Čeká nás opět boj na ostří nože?

Napsal 10.08.2006 David Matula
C h o m u t o v - Dalším a již čtvrtým utkáním pokračuje herní přípava chomutovských hokejistů na letošní prvoligový ročník. Po domácím souboji s Berounem, který skončil smírem - 3:3, čeká na chomutovské borce zápas na ledě okresního rivala. Soupeřem jim bude tým SK Kadaň. Loňský přípravný zápas skončil pro vzrůstající šarvátky předčasně, a tak se dá opět očekávat vyhrocené derby, umocněné touhou domácích poprvé letos zvítězit. Utkání startuje v pátek 11.8. na zimním stadiónu v Kadani od 18:00.

Blíží se velká hokejová zábava u hypermarketu Globus. Přijedou i olympijští vítězové Robert Reichel a Jiří Šlégr!

Loňská vzájemná přátelská utkání

Vzájemný duel ze začátku přípravy přinesl bojovný a oboustranně tvrdý hokej. Chomutovští nezačali nejlépe a po trefě Švíka prohráli úvodní část 1:0. Ve druhé třetině se hosté zvedli a brankami Jana Šulce a Bouška zápas otočili, avšak minutu před odchodem do kabin vyrovnal domácí Žák. Tentýž hráč přidal tři minuty před koncem utkání rozhodující gól. V tu dobu byl zápas ale už dost rozostřen a vygradoval odchodem Bílomodrých předčasně do kabin. Zápas tak nebyl dohrán a skončil 3:2 pro sportovní klub.

Chomutov vs. Kadaň v uplynulé sezóně

Vzájemná bilance z uplynulého ročníku hovoří lépe pro borce z Chomutova. Ti dokázali svého soka dvakrát porazit, naopak Kadaň zvítězila jen jednou. Jedno utkání potom skončilo smírem.

Po polovině soutěže mohli být přeci jen šťastnější Kadaňští, kdy po remíze 3:3 na ČEZ stadióně, dokázali vyhrát na domácím kluzišti 1:0 díky trefě Švejdy. Druhá polovina ročníku naopak vyšla lépe Chomutovským. Ti po těsné domácí výhře 5:4 v prodloužení dokázali v posledním měření sil přehrát svého rivala jednoznačně na jeho ledě 1:5. Střelecky se prosadili Kostourek, Nosek, Kasík a dvěma přesnými zásahy se blýskl Jiří Charousek.

Copak se přes léto urodilo v královském městě?

Během horkých letních dnů se v Kadani objevilo hned několik známých jmen. Do kabiny okresního rivala zavítal trojlístek ještě v loni chomutovských hokejistů. Duo Stavenský,Polanký se vrací po nevydařené sezóně. Jaroslav Buchal pak přichází oklikou přes německé Drážďany.

Dalšími zkušenými úlovky jsou dva zásahy z Hané. Z Olomouce se na sever Čech stěhuje staronový Jaroslav Kreuzmann a nově i Pavel Metlička. Zbylé dvě posily přicházejí z litvínovské juniorky. Jedná se o útočníky Martina Diviše a Jan Závadu.

Naopak Kadaňští už dále nebudou moct počítat se službami Pavla Pelána, který posílí Třebíč. Dvojice Zděněk Tauš a Martin Klaus se přes své mateřské kluby vydala hledat štěstí právě do Chomutova. Posledním hráčem opouštějícím Kadaň je zkušený Michal Olivierus, který stále hledá angažmá.

Kadaňská příprava

Kadaňští hokejisté mají stejně jako Chomutovští na svém kontě již tři přátelská utkání. Jako první je prověřil favorit první ligy a to Mladá Boleslav. Po vyrovnaném průběhu skončil zápas remízou 1:1. Následně si týmy vyměnily pořadatelství utkání a tentokrát se již favorit radoval, když přehrál Kadaň 5:3. O svém vítězství však rozhodli hráči automobilky až v úplném závěru, kdy se trefil Jeslínek spolu se Sýkorou.

Posledním měřením sil před vzájemným duelem byl domácí zápas s druholigovým Baníkem Most. Domácí se tímto zápasem spíše protrápili a na vedoucí branku domácího Loučky po změně stran zareagoval Urban. Obrat dokonal v minutě šestačtyřicáté Kašík. Senzaci potom v závěrečné minutě odvrátil vyrovnávající trefou Stanislav Stavenský