Chomutov v Prostějově nezaváhal a veze tři body

Napsal 28.11.2007 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté v dalším pokračování první hokejové ligy zavítali na led Prostějova, kde v loňském ročníku dvakrát zvítězili. Hned od začátku dali domácím pocítit, kdo je vedoucím mužstvem soutěže a po brankách Mikšovice, Jeslínka a Malinského vyhráli první třetinu 0:3. Již po jednadvaceti vteřinách druhé části hry zvýšil již na hrozivých 0:4 Kostourek a zdálo se být rozhodnuto, zvláště poté když pátou branku přidal kapitán Radek Šíp a Severočeši vedli po dvou třetinách 1:5. O zdramatizování utkání se postarala zlínská bratrská dvojice Roman a Michal Pšurný. Prvně jmenovaný zaznamenal hattrick a Michal mu na všechny tři zásahy přesně přihrál a rázem to bylo třináct minut před koncem pouze o dvě branky. V přesilové hře domácí spálili velkou šanci na vstřelení kontaktní branky a vzápětí pojistil vítězství bílomodrých v oslabení Jiří Charousek (na snímku) a upravil tak na konečných 3:6.
25.kolo st 28.11.2007
PRO
3:6(0:3, 1:2, 2:1)
Prostějov
Biegl (40. Štůrala) - Suchý, Višňák, Kumstát, Vomela, Bartoň, Kundrátek, Rangl - Kotásek, Piecha, Mikšovský, Opatovský, M. Pšurný, R. Pšurný, Vymazal, Korčák, Šebek, Vrba, Prokop, Vlk
Horčičika - Bombic, Malinský, Kolda, Trefný, Černý, Chatrnúch, Březina, Ťupa - Jíra, Kostourek, Polodna, Jeslínek, Šíp, Havlůj, Mikšovic, Heinisch, Tauš, Boušek, Charousek, Hašek

Do utkání lépe vstoupili hosté, když již ve čtvrté minutě otevřeli skóre zápasu. Po chybě prostějovských beků se ke kotouči dostal Stanislav Mikšovic, který měl už snadnou úlohu - dorážel do odkryté klece. Prostějovští hokejisté byli pod permanentním tlakem, ze kterého se jen stěží dokázali vymanit i v přesilových hrách. Jen těžko se dostávali do útočného pásma. Jakoby z nervozity z lepšího soupeře vyráběli hrubky, ze kterých pramenila častá přečíslení. Druhá branka padla po lehkém nahození Michala Jelsínka a díky dobré práci clonícího chomutovského hráče před strážcem jestřábí svatyně. Do ojedinělé akce domácích se dostal Martin Piecha v přesilové hře. Projel přes střední pásmo a sám se řítil na gólmana Horčičku, ten byl ale ve střehu. Trochu smůly stálo při domácích. Přihrávka na Jíru, kterého hledal před brankou Ondřej Malinský, se od brusle Višňáka odrazila za Bieglova záda. Do šaten se tak odcházelo za stavu 3:0.

Ve druhé třetině se měnilo skóre hned po jednadvaceti vteřinách. Domácí nechali dorážet na třikrát dotírající útočníky, až puk skončil v síti. Střelcem čtvrté branky byl Milan Kostourek. Jestřábům se podařilo snížit zásluhou bratří Pšurných. Jejich kombinaci zdárně dokončil Roman Pšurný. Po tomto momentu se domácí herně zvedli, více bruslili, napadali a byli Chomutovu více vyrovnaným soupeřem. Postupně zkoušeli Horčičkovu pozornost Opatovský, Suchý, Šebek. Prvně jmenovaný se dostal do gólové pozice, ale příhodný okamžik ke střele promarnil. I tentokrát platilo otřepané klišé nedáš – dostaneš, když v rychlém protiútoku hostí prostřelil Biegla Radek Šíp. Závěr třetiny dohrávali domácí ve výhodě hráče v poli, ale k ničemu vážnějšímu nedošlo.

Do závěrečné části nastoupil hájit prostějovské barvy Tomáš Štůrala. Hosté kontrolovali touš a skóre zapasu jen do chvíle, kdy se k puku dostali dvojčata Pšurní. Jejich spolupráce znamená snížení na rozdíl tří branek. Naposledy se dotýká puku opět Roman Pšurný. Neuplynuly ani tři minuty a domácí se radují znovu. Svůj hattrick dovršuje Roman Pšurný po asistenci Martina Kotáska. Hraje se rychlý hokej se šancemi na obou stranách. Všechny však likvidují pozorní brankáři. Poslední gól tohoto utkání má na svědomí hostující Jiří Charousek, který trestá velkou chybu domácí obrany. V samostatném nájezdu překonává Štůralu, kterému vypadl puk z lapačky. Domácí se snaží ještě zkorigovat výsledek zápasu, ale Chomutov s přehledem brání svoje zasloužené vítězství. Odváží si tři body za výhru 6:3.

Vladimír Kýhos (trenér KLH Chomutov): Myslím si, že můžeme být spokojeni. Povedl se nám vstup do utkání a vyjma některých pasáží ve druhé třetině, kdy si hráči začali myslet, že už to půjde samo, jsme byli lepší.

Radomír Kužílek (trenér HK Jestřábi Prostějov): Dnes jsme si vyhrát nezasloužili, nezvládli jsme vůbec začátek a ke všemu nám do branky padaly laciné góly. Tím ale nechci nijak snižovat sílu Chomutova, který je podle mě letošním kandidátem na postup do extraligy. U svých svěřenců chci ocenit to, že zápas ani za stavu 1:5 nevzdali a bojovali až do konce.