Generálka nevyšla. Piráti prohráli v Liberci, čtyřikrát inkasovali v oslabení

Napsala 06.09.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyrazili k závěrečnému utkání přípravy do Liberce, kde v první třetině třikrát inkasovali. Naději dal svěřencům Růžičky obránce Stanislav Dietz, na něhož ale nikdo nenavázal, a ofenzivní bek byl nakonec jediným střelcem Chomutova. Družina kapitána Tomici v přípravě potřetí prohrála a znovu s pěti obdrženými góly, čemuž tentokrát nezabránil ani exliberecký Aleš Stezka v brance. K odvetě Piráti budou mít možnost hned ve třetím kole Tipsport extraligy.
přát. čt 6.9.2018
LIB
5:1(3:0, 1:1, 1:0)
Liberec
Will – Derner, Stříteský, Šmíd, Doherty, Ševc, Havlín, Hanousek – Ordoš, Jelínek, Bulíř, Chrtek, Hudáček, Lenc, Valský, Redenbach, Lakatoš, Krenželok, Vlach, Teplý
Stezka – Jank, Štich, Mrázek, Valach, Dietz, Knot, Blaha – Sklenář, Růžička, Skokan – Tomica, Huml, Klhůfek – Šťovíček, Vantuch, Stránský – Dlouhý, Chlouba, Koblasa

Liberec
14. Jelínek (Ordoš), 16. Hudáček (Ševc, Teplý), 20. Jelínek (Doherty), 39. Valský (Lenc, Bulíř), 47. Valský (Ševc, Hudáček)
23. Dietz (Stránský)

4:7
4:0
0:0
1195
Skokan (Chomutov) 10 minut

Generálka před extraligou začala z obou stran opatrně, ani jeden celek nechtěl udělat chybu, což se podepsalo na počtu šancí. V osmé minutě mohli po vyloučení Michala Bulíře udeřit Piráti, kteří ale přesilovku nevyužili. To se povedlo naopak Liberci, který šel zásluhou dorážky Petra Jelínka z těsně blízkosti branky do vedení – 1:0.

Za dvě minuty se situace opakovala. Když seděl na trestné lavici Ronald Knot za vysokou hůl, Libor Hudáček si podržel puk na pravém kruhu a zvýšil na rozdíl dvou gólů – 2:0. V závěru třetiny udělal černou tečku pro Chomutovské další gól Petra Jelínka, jenž v čase 19:59 rozvlnil síť za Alešem Stezkou potřetí – 3:0.

Do druhé části vstoupili svěřenci Vladimíra Růžičky o poznání lépe, jelikož ve třiadvacáté minutě Jan Stránský přihrál Stanislavu Dietzovi, který se od modré nezmýlil – 3:1. Před polovinou dějství se blýskl Aleš Stezka, který v povedeném zákroku vystavil stopku Lukáši Krenželokovi.

O chvíli později Chomutovští zahrozili ve vlastním oslabení, ránu Ronalda Knota z rychlého protiútoku lapil Roman Will. Piráti jedno oslabení ubránili, v dalším už kapitulovali, když na konci povedené kombinace stál Jakub Valský, jenž trefil odkrytou klec – 4:1.

V úvodu závěrečné třetiny se Pavel Klhůfek prohnal do pásma a skrz obranu, ale zakončil jen do Willovy vyrážečky. Ve 47. minutě si Bílí Tygři vybojovali další početní výhodu, kterou zužitkovali už po devíti vteřinách. Martin Švec po naznačení přihrál volnému Jakubu Valskému, který vstřelil druhý gól v zápase – 5:1.

V dalším průběhu mohli navýšit vedení svého týmu Jan Ordoš a Jaroslav Vlach, ani jeden nepřekonal bývalého spoluhráče v chomutovské brance. V závěru dostali Piráti ještě jednu šanci v přesilovce, ani tu ale nevyužili, takže se skóre neměnilo.