Další bojovný výkon nestačil, Piráti podlehli Zlínu o jediný zásah

Napsala 01.03.2019 Kateřina Kundertová
Z l í n / C h o m u t o v - Piráti ztratili ve 49. kole Tipsport extraligy těsné vedení a nakonec Zlínu podlehli o jediný zásah, a to i pro nevyužití nadějných šancí. Chomutovští stejně jako v Mladé Boleslavi bojovali, ale na jediný gól žádný bod nevzali a prohráli druhé venkovní utkání v řadě. Čestný zásah Růžičkovy družiny zaznamenal kapitán Marek Tomica.
49.kolo pá 1.3.2019
PBZ
2:1(1:1, 0:0, 1:0)
Zlín
Kašík – Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta – Dufek, Fořt, Kubiš – Šlahař, Honejsek, Herman – Okál, Sedláček, Kulda – Krejčík, Popelka, Václavek
Peters – Jank, Flemming, Kovář, Knot, Dietz, Blaha, Valach – Sklenář, Růžička, Stránský – Tomica, Raška, Klhůfek – Koblasa, Vantuch, Duda – Marjamäki, Gut, T. Svoboda

Zlín
17. Herman (Honejsek, Řezníček), 45. Okál (Herman, Ferenc)

Jank (Chomutov) 10 minut

Oťukávací začátek se překlonil na stranu Chomutova v šesté minutě, kdy začala jeho nakonec nevyužitá přesilovka. Před polovinou dějství se do početní výhody dostali i Berani, kteří však bránu střeženou Justinem Petersem neohrozili.

O chvíli později Masi Marjamäki nevyužil šanci, což ho nemuselo mrzet, protože šli Piráti v čase 16:34 do vedení. Brett Flemming od pravého mantinelu nahodil na bránu, kde puk mimo dosah Libora Kašíka tečoval kapitán Marek Tomica – 0:1.

Za čtyřiadvacet vteřin bylo srovnáno, když Antonín Honejsek našel zpoza brány Jakuba Hermana, jenž rychlou ránou z první našel prostor u vzdálenější tyčky – 1:1.

Ze závěru úvodní třetiny se přenesla zlínská přesilovka, na konci které Jakub Šlahař nevyzrál ránou z levého kruhu na chomutovskou jedničku. V dalším průběhu se ani jednomu týmu nevydařila zkrácená přesilovka nebo hra ve čtyřech na obou stranách, takže se pokračovalo za nerozhodného stavu.

V polovině základní hrací doby Antonín Honejsek neproměnil dvě šance a následně Chomutovští zvládli bez větších problémů i oslabení. Krátce před druhou sirénou zkoušel Vladimír Růžička v přesilové hře dvakrát štěstí z vrcholu kruhu, odkud však pokaždé našel jenom domácího gólmana.

Po necelé půlminutě v závěrečné části měl Pavel Kubiš před sebou odkrytou klec, kterou však minul. Ve 45. minutě Jakub Herman využil velkého prostoru při střídání Pirátů na levém kruhu, kde přenechal puk Zdeňku Okálovi, který otočil vývoj utkání – 2:1. O chvíli později mohl srovnat Tomáš Svoboda, jenž byl na vrcholu brankoviště úplně sám, ale trefil jenom lapačku maskovaného muže.

V dalším průběhu se blýskli oba gólmani – Justin Peters zlikvidoval samostatný únik Jakuba Hermana a Libor Kašík si poradil s blízkou ránou Lukáše Kováře. O chvíli později Piráti nepřetavili dvouminutový tlak během přesilové hry ve vyrovnání a navíc se ještě museli bránit. V nevýhodě o jednoho hráč vystřelil z pravé strany Stanislav Dietz, jehož rána sice propadla gólmanskou výstrojí, ale doklouzala pár centimetrů vedle tyčky.

TOPfoto: Jiří Zaňát.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): „Byl to pro nás důležitý zápas. Potvrdilo se, že Chomutov nehraje vůbec špatně, hraje podobný styl jako Olomouc. Srdnatý, obětavý, těžko jsme se dostávali do šancí a z přesilovek jsme si nevytvořili nic. Za stavu 1:1 jsme říkali v kabině, že kdo dá gól, vyhraje. Naštěstí jsme ho dali my. Chomutov měl ale poté drtivý tlak. Z nutnosti vyhrát se v tu chvíli zastavily některým ruce, nohy a myslím, že i srdce. Jen se čekalo, jestli to Libor Kašík chytne nebo ne. Naštěstí to vychytal.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Přijeli jsme do Zlína s odhodláním a touhou získat jakkoliv bod. Nesehráli jsme vůbec špatné utkání, bylo to hodně nahoru dolů. Podařilo se nám jít do vedení, ale bohužel jsme vzápětí ihned inkasovali, když jsme si špatně přebrali hráče před brankou. Pak jsme zvládli ubránit srdnatě spoustu oslabení, což si myslím, že je hrozně důležité, protože domácí hrají přesilovky výborně. Bohužel, přišla nešťastná situace ve třetí třetině, kdy se nám nepodařilo nahodit do útočného pásma. Domácí rychle otočili hru a dali rozhodující branku. Je škoda, že jsme poté nevyužili spoustu šancí. Bohužel Libor Kašík se očividně vrací do fantastické formy a domácí jednoznačně podržel.“