Reportáže

Chomutov v prvním domácím utkání prohrál se sousední Kadaní 0:2

Napsal 06.08.2009 Jakub Novák, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V regionálním derby se na chomutovském ledě představilo mužstvo SK Kadaň. V obou mužstvech nastoupilo mnoho nováčků či juniorů, takže zápas byl opravdu přátelský. Zápas se hrál již podle nových pravidel, a tak se občas vyskytly zmatky, hlavně u střídání po zakázaném uvolnění. Chomutovští ani ve svém druhém utkání nedokázali vstřelit branku, a tak prohráli 0:2.
přát. čt 6.8.2009
CHM
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
KAD
Chomutov
Štěrba (Meravý) - Malinský, Grof, Pulpán, Všetečka, Višňák, Bombic, Trefný - Malát, Eiselt, Procházka, Trochta, Fábry, Mikšovic, Jeslínek, Hašek, Pék, Kůs, Mužík, Domin, Pavlas
Kadaň
Hronek (Jarina) - Lang, Hlubuček, Spitzer, Boguský, Zmeškal, Žižka, Kocek, Vitásek - Kašpárek, Kadlec, Indra, Gombár, Šíp, Boušek, Balázs, Bauer, Polanský, Stehlík, Kalinovič, Hofmeister

Shrnutí

Po dlouhém čekání se konečně chomutovští fanoušci dočkali svých miláčků na domácím ledě. Zatímco hokejisté Kadaně v minulém utkání zajížděli do sousedního Klášterce nad Ohří, kde vyhráli na samostatné nájezdy, tak tým Chomutova odehrál první zápas Tipsport Cupu s extraligovým celkem z Budějovic, kde po tuhém boji prohrál 0:1.

Již první chvilky na ledě ukázaly nerozehranost obou celků. Chomutov byl v první třetině aktivnějším celkem, ale nedokázal proměnit své šance. K dispozici měl dokonce na začátku 4. minuty přesilovou hru, v níž posílali na Hronka jednu střelu za druhou, ale on byl pozorný a puk za sebe nepustil. V dalším vývoji zápasu ke změně stavu nedošlo a až na pár střel na Hronka se nic důležitého v první třetině neudálo.

I na začátku druhé třetiny se snažili Chomutovští překonat Hronka, ale stále se jim to nedařilo. Občas zapomněli na zadní vrátka a v polovině 24. minuty se za jejich záda dostal Kalinovič, který byl sám před Štěrbou a ve vyložené šanci byl faulován. Rozhodčí Jebavý nařídil trestné střílení, které sám faulovaný střelou ze střední vzdálenosti neproměnil. Poté dále domácí tlačili na kadaňskou branku, ale všechny jejich vyslané střely zblokovali obětaví Kadaňští nebo pozorný Hronek. Také na druhé straně předvedl Štěrba výborný zákrok lapačkou. Prvního gólu zápasu se dočkali Kadaňští, kdy po výborné kombinaci s Hofmeistrem skóroval do prázdné branky Milotínský. I po inkasované brance se všemožně snažili vstřelit branku, ale i na konci druhé třetiny měli na svém kontě nulu.

I po začátku třetí třetiny se snažili domácí pokořit Hronka, ale dopláceli na svou nepřesnost. Kadaňští hokejisté dostali v polovině 47. minuty šanci na zvýšení stavu, po vyloučení Malinského, a také ji využili. Štěrba si myslel, že má puk pod kontrolou, ale Stehlík ho vyšťoural a dopravil ho do sítě. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale stav zůstal nezměněn. Domácí se i přes veškerou snahu gólu nedočkali.

Chomutovští mají za sebou dva zápasy, ve kterých nevstřelili ani branku. Další možnost k nápravě budou mít v úterý na domácím ledě proti celku z Hradce Králové.