DOROST - reportáž

Dorostenci potrápili vedoucí Vítkovice, přesto brankou v závěru duelu padli

Napsal 05.12.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třetím kole skupiny O pořadí v play-off ELIOD extraligy dorostu přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ vedoucí Vítkovice, s nimiž těsně padli 1:2. Čtyři a půl minuty před koncem normální hrací doby se o vyrovnání postaral Dominik Badinka, ovšem Ridera ještě našla odpověď a náročný duel zvládla. Výborným výkonem se především prezentoval Lukáš Malant, jenž zastavil několik velkých šancí soupeře a dlouho tak držel naději Chomutova na bodový zisk.
N3 čt 5.12.2019
CHM
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
VIR
Chomutov
Malant – Poch, Strážovský, Frollo, Perný, Dominik Badinka, Rykl, Jenček, Döring – Spudich, L. Koblížek, Šugár, T. Šilar, Mišovic, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, J. Rindoš
Vítkovice
Bartošák – Bystroň, Bialy, Kosina, Pavič, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Rajčan, Pavelec, Schauer, Melovský, Skřipčák

Branky a nahrávky

Chomutov
56. Dominik Badinka (Döring, Novotný)
Vítkovice
4. Melovský (Petr, Bystroň), 58. Kosina (Bystroň, Melovský)

Statistiky

Vyloučení
3:4
Využití
0:1
V oslabení
0:0
Střely na branku
29:35
Diváci
64
Rozhodčí
Folk – Herles, Janíček

Shrnutí

Piráti si vstup do utkání zkomplikovali oslabením, které Vítkovičtí potrestali, když povedenou kombinaci zakončil už snadnou střelou z předbrankového prostoru Matyáš Melovský – 0:1.

Odpovědět mohli domácí v početní výhodě, ale celé akci chyběla střelba stejně jako v pozdější výhodě o jednoho hráče pro Rideru. V závěru úvodního dějství Lukáš Malant zlikvidoval dobrý pokus Dominika Petra, na druhé straně Darek Bartošák vyzrál na Pavla Šugára.

I druhá třetina se hrála ve vysokém tempu, to přineslo šance na obou stranách. Nejprve Matěj Přikryl přestřelil odkrytou část branky a na druhé straně nepřehodil brankářův beton Jan Vostiňák. Bitva gólmanů pokračovala i dál, ani jeden však do sirény neinkasoval. Nutno podotknout, že domácí jednička řešila náročné střely soupeře častěji než jeho protějšek.

V závěrečné dějství Chomutovští odráželi nápor Vítkovic a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Kvůli vlastnímu faulu Piráti přišli o dlouhou přesilovku pět na tři, což ve finále nevadilo. Ve čtyřech hráčích na obou stranách mladíček Dominik Badinka ránou z vrcholu kruhu vymetl vzdálenější šibenici – 1:1.

Vítkovice měly připravenou rychlou odpověď, postaral se o ni Daniel Kosina, jehož pokus cinkl o konstrukci a zastavil se až o sít – 1:2. Opětovné srovnání už se domácím nepovedlo ani v závěrečné power-play. 

Ohlasy trenérů

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, protože Vítkovice celou skupinu vedou, a že nás nečeká nic lehkého. To se na začátku zápasu ukázalo. Bohužel se nám zase potvrdilo, že si někteří neváží toho, že hrajeme na čtyři útoky. Zřejmě tu ani hrát nechtějí, tak se podle toho zařídíme. Když jsme to stáhli, mělo to svou úroveň. Vítkovice byly pořád o trochu lepší, ale šlapali jsme jim na paty. Nakonec jsme i vyrovnali, ale pak jsme dostali smolný gól, který nás stál body. Bylo to těžké, ale pro nás dobré utkání. Ukázalo nám hodně věcí.“

Radek Philipp (HC VÍTKOVICE RIDERA): „První třetina nebyla úplně špatná, ale nebyla podle našich představ možná kvůli dlouhé cestě. Čekali jsme, že náš výkon bude mít v zápase vzestupnou tendenci a budeme více dominovat. My jsme se ale spíše zhoršovali. Vyhráli jsme, to je fajn, výrazně se pod tím podepsal gólman, ale celkově to z naší strany nebylo úplně ono. Měli jsme mladé hráče – čtyři 2005 – ale i tak známe tým v jiném světle.“