Chomutov vyhrál v Kadani zápas i nájezdy

Napsal 11.08.2006 Martin Gahler, Katka Hodková, Martin Bocian
C h o m u t o v - V pátek večer zajížděli chomutovští hokejisté poprvé k přípravnému utkání na led soupeře. Neměli však dlouhou cestu, jelikož jejich hostitelem byl Sportovní klub Kadaň. Do vedení poslal modrobílé už ve 4. minutě Vladimír Kýhos, ale v dalším průběhu převzali střeleckou iniciativu domácí a otočili až na 3:1. Závěrečná třetina byla opět v režii KLH, které díky trefám Martina Klause, Zdeňka Tauše a Stanislava Mikšovice nakonec zvítězilo 4:3. Na úplný závěr si obě mužstva domluvila sérii samostatných nájezdů a i v nich byli úspěšnější hokejisté Chomutova. Gólmana Hübla překonali Veverka a Gellner, na druhé straně Podolka ani jednou neinkasoval.
přát. pá 11.8.2006
KAD
3:4(2:1, 1:0, 0:3)
Kadaň
Hübl - Hlavatý, Hlubuček, Pospíšil, Staněk, Lašek, Kaltenböck, Chotaš, Loučka, Žák, Derfler, Postl, Zika, Hubínek, Kajer, Metlička, Pražák, Polanský, Stavenský, Hlusička, Kreuzman
Podolka - Řezníček, Malinský, Klaus, M. Šulc, Szakal, Trefný, - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Soukup - Gellner, Veverka, Charousek

Hráči se bez otálení vrhli do boje. Po několika neúspěšných pokusech na obou stranách domácí ve 4. minutě inkasovali nešťastný gól. Chomutovský bek Klaus posunul puk na volného Vladimíra Kýhose, který nejprve trefil betony brankáře Hübla a pak teprve v dorážce propasíroval puk do sítě. Stav přátelského zápasu byl rázem 0:1 ve prospěch hostí. O pár minut později musela Kadaň čelit prvnímu oslabení, ve kterém strážce černožluté svatyně Hübl přišel o hokejku a čisté konto si uhájil jen za vydatné pomoci obránců.

Tlak se otočil kolem desáté minuty. Svou útočnou sílu se snažili zužitkovat útočníci Kadaně Kreuzman a Polanský – atmosféra před Podolkou houstla až se skoro tavil led. Chomutovský gólman ale nápor ustál, povolil až při dalším nájezdu, kdy se na něj řítil Zdeněk Žák, který obdržel nahrávku od Postla. Kadaňský útočník zavezl puk za čáru a vzápětí se i s Podolkou mačkal přímo v bráně. Domácí ve 14. minutě vyrovnali na 1:1. Kadaň se ale s nerozhodným stavem nespokojila. Po necelých šedesáti vteřinách hry ujel chomutovské obraně Roman Pražák a bekendovým blafákem zavěsil pod víko. Branka padla v signalizované výhodě po faulu na jednoho z domácích hráčů. Do konce třetiny se už nic podstatného nestalo, hráči odcházeli do šaten za stavu 2:1.

Přihlížející fanoušci čekali, že se zopakuje chomutovská převaha ze začátku první třetiny. Stal se však pravý opak, ve 22. minutě přidal další gól domácích Pavel Metlička po asistenci Pražáka a Loučky. Kadaň si střelecké hody užívala za stavu 3:1. Hosté předvedli slibnou ránu až ve 28. minutě, kdy Soukup najížděl od modré a mezi nohama obránce Laška vypálil puk na branku přesně na sklapnuté betony brankáře Hübla.

Chomutov pak musel ustát několik oslabení po sobě. Hned, co se z trestné lavice vrátil jeden hříšník, seděl na jeho místě jiný. Hra se na delší dobu rozkouskovala, pár trestů schytali také domácí. Do plného počtu hokejisté naskočili až pár minut před koncem třetiny. Hosté ale neudrželi nervy na uzdě a na trestnou se brzy vrátili. Ve 38. minutě si Chyba vykoledoval dvě minuty za podražení. Půl minuty po něm obdržel trest za podražení také domácí kapitán Kajer. Hra čtyř proti čtyřem ale netrvala dlouho, po několika vteřinách si kvůli držení odešel sednout chomutovský obránce Šulc. Kadaňáci se ve čtyřech proti třem hodně snažili o další gól, ale závěrečná siréna jim překazila plány.

Začátek třetí třetiny byl v režii domácích, ale ve 44. minutě hosté předvedli, že ještě nezahodili flintu do žita. Z nenápadné akce Kýhose, který poslal puk na hokejku Martina Klause, se vyklubal druhý gól – Chomutov rázem Kadani nepříjemně dýchal na záda, když snížil na 3:2. V dalších minutách se hrálo před Hüblem, Podolka z dálky klidně sledoval své spoluhráče snažící se o srovnání skóre. Velkou šanci hosté dostali v 50. minutě, kdy na trestnou lavici těsně po sobě dosedli dva domácí hráči. Kadaň se ubránila jen pár desítek vteřin, pak hráči neustáli dvojnásobné přečíslení a za Hüblova záda jako poslední doťukl kotouč Zdeněk Tauš. Chomutov vyrovnal na 3:3. Následně přidal ještě jednu branku Stanislav Mikšovic, který si vychutnal takřka samostatný nájezd a zvýšil na 3:4 ve prospěch hostí. V závěru domácí sehráli dvojnásobnou přesilovku, ale už jim nepřálo střelecké štěstí.