Chomutovští se představí ve městě obuvi. Zastaví rozjetý Zlín?

Napsal 28.02.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti odjedou k již devětačtyřicátému kolu Tipsport extraligy do města obuvi, kde vyzvou aktuálně devátý Zlín. Berani bojují o předkolo play-off a vše mají jednoznačně ve svých rukách. S Piráty je navíc hřeje lepší vzájemné bilance v letošní sezóně. Utkání začne na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17 hodin 30 minut.

Zlín prožil skvělý únor a bojuje o play-off

Zlínští hokejisté prožili skvělý druhý měsíc kalendářního roku 2019. Svěřenci trenérského dua Svoboda–Hamrlík z posledních sedmi duelů nestačili pouze na rozjetou Plzeň. Díky tomuto faktu se momentálně celek z Baťova města nachází na deváté příčce se ziskem 71 bodů. Na jedenáctý Litvínov mají Ševci náskok šesti bodů. Boj o předkolo mají tudíž naprosto ve vlastních rukách.

Ve zbývajících čtyřech kolech dlouhodobé části čekají na Zlínské bitvy s Piráty. Dva zápasy na ledech soupeřů. Valaši zavítají nejprve do Mladé Boleslavi a následně do Olomouce. Před vlastní fandy se žlutomodrý soubor vrátí v posledním kole soubojem s brněnskou Kometou.

Berani prodlužovali smlouvy, uplatňovali opce a vyřídili řadu střídavých startů

Berani v posledních dnech prodloužili smlouvy s několika hráči stávajícího kádru. Podpisem stvrdili nové kontrakty útočníci Jiří Ondráček s Pavlem Kubišem, kteří podepsali víceleté smlouvy. Opci klub uplatnil na duo Tomášů a sedmici mladíků. Zkušeného zadáka a kapitána Tomáše Žižku a forvarda Tomáše Fořta. Spolu s nimi byla opce uplatněna na Pavla Sedláčka, Michala Popelku, Štěpána Fryšaru a obránce Daniela Gazdu. V Chance lize pak působí ještě Jan Dluhoš (Litoměřice), Martin Padrnos a útočník Jan Václavek (oba Poruba). Víceletou smlouvu od klubu dostal i bek Dalibor Řezníček.

Kromě těchto změn byly v závěru přestupního období domluveny do sestavy Beranů rovněž střídavé starty několika hráčů z Chance ligy. V případě potřeby mohou zlínský dres obléci zkušený Petr Kanko, havířovský bek Antonín Bořuta, útočníci Jan Dufek a Jiří Zdeněk z Poruby. Pomoci Zlínu mohou i dva hráči, kteří prošli Piráty. Střídavý start má vyřízen nadějný forvard Jakub Navrátil, jenž hrál za místní mládež a teď působí v rodném Přerově. Dres Zubrů obléká i odchovanec chomutovského hokeje Darek Hejcman. I jemu byly vyřízeny střídavé starty.

Bilance vzájemných duelů hovoří pro Zlín

Piráti porazili Zlín pouze v prvním měření sil v ROCKNET ARÉNĚ v polovině října. V odvetě na zlínském ledě ztratili pět minut před koncem dobře rozehraný duel v nájezdové loterii. Zatím poslední souboj v Chomutově Zlín ovládl. Do poloviny zápasu si vypracoval čtyřbrankový náskok, který pouze zmírnil Radek Duda. Jak dopadne čtvrté vzájemné měření sil?

Chomutov – Zlín 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Vantuch (Štich, J. Stránský), 31. Klhůfek (J. Stránský), 36. J. Stránský (Mrázek, Marjamäki) - 14. Fryšara.
Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 23:21. Zblokované střely: 17:10. Hity: 12:9. Vhazování: 32:35.

Zlín – Chomutov 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Ondráček (Lakatoš, Žižka), 55. Valenta (Lakatoš), rozhodující nájezd E. Kulda - 9. Klhůfek (Valach, Peters), 33. Jank (Duda, J. Stránský).
Vyloučení: 6:5 navíc Okál (ZLN) na 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 17:32. Zblokované střely: 4:6. Hity: 5:8. Vhazování: 33:27.

Chomutov – Zlín 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Duda (Vantuch) - 2. P. Sedláček (E. Kulda, Žižka), 6. Honejsek (Okál, Herman), 30. Šlahař (Nosek, Freibergs), 32. Herman (Honejsek, Šlahař).
Vyloučení: 3:3 navíc Růžička (CHM) na 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:23. Zblokované střely: 9:12. Hity: 13:10. Vhazování: 30:29.

Piráti podlehli Mladé Boleslavi

Brankový účet otevřel v prostřední části Pavol Skalický. Piráti ještě do pauzy srovnali krok díky trefě v přesilovce z hokejky Masiho Marjamäkiho. Třetí část se ale svěřencům kouče Růžičky nevyvedla. Bruslaři třemi brankami rozhodli o třech bodech, dvakrát se trefil bek Sabahudin Kovačevič.

Mladá Boleslav – Chomutov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 25. Skalický (Vondrka), 48. Kovačevič (Klepiš, Kotvan), 59. Kovačevič, 60. Klepiš (Vondrka) – 39. Marjamäki (Duda, Vantuch). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Střely na branku: 42:26. Zblokované střely: 12:6. Hity: 12:8. Vhazování: 30:28.

Poslední sestava Pirátů: Peters – Trefný, Knot, Jank, Kovář, Dietz, Valach, Zeman – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Tomica, Raška, Klhůfek – Koblasa, Vantuch, Duda – Chrpa, Gut, Marjamäki.

Zlín v dramatickém duelu přehrál Pardubice

Zlínští vedli v polovině první části díky trefám Kuldy a Honejska o dvě branky. V osmadvacáté minutě snížil pardubický Sýkora. Pohodlnější náskok Beranů zajistil zkraje druhé půlky zápasu Ferenc. Dynamo se ale podruhé dostalo na dostřel, postaral se o to Eklund. Risk bez brankáře Východočechům nevyšel, neboť Fořt trefil prázdnou klec.

Pardubice – Zlín 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. P. Sýkora (Ihnačák), 56. Eklund (Schaus, P. Sýkora) - 5. E. Kulda (Gazda, Dufek), 12. Honejsek (Freibergs), 36. Ferenc (Herman, Okál), 59. Fořt (Řezníček). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:32. Zblokované střely: 17:10. Hity: 14:5. Vhazování: 35:34.

Poslední sestava Beranů:Kašík – Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta, Matyáš Hamrlík – Šlahař, Fořt, Kubiš – Okál, Honejsek, Herman – E. Kulda, P. Sedláček, Dufek – L. Krejčík, Popelka, Václavek.