Ohlasy po utkání

Rozhodla první třetina, shodli se hráči

Napsal 30.09.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci sedmého kola přijel do Chomutova jeho tabulkový soused Havlíčkův Brod s vizitkou týmu, který nerozdává body na potkání a v předcházejícím kole získal skalp Ústeckých Lvů. Úvod tyto prognózy potvrzoval, hosté šli do vedení v páté minutě v přesilovce. Jenže další minuty určily utkání zcela jiný ráz. Svěřenci trenéra Kýhose si v útočném pásmu otevřeli střelnici, jejímž výsledkem bylo šest branek v síti Rebelu, oddechový čas hostí a střídání brankářů. Diváci si žádali desítku, jíž se dočkali v poslední minutě zásluhou Stanislava Mikšovice. „Bude mne to stát basu piv,” prozradil po utkání šťastný střelec.
Radost ze svého gólu měl Stanislav Mikšovic i proto, že byl vůbec první v letošní sezóně. „Nemyslel jsem na to, že jsem dal desátý gól. V tu chvíli jsem byl rád, že jsem se konečně trefil. Už jsme to já i moji spoluhráči z útoku potřebovali, protože jsme se od začátku soutěže střelecky trápili,” popsal své pocity bezprostředně po vstřelení branky. Jeho gól padl po spolupráci s Ladislavem Řezníčkem, což podle zkušeného útočníka vyplynulo ze hry. Hned vzápětí dodal, že Chomutov má šikovné obránce, kteří umějí zakončovat a mají tak také činit.

Z počátku to však nevypadalo na jasné vítězství, což věděl i zkušený útočník, jenž pamatuje všechny ročníky první ligy v novodobé historii klubu. Chomutovští museli potřetí v řadě skousnout první obdržený gól v jejich síti. „Mám dojem, že už ve třetím utkání jsme prohrávali 1:0, ale naštěstí jsme se brzy dostali zpět do hry a zápas pak měli ve své režii,” hodnotil Mikšovic průběh střetnutí.

Šest branek za jednu třetinu nedává mužstvo každý den, navíc Chomutovu stačilo na tento kousek deset minut mezi sedmou a sedmnáctou minutou. „Řekl bych, že jsme byli dostatečně důrazní před jejich brankou. Tam se v dnešním hokeji spolu s přesilovkami rozhodují zápasy. Měli jsme i štěstí, že nám to tam padalo,” hledal příčiny gólového uragánu, který se přehnal kolem branky Rebelu.

V závěrečném dějství povolili Bílomodří svému rivalovi zkorigovat výsledek. „Nemělo by se nám to stávat, ale polevili jsme,” mrzela Mikšovice slabší koncentrace. „Občas se nám „povede” ztratit utkání v závěru.” Podle jeho slov hráči po desítce vyloženě netoužili, dopředu je v závěru utkání hnalo něco jiného. „Nechtěli jsme tu třetinu prohrát.” To se ale nakonec nepovedlo, závěrečné dějství ztratili domácí v poměru 2:3.

Dvakrát se v utkání trefil Martin Heinisch, jehož zásahy do černého orámovali první přestávku. „Bylo to víceméně o štěstí,” prohlásil po utkání s tím, že by své dva góly vyměnil za jeden na ledě Komety. „Dneska mé branky nic neřešily, škoda že mi to tam nepadlo v Brně, kde jsem měl také šance a bylo by to důležitější.

Také on se pozastavil nad tím, že Chomutov často inkasuje jako první. „Otáčeli jsme podobně utkání už v přípravě, ale samozřejmě je škoda, že ty první góly dostáváme,” řekl v útrobách ČEZ stadionu. Mrzely jej i tři branky obdržené v závěrečné třetině. „Došlo k uspokojení. Měli jsme to udržet už kvůli Horčovi, který chytá výborně a čtyři góly jsou na něj zbytečně moc,” litoval.

Dva tresty do konce utkání by mohly naznačovat, že se jednalo o zápas, v němž pracovaly nervy a emoce. „Zákroky vyplynuly ze hry, nebyl v tom žádný úmysl,” vyloučil Heinisch zákeřnost ze strany Havlíčkova Brodu. Také Vladimír Petrovka hovořil o férovém zápase a fanouškům poslal potěšující zprávu. „Rebel má mladý tým, který hraje agresivně a dohrává souboje. Nikdo z našich hráčů nemá u dnešního duelu vážnější problémy.

Premiérovou trefu v chomutovském dresu si připsal Tomáš Gellner, který zvyšoval v první třetině na 2:1. „Měl jsem štěstí, že se to ke mně odrazilo,” popisoval svůj gól po utkání. Jedním ze zlomových momentů podle něj byla vyrovnávací branka Martina Maláta, jež přišla krátce poté, co se hosté dostali do vedení. „Ta nás povzbudila a nakopla,” řekl a připustil, že jej vedení svěřenců trenéra Pokorného zaskočilo. „Celkově jsme však zahráli v první třetině dobře. Přesně jsme plnili, co jsme si řekli, že chceme hrát,” soukal ze sebe benjamínek mužstva. I on připustil, že tým ve třetí části hry polevil.