Chomutov v prvním zápase čtvrtfinále porazil Hradec Králové 3:1

Napsal 18.02.2011 David Matula
C h o m u t o v - V první třetině jsme viděli utkání hrané oboustranně ve vysokém tempu. Více ze hry měli domácí a Luňák se měl při několika pokusech co ohánět. Dvakrát jej také zachránila branková konstrukce, když pálil Davídek a o pár minut později i Havíř. Druhá třetina hry přinesla mnohem více vzruchu před hostující brankou a také gól Davida Hrušky. Chomutovský střelec měl i další šance, ale Luňák se překonával a předváděl jeden zákrok lepší jak druhý. Hosté nakonec z jedné z mála šancí srovnali. Kubica tečoval střelu Křetinského a Hanuljak byl bezmocný. Ve třetí třetině domácí opět zatlačili soupeře a dvěma brankami rozhodli o svém vítězství – 3:1 a vedou v sérii 1:0.
ČF1 pá 18.2.2011
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
HKR
Hanuljak - Kántor, Mudroch - Mucha, Slovák - Havíř, Pavlas - Schnabel, Grof - Procházka, Kraft, Hřebejk - Hruška, Hrdel, Duda - Kuběna, Skořepa, Jíra - Seman, Sikora, Davídek
Hr.Králové
Luňák - Kozák, Křetínský - Táborský, Vágner - Chmelíř, Hendrich - Horák, Čáp - Hruška, Moskal, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhorovský, Čermák - Berger, Jindřich, Havlíček

Už od úvodního buly byla vidět o něco větší aktivita domácích, kteří téměř po vhazování vyslali první pozdrav na branku Filipa Luňáka z hokejky Štěpána Hřebejka. Pak v čase 2:30 si Hradec vytvořil zajímavý tlak, ale všechny střely kryl domácí gólman Hanuljak. Ovšem následoval protiútok Chomutova, při kterém Seman přihrával na Davídka a ten trefil horní tyč. Další velká šance byla k vidění v šesté minutě. To když domácí Jíra hledal zpoza brány mezi kruhy Havíře a i po jeho střele zazvonila tyč. Hradec se kromě pár nahození k ničemu nedostal a na svojí větší šanci čekal až do patnácté minuty. Volráb se dostal do útočného pásma, obkroužil bránu a dostal se až před Hanuljaka. Ten ale jeho střelu vykryl. V čase 16:42 se opět předvedl Filip Luňák. Jíra s Kuběnou se dostali do přečíslení 2 na 1, které zakončoval Pavel Kuběna blafákem. Luňák ale jeho kličku vychytal famózním zákrokem. Nic zajímavého se už do konce první třetiny nestalo. A tak se po úvodních dvaceti minutách, ve kterých měli spíše navrch domácí, šlo do šaten bez gólů.

Ve druhé třetině jsme viděli zajímavější akci v čase 23:00. To nejprve Hanuljak vytěsnil střelu Moskala betonem a následná dorážka šla nad branku. To na co však všichni čekali, přišlo v čase 26:32. David Hruška dostal kotouč od Radka Dudy a na střelu z mezikruží, které mířila mezi betony, byl už Luňák krátký. V čase 27:28 bylo k vidění první vyloučení. Na trestnou lavici šel hostující Záhorovský za sekání. V následné přesilovce měl Hruška poloprázdnou branku, ale ani jedním ze dvou pokusů nedokázal dostat kotouč do sítě. Dočkali se také hosté, kteří v polovině zápasu, přesně v čase 29:59 srovnali stav zápasu. Hradecký Aleš Křetínský střílel od modré, kde jeho střelu tečoval Zdeněk Kubica a Hanuljak už nestihl zareagovat. V následujících minutách byly k vidění dobré šance Chomutova, ovšem Luňák dnes předváděl skvělý výkon a všechny střely kryl. I Hradec měl slušnou pozici. Vít Budínský se ocitl mezi kruhy, Hanuljaka však nepřekonal. Domácí si nedokázali udržet vedení a tak po čtyřiceti minutách byl stav 1:1.

I do poslední třetiny měli rychlejší vstup domácí. Jíra se tlačil před Luňáka, který jeho střelu vyrazil a následné dorážce se už nikdo nedostal. V čase 43:35 se do dobré šance dostali také hráči z Hradce. Volráb se objevil sám před Hanuljakem, kterého překonat nedokázal. Gól nakonec padl. V čase 45:43 si před Luňáka vybruslil Marek Sikora a blafákem zakončeným nad beton Luňáka poslal Chomutov do vedení. Asistenci si připsal Filip Seman. Hradec se následně snažil o odpověď. V čase 52:14 si hosté vytvořili tlak, který ale utavit v branku nedokázali. Za to Chomutov z následné akce Skořepy a Jíry vstřelit gól dokázal. První jmenovaný střílel a Petr Jíra dorážel do zcela odkryté branky. Od této chvíle Chomutov už kontroloval hru a tým Hradce k ničemu nepustil. Domácí tým tedy vyhrál třetí třetinu v poměru 2:0. Díky tomu i celý zápas výsledkem 3:1 a ujal se ve čtvrtfinálové sérii vedení 1:0 na zápasy.

Milan Kašpárek (KLH Chomutov) - Utkání bylo tak jak jsme předpokládali velice těžké. Soupeř měl pouze dva dny pauzu, ale přesto měli dost sil a rozhodně jim nechyběla motivace. Dnes to hodně zkoušeli a jsou v rytmu, z kterého my jsme vypadli. Byla na nás vidět taky nervozita a zápasový výpadek, kdy jsme čekali na soupeře. Kromě pár situací, kdy se soupeř dostal do nějaké gólové šance, kterých ale nebylo moc. Řekl bych, že kluci odvedli poctivý výkon v rámci těch svých možností po přestávce a ukázali vnitřní sílu mužstvo. Moc si přáli to dnešní utkání vyhrát a to taky dokázali.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové) - My jsme dnes prohráli utkání 1:3, ale dá se říct, že jsme odehráli slušný zápas. Neměli jsme dnes patřičný štěstíčko, aby nám to tam spadlo za stavu 1:1, i když šance jsme měli. Chtěli jsme si zahrát alespoň jednu přesilovku, což se nám nepodařilo. Tak že pro nás škoda. Chtěl bych ale klukům dnes poděkovat, že bojovali a dřeli, za to jim patří dík a my se teď hlavně musíme vyspat a připravit na další zápas.