo, že přání diváků o dvouciferný výsledek zůstane nevyslyšeno, ovšem v samém závěru se ještě gólově urodilo. V 59. minutě završil svůj hattrick Milan Kostourek a upevnil si pozici nejproduktivnějšího muže soutěže – 9:3. Na opačné straně se zase přesnou střelou „pod víko“ trefil Kamil Charousek - 9:4. Jenže definitivně poslední slovo měli přeci jen domácí. Jmenovitě Stanislav Mikšovic, který ihned po vhazování předvedl krásnou individuální akci přes půl hřiště zakončenou desátým gólem v síti Havlíčkova Brodu – 10:4.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Neuvěřitelným způsobem nám vyšla první třetina, což rozhodlo. Zbývajících čtyřicet minut jsme mohli odehrát lépe, měli jsme více pomoci gólmanovi. Těší nás, že se střelecky prosadili všechny čtyři útoky. V závěrečném dějství došlo k určitému uspokojení pod dojmem jasného vedení, z čehož pramenily obdržené góly.”

Kamil Pokorný (Havlíčkův Brod): „Dnes nemám co hodnotit. Po domácím vítězství nad Ústím byli hráči ve velké euforii, již neustáli. Vůbec jsme nehráli hru, která nám přinesla v minulých kolech body. Nastoupili jsme jako profesoři a domácí nás přejeli. Po patnácti minutách nebylo o co hrát. Nakonec jsme rádi, že jsme výsledek alespoň zkorigovali, protože po úvodním dějství to vypadalo na šílenou ostudu.”