This text will be replaced


Reportáže

Generálka přinesla kvalitní podívanou, Chomutov ale na prvoligový Sokolov nestačil

Napsal 07.09.2023 Kateřina Kundertová, Michal Luxa
Celou přípravu začali svěřenci Martina Pešouta a Petra Martínka se Sokolovem, který si pozvali také na generálku před druhou ligou. Střetnutí skončilo výsledkem 1:3, a tak Piráti dovršili sérii čtyř porážek v řadě. Definitivní zlom přišel ve třetí části, kdy Západočeši vsítili dvě slepené trefy. Definitivní tečku zápasu pak dal Petr Eret, jenž v přesilové hře pouze korigoval.
přát. čt 7.9.2023
CHM
1:3(0:1, 0:0, 1:2)
SOK
Chomutov
Altrichter (30. Horák) – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Váchal, Havel, F. Hynek – Svoboda, Hübl, Lukeš – Zajíček, Eret, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála – Vostiňák, Putz, Remeš
Sokolov
Michajlov (Hamalčík) – Tureček, M. Rohan, Klejna, Bulka, Mlčák, Rulík – Tomeček, Kverka, Osmík – Kysela, Polák, Novotný – Csamangó, Vrdlovec, Vracovský – Křemen, T. Rohan, Adamec

Branky a nahrávky

Chomutov
53. Eret (Kostourek)
Sokolov
14. Kverka (Klejna, Osmík), 45. Křemen (Kysela, Kysela), 46. Vracovský (Kverka

Statistiky

Vyloučení
4:4
Využití
1:0
V oslabení
0:0
Střely na branku
30:31
Diváci
286
Rozhodčí
Kostourek – Goltsch, Janíček

Shrnutí

Oproti předchozímu utkání v Táboře na vlastním ledě byli Piráti od začátku prvoligovému soupeři vyrovnaným partnerem, takže se na výraznější šanci chvilku čekalo. V polovině dějství si oba celky zahrály zkrácenou přesilovku, v níž byl nejblíže otevření skóre Tadeáš Svoboda.

Nakonec však jako první udeřili hosté a Jaromír Kverka, jenž udělal velký oblouk z jednoho kruhu do druhého a pak po ledě prostřelil Martina Altrichtera – 0:1. Před odchodem do kabin chomutovská kocábka bez větších problémů ubránila oslabení.

A to stejné se povedlo i Sokolovu na prahu prostřední části, takže gólman Martin Michajlov neinkasoval stejně jako při úniku Tadeáše Svobody o chvíli později. Na přelomu hrací doby v domluveném střídání Martin Altrichter přenechal místo Adamu Horákovi.

Baník se snažil využít studeného gólmana Pirátů, takže krátce po sobě nebezpečně pálili Vojtěchové Polák a Tomeček, jehož vyraženou ránu ještě dorážel Jaromír Kverka. Na druhé straně tečoval ránu od modré Viktor Hübl jenom mimo, takže se skóre neměnilo.

Do třetí periody vstoupili hosté v přesilovce pět na tři, ale kromě bekhendového pokusu Jaromíra Kverky si vážnější akci nevytvořili. To je však nemuselo mrzet, protože během sedmaosmdesát vteřin rozhodli – poskakující puk se štěstím napálil do branky Adam Křemen a následně z levého kruhu zamířil přesně Tomáš Vracovský – 0:3.

V dalších minutách svěřenci Tomáše Marišky dávali soupeři šanci na zdramatizování závěru v podobě přesilovek, kterou na druhý pokus využil Petr Eret, když na konci rychlého postupu po levé straně z kruhu zavěsil – 1:3. Blízko kontaktní branky byl Jakub Chrpa, ale dorážku po střele Richarda Záruby nenamířil do prostoru mezi tyčemi.

Ohlasy trenérů

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Z naší strany do byl diametrálně odlišný výkon, než který jsme předvedli v Táboře. Zasloužili jsme si lepší výsledek, ale soupeř byl produktivnější a brankář Michajlov byl výborný. Měli jsme problém vstřelil gól.“

Tomáš Mariška (HC Baník Sokolov): „Jsme rádi, že se nám povedlo na konci přípravy zvítězit. Utkání pro nás nebylo jednoduché, což jsme čekali. Domácí mají velice kvalitní a zkušené mužstvo, což se ukázalo hlavně v ofenzivně, kde byli hráči silní na kotouči. My jsme trochu přehrávali situace a nehráli jsme první polovinu utkání přesně to, co jsme chtěli. Až ve třetí třetině jsme se vrátili ke hře, kterou bychom se chtěli prezentovat i v sezóně. Pro nás bylo podstatné, že jsme utkání zvládli a trochu jsme si zvedli sebevědomí. Doufám, že si to přeneseme do příštího týdne a startu soutěže.“