Prvním soupeřem v přípravě na chomutovském ledě bude SK Kadaň

Napsal 05.08.2009 David Matula
C h o m u t o v - Přesně po 151 dnech se chomutovskému publiku představí chomutovští hokejisté, aby odehráli své druhé přípravné utkání na sezónu 2009/2010. Po těsné porážce na ledě extraligových Českých Budějovic, přijede na chomutovský ČEZ stadión sousední tým SK Kadaň. Kadaňští své dosavadní přípravné duely zvládli a v nastoleném trendu by jistě pokračovali i proti svěřenců Radima Rulíka, který naopak jistě věří v to, že jeho celek se již střelecky prosadí a s houževnatým soupeřem si poradí. Přípravné utkání začne ve čtvrtek 6.8. tradičně od 17:30. Všichni jste srdečně zváni.

Příprava s Kadaní

Kolotoč přípravných utkání se pomalu roztáčí a nabírá tak na otáčkách. Po nejtěsnější možné porážce 1:0 na ledě Českých Budějovice čeká svěřence Radima Rulíka domácí střetnutí. V rámci přípravy na nadcházející ročník přivítají Krušnohorci sousedního rivala z Kadaně. Kadaň je stabilní chomutovský soupeř pro přípravu. Od sezóny 2004/05 se oba celky střetly celkem sedmkrát.

Vzájemná bilance hovoří lépe pro bílomodré, kteří uspěli čtyřikrát. Jednou skončilo utkání nerozhodně a dvakrát se radoval náš sok. Zajímavostí jistě je fakt, že ona tři střetnutí, kdy chomutovští neslavili přípravné vítězství, byla hned ta první. Znamenáto, že v přípravě bílomodří poslední čtyři duely zvládli.

Ve zmíněných sedmi zápasech se chomutovští dokázali prosadit celkem devětadvacekrát. Celkem se o tento úspěch podělilo osmnáct přesných střelců, přičemž v aktuální sestavě Krušnohorců bychom našli již jen šest borců.

Kadaň v přípravě

Náš okresní rival je taktéž v plném tréninkovém zatížení a má za sebou již i dvě přípravná střetnutí. První z nich absolvovali svěřenci Lea Gudase v Ostrově nad Ohří, kde se připravoval účastník druhé nejvyšší ruské ligy celek Orenburgu. Utkání bylo od úvodních minut protkáno nervozitou a minimálně hraničními zákroky. Celkové napětí na stadiónu potom vygradovalo v poslední minutě druhé třetiny, kdy se hlavní trenér ruského celku pustil jak do hlavního sudího, tak i do hráčů Kadaně. Výsledkem byla strkanice obou mužstev a následné předčasné ukončení „přátelského“ střetnutí při výsledku 1:2 pro kadaňské.

Chomutov – Kadaň	5:3

Druhé střetnutí odehráli černožlutí hned následující den, kdy se představili na ledě druholigového Klášterce nad Ohří. Houževnatý a bojovný domácí celek se vybičoval ke kvalitnímu výkonu a vypracoval si solidní dvoubrankový náskok. Hosté však skóre dokázali otočit, přesto zásluhou Nováka svítil na ukazateli skóre po šedesáti minutách hry stav 3:3. Samostatné nájezdy následně ovládli kadaňští a připsali si tak druhé vítězství v přípravě.

Orenburg – Kadaň 	    1:2 (nedohráno)
Klášterec nad Ohří – Kadaň  3:4 sn

Chomutováci v Kadani a naopak

Mezi oběma celky se protočila již celá eskáda hráčů, což asi vzhledem k vzájemné spolupráci obou týmů překvapí málokoho. Při pohledu na soupisky obou celků objevíme na kadaňské straně celkem sedmnáct hráčů, kteří oblékli i chomutovský dres „A“ mužstva v mistrovském utkání. V Chomutově je hráčů se zkušeností z Kadaně celkem devět. Proto dozajista půjde o pikantní duel pro obě zainteresované strany.

Do značné míry může být zajímavý i brankářský souboj. Pokud by se proti sobě postavili Miroslav Hanuljak a Kamil Jarina, šlo by o souboj brankářů, kteří v minulosti byli tahouny soupeřícího mužstva.