Dramatické utkání se Stadionem Cheb rozhodla individuální akce Jakuba Zajíčka

Napsal 12.10.2022 Martin Skácel
C h o m u t o v - Po dvou venkovních porážkách se vrátili Piráti na kluziště své ROCKNET ARÉNY, kde v rámci sedmého kola druhé ligy hostili Cheb. V dramatickém utkání se jako první prosadili hosté a to dokonce ve vlastním oslabení. Vyrovnáno bylo hned vzápětí ještě před vypršením trestu hostující lavičky. Vítězství domácím nakonec vystřelil krásným sólem Jakub Zajíček.
7.kolo st 12.10.2022
2:1(0:0; 1:1; 1:0)
CHB
Běhula – Havel, Váchal, Pavlát, F. Hynek, Charousek, Seemann, M. Žižka – Zajíček, Matai, Mála, Lukeš, Mežnar, Koblížek, Koláček, Hübl, Josef Rindoš, Chlouba, Kostourek, Chrpa
Cheb
Horák – Stejskal, Kořán, Šikut, Jachanov, Krutina, Leština, Strýček – Šťastný, Parshakov, Čejka, Trapl, Fečo, Rozhon, Nekvinda, Konášek, Vašíček

31. Havel (Koláček, Chlouba), 51. Zajíček (Váchal, Charousek)

Valda - Žídek, Thuma

Domácí se snažili od začátku udávat ráz utkání, ovšem Cheb přijel do ROCKNET ARÉNY s taktikou neinkasovat a pokusit se o překvapení ve formě zisku i třeba jen jednoho bodu. Piráti se snažili nabourávat obranu hostů neustálými nájezdy do obranného pásma. Ke střelbě se ovšem dostávali spíše sporadicky. Když už se do nějaké té střelecké příležitosti dostali, mířili převážně do připraveného brankáře Horáka, nebo do nohou hostujících obránců.

Do první vážnější situace se dostal Jakub Zajíček, který využil volný prostor na pravé straně, ovšem v tísni nezasunul puk mezi betony hostujícího brankáře. V patnácté minutě dostali hosté výhodu dvojnásobné přesilovky. V ní pouze sestřelili Víta Seemanna, který byl nakonec nucen opustit led za lékařského dohledu a po transportu do nemocnice již do utkání nezasáhl. Po návratu domácích hříšníků z trestné lavice se již Piráti v útočném pásmu trvaleji neusadili, a tak se do kabin odcházelo bez změny ve skóre.

Ve druhé třetině pokračoval nastolený trend z třetiny první a domácí strážce svatyně jistě litoval, že si místo láhve s vodou nevzal termosku s čajem, protože hosté se prvních deset minut do útočné třetiny vůbec nepodívali. Piráti se marně snažili najít recept na neprostupnou obranu a hostující Stadion se zmohl pouze na vyhazování puku alespoň do středního pásma, případně na zakázané uvolnění. Nejblíže ke vstřelení branky se krátce po sobě dostali Viktor Hübl a Milan Kostourek, ale ani jeden nemířil přesně.

Možnost zahrát si přesilovku dostali také Piráti, a to v 29. minutě. K překvapení všech v ní ovšem inkasovali. K odraženému puku v obranném pásmu se jako první dostal Jaroslav Vašíček a s notnou dávkou štěstí procedil puk mezi betony Richarda Běhuly – 0:1. Piráti i přesto stejnou přesilovku využili. Po přiťuknutí si Radek Havel udělal úkrok více na střed a nechytatelnou střelou vyhnal všechny pavouky z pravého růžku Horákovy branky – 1:1. Vedení na stranu domácích mohl strhnout Lukeš, který nepříjemnou tečí narušil klid brankáře hostů. Do konce druhé třetiny se oba soupeři soustředili hlavně na to, aby neinkasovali, a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Hosté vstoupili do třetí třetiny s taktikou udržet nerozhodný výsledek za každou cenu, z čehož plynuly i fauly. První příležitost trestat měli Piráti hned ve 45. minutě. V té byl Viktor Hübl velmi blízko ke skórování, když na něj zívala prázdná branka, ale ležícího Horáka nepřehodil. Na domácí hokejky tak pomalu dopadala nervozita, která se podepsala na nepřesnostech. Když to nešlo kombinačně, vzal to na sebe v 51. minutě Jakub Zajíček a krásným sólem přes celé kluziště propasíroval puk za Horákova záda – 2:1. Hosté dostali možnost srovnat krok při vyloučení Havla, ale o výhodu se připravili po faulu Parshakova. Díky pozorné chomutovské obraně se hosté už k ničemu vážnějšímu nedostali a domácí si tak po dvou venkovních porážkách připsali důležité tři body.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Pozitivní je, že jsme vyhráli, ale u toho to končí. Hlavně v první třetině, kdy chceme hrát na čtyři útoky, rychle střídat, zatlačit je, tak se pořád vracíme s kotoučem dozadu a necháme je se v klidu rozestavit. Je to nestojí síly a vydrží tak hrát celý zápas. Místo, abychom je zatlačili, chodili jim do těla, aby od půlky už nemohli, tak jsme jim tím tu sílu dali a oni toho bohužel využili. Musíme se s tím naučit pracovat. Málokterý soupeř sem přijede a bude nás chtít přehrávat. Většina soupeřů bude čekat na naše chyby a když jim je nabídneme, tak je využijí. Za mě soupeř kvalitní, hrál dobře.“

Petr Nekvinda (HC Stadion Cheb): „Tak Chomutov je určitě favorit, my jsme svým způsobem outsideři, ale myslím, že v zápase to moc nebylo vidět. Hráli jsme dobře, byli jsme vyrovnaný soupeř, ale přeci jen nás bod stála zkušenost Chomutova. Udělali jsme na konci jednu nebo dvě chyby, když jsme zbytečně napadali dvěma hráči a chomutovský hráč projel mezi třemi hráči, vystřelil takovou šmudlu, která tam propadla a byla vítězná. Celkově si ale myslím, že ten zápas se divákům musel líbit. My si musíme spolu sednout a podívat se, na videu co jsme udělali špatně a více se snažit v příštích zápasech."