DOROST - článek

„Byl jsem tak unavený, že jsem před premiérou usnul rychle,“ prozradil Dominik Mišovic

Napsal 06.12.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třetím kole skupiny O pořadí v play-off ELIOD extraligy dorostu prožil premiéru v této kategorii Dominik Mišovic, který předvedl povedený výkon. Teprve čtrnáctiletý útočník dlouho sahal se spoluhráči po bodech, které se proti favorizovaným Vítkovicím zapsat do tabulky nepovedlo.

Mělo se jednat o jasnou záležitost, ovšem chomutovští dorostenci se papírovým předpokladům vzepřeli a favorita z Ostravy pořádně potrápili. Svěřenci Petra Jíry se celé utkání drželi na dostřel, jenomže Vítkovice rozhodly dvě a čtvrt minuty před třetí sirénou. „Myslel jsem si, že budou Vítkovice lepší. Ale oni nebyli nějak výrazně lepší, spíše působili jako jedna hlava. Vždycky o sobě věděli, zařvali si na sebe a okamžitě věděli, kde druhý je,“ hodnotil bezprostředně po utkání Mišovic.

Ve utkání padly pouze tři branky, a tak je jednalo o střetnutí gólmanů. Darek Bartošák a Lukáš Malant se předháněli, kdo vytáhne lepší zákrok. Trochu více práce měl chomutovský brankář, který dlouho držel naději Pirátů na bodový přísun. „Rozhodla špatná koncovka,“ uvedl bez přemýšlení dorostenecký debutant.

Pro Dominika Mišovice se jednalo o premiéru v dorostenecké kategorii a nevedl si vůbec špatně. Během střetnutí se několikrát dostal k zakončení, ovšem na první kanadský bod v ELIOD extralize si bude muset minimálně do příštího duelu počkat. „Premiéra byla suprová. Jsem moc rád, že jsem mohl hrát a pan trenér Jíra mi dal příležitost,“ vypálil bez váhání čtrnáctiletý útočník. „Dá se říct, že žákovská liga je veřejným bruslením. V extraligovém dorostu je to o mnoho rychlejší. Navíc mají všichni daleko větší sílu, takže musím hodně posilovat nohy a celkově zesílit,“ hledal hlavní rozdíly mezi oběma kategoriemi.

Forvard s držením hole na levou stranu se o premiéře v dorosteneckém výběru dozvěděl den před utkáním s Riderou, kdy pod taktovkou Petra Jíry absolvoval tréninkovou jednotku. Stejně jako předchozí nováčci, prožíval i Dominik Mišovic nervozitu v úvodní části zápasu. „Nervozita byla, ale po první třetině odpadla. Ve středu jsem šel s dorostem na trénink a Honza Ekrt ještě nebyl připraven k zápasu, tak mi pan Jíra řekl, že proti Vítkovicím nastoupím,“ prozradil. „Hned poté jsem o premiéře přemýšlel. Jenže jsem byl unavený po tréninku, a tak jsem usnul celkem rychle,“ odpovídal na další otázku s úsměvem ve tváři.

„Snažil jsem se puky rychle dávat, abych nedostal nějaký hit,“ popisoval situaci na ledové ploše. „Kluci mi říkali už před zápasem, ať raději rychle rozdávám puky a nic se mi nestane,“ poslechl rady Dominika Badinky a Tomášek Skrutka, kteří nastoupili k premiéře o pár týdnů dříve. „Je to pro mě obrovská zkušenost a velká motivace. Chtěl bych si zahrát play-off, pokud se do něj dostaneme.“

Stejně jako většina mladých kluků, tak i Dominik Mišovic má v současné době za vzor nejlepšího střelce NHL Davida Pastrňáka. Dále ale také rád studuje styl Tomáše Hertla, jenž si v San Jose vybudoval pozici asistenta kapitána. „David Pastrňák pořád střílí góly, ani nevím, jestli ho to ještě baví,“ rozesmál se. „Oba v mladém věku vlétli do NHL a udrželi se v ní,“ pokyvoval hlavou.

Talentovaný mladík je chomutovským odchovancem, ovšem v sedmé třídě odešel do Letňan. Poté se ale vrátil na sever Čech, kde znovu začal oblékat dres s Pirátem na hrudi. „Po roce jsem se vrátil zpátky. Rodiče se chtěli odstěhovat kvůli práci. Poté ale čekali mého sourozence, nějak tak se to celé stalo a my se stěhovali zase zpět,“ řekl závěrem.

TOP foto: Ronald Hansel (Juniorský hokej)