Preview k zápasu

Severočeši cestují do Jestřábího hnízda

Napsal 27.11.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - 1. hokejová liga se už přehoupla do své druhé poloviny základní části a Severočeši budou v dalším kole usilovat o vítězství v Jestřábím hnízdě. Prostějovští hokejisté ve vyhecovaném utkání minulého kola v Mostě prohráli 4:2 a připsali si již šestnáctou prohru v sezóně. Zato Chomutov ve šlágru posledního kola zdolal brněnskou Kometu a už dlouhých třináct utkání nepoznal hořkost porážky. Souboj na moravském poli slibuje vyrovnaný duel, vždyť první letošní vzájemný zápas skončil jednobrankovým vítězstvím bílomodrých. Zápas na kluzišti v Prostějově se odehraje ve středu 28.11. od 18:00 hod. a vy ho můžete sledovat prostřednictvím online přenosu.
HŽP Aréna Prostějov
28.11. 2007, 18:00
HK Jestřábi Prostějov 25. kolo KLH Chomutov
7.(20b) Umístění ve své skupině 1.(63b)
3-5-1-15 Celková bilance 19-3-0-2
60:88 Celkové skóre 100:41
1-3-1-8 Bilance doma 10-1-0-1
2-2-0-7 Bilance venku 9-2-0-1
Martin Kotásek (9+10) Nejproduktivnější hráč Milan Kostourek (16+14)
Martin Kotásek (9g) Nejlepší střelec Milan Kostourek (16g)
Martin Piecha (9g)
Martin Kotásek (10 as.) Nejvíce asistencí Martin Ťupa (15 as.)
Petr Polodna (15 as.)
Pavel Kumstát (3+6) Nejproduktivnější obránce Martin Ťupa (6+15)
David Rangl (+2) Nejlepší hráč v +/- Jaroslav Hašek (+19)
Pavel Kumstát (-11) Nejhorší hráč v +/- Zdeněk Tauš (+1)
Pavel Kumstát (71 TM) Nejtrestanější hráč Josef Révay (121 TM)
Tomáš Štůrala (91,01%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (94,96%)
Lukáš Daneček (90,93%)
Radovan Biegl (88,11%)
0 Čistá konta 4

Změny v prostějovském kádru v průběhu sezóny

Odchody

V průběhu druhé části 1. ligy opustil kádr Jestřábů samovolně brankář Timo Lindstrom. Z mužstva odešla i dvojice útočníků Jiří Piluša, který zamířil do Šumperka a Michal Šúrek, jenž byl v nedávné době vyřazen z kádru kvůli výkonnosti. Mladý forvard Michal Bartošek byl uvolněn na hostování do konce roku do ostravské Sarezy.

Příchody

Prostějovský celek posílila hned trojice hráčů. Prvním z nich je zkušený osmatřicetiletý gólman Radovan Biegl, který přišel na hostování do konce sezóny z extraligového Třince, ale v úvodu sezóny působil ve druholigovém Kolíně. Zbývající dvojice přišla také na hostování, defenzivu posílil David Rangl z Třince a útok přišel oživit Petr Vlk z Ml. Boleslavi, jenž bude působit v klubu do konce ledna. Do mužstva byl angažován na střídavé starty útočník Roman Pšurný z extraligového celku RI Okna Zlín.

Jak se dařilo Jestřábům od posledního vzájemného utkání?

Prostějovští hokejisté v dosavadních čtyřiadvaceti odehraných kolech zaznamenali pouhé tři výhry v normální hrací době a proti soupeřům ze skupiny Západ nasbírali jen 7 bodů. Poslední cenné tříbodové vítězství uhráli Jestřábi v 19. kole ve Vrchlabí. Moravané se momentálně potýkají se špatnou střeleckou produktivitou, vždyť v posledních pěti zápasech nevstřelili víc jak dva góly a v posledních třech utkáních odešli poraženi. Mezi tím byli připraveni o tři body za domácí výhru nad Mostem, utkání bylo kontumováno v jejich neprospěch kvůli údajnému neopravněnému startu brankáře Lindstroma. V uplynulém období se nejvíce dařilo dvojici ofenzivních hráčů Opatovský - Piecha, která vstřelila dohromady sedm branek.

Výsledky

20. kolo: Prostějov – Kadaň 1:2
21. kolo: H. Brod – Prostějov 1:2 P
22. kolo: Prostějov – Hradec K. 2:4
23. kolo: Prostějov – M. Boleslav 1:2
24. kolo: Most – Prostějov 4:2

Před zápasem

Jestřábi poslední tři domácí zápasy prohráli a tak proti Severočechům se budou chtít určitě vytáhnout. Do sestavy se vrátil již uzdravený obránce Petr Suchý, který prodělal operaci kolena. Naopak do utkání nezasáhne zadák Martin Chovan, jenž je po operaci menisku. Nejistý start visí nad dvojicí Biegl, který si v extraligovém zápase v dresu Zlína poranil krční páteř a také nad útočníkem Ondřejem Nakládalem, jenž má natažené vazy na ruce.

Poslední vzájemné utkání

Chomutovští v utkání brzy vedli dvoubrankovým rozdílem, ale Jestřábi na začátku třetí třetiny v přesilovce vyrovnali na 3:3. Rozhodující branku bílomodrých vstřelil v 56. minutě Martin Heinisch. Střelecky se ještě v utkání zadařilo nejlepšímu střelci Milanu Kostourkovi, který vsítil dvě branky.

17. kolo

Chomutov – Prostějov 4:3

Předpokládané sestavy

Prostějov: Štůrala (Daneček) – Kundrátek, Višňák, Kumstát, Vomela, Bartoň, Suchý, Rangl – Piecha, Kotásek, Vymazal – Opatovský, Prokop, Šebek – R. Pšurný, Mikšovský, M. Pšurný – Vrba, Vlk.

Chomutov: Horčička – Březina, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský –Jíra, Kostourek, Polodna – Jeslínek, Šíp, Havlůj – Mikšovic, Heinisch,Tauš – Boušek, Charousek, Hašek.