Reportáže

Chomutov udolal Kadaň až po nájezdech

Napsal 03.10.2007 David Matula
C h o m u t o v - Regionálním derby začaly první odvety západní skupiny první ligy. Od úvodních minut byla k vidění dobře organizovaná hra černožlutých a domácí se do střeleckých příležitostí příliš nedostávali. Ani na druhé straně se však příliš Luboš Horčička nezapotil. V sedmnácté minutě se trefil krásnou brankou Révay a bílomodří po první třetině o jednu branku vedli. Ve druhém dějství hosté přidali a zásluhou Brňáka také srovnali. Rozhodnutí nepřišlo ani v závěrečné části, ani v prodloužení o vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Josef Révay a rozhodl tak o bonusovém bodu pro Chomutov.
8.kolo st 3.10.2007
CHM
2:1sn(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
KAD
Chomutov
Horčička - Révay, Ťupa, Bombic, Březina, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Hašek, Stehlík, Jeslínek - Tauš, Heinisch, Havlůj
Kadaň
Hanuljak - Spitzer, Poživil, Vaneček, Pospíšil, Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Brňák - Polanský, Fink, Vrtek - Pražák, Kýhos, Duba - Postl, Hlusička, Kajer - Bauer J., Kadlec, Chyba

Shrnutí

Domácí hokejisté byli v úvodu utkání mírně aktivnější, hezkou kombinaci předvedli Jíra s Kostourkem, ale střelu druhého jménovaného Hanuljak pravým betonem vyrazil. V 6. minutě se bílomodrým naskytla první přesilová hra, avšak z této výhody nedokázali nic vytěžit. V 16. minutě od modré čáry vypálil Chatrnúch, jeho střelu nebezpečně na brankovišti tečoval Heinisch a hostující brankář se štěstím kryl. Následně poté otevřel skóre zápasu tvrdou ranou pod víko Josef Révay a poslal Chomutov do vedení - 1:0. O chvíli později mohli domácí skóre navýšit při další početní výhodě, avšak Polodna střelou z levého křídla kadaňského gólmana nepřekvapil. První třetina mnoho vzruchu nepřinesla, oba celky pozorně bránili a akcí bylo jako šafránu. Kadaňští hokejisté ohrozili Horčičku až ve druhé polovině úvodní třetiny.

Na začátku druhé třetiny nebezpečně zakončoval kadaňský Duba, Horčička včas stihl vytrčit levý beton. Na druhé straně našel Stehlík nahrávkou zpoza brány Haška, který svůj pokus namířil přímo do hrudi Hanuljaka. Ve 25. minutě bylo srovnáno, k odraženému puku se dostal Tomáš Brňák a švihem prostřelil Horčičku - 1:1. O pár vteřin později měli hosté výhodu přesilovky, ale nic výrazného si nevypracovali. Kadaňští hráči v polovině utkání ožili, začali si vytvářet střelecké pozice, Vrtek v dobré pozici provětral Horčičkovy betony. V polovině zápasu měl dobrou šanci Polanský, jeho bekhendový blafák domácí gólman lapil. Následně se Kadani naskytla 70 vteřinová dvojnásobná početní výhoda, ale kromě střely Spitzera, která proletěla kolem levé domácí tyče, nic vážnějšího v útočném pásmu nevymysleli. V závěru druhé třetiny při přesilovce zkoušel překvapit Hanuljaka střelou z mezikruží Mikšovic, ten ale puk ukryl v náruči.

V úvodu třetí třetiny předvedl krásnou individuální akci obránce Černý, který si najel od modré čáry, Hanuljakovi udělal kličku, kterou ale přetáhl a skončil za brankou. Na druhé straně střílel hostující Duba, Horčička stihl sklapnout betony. Za chvilku pálil z levé strany Polodna, Hanuljak zasáhl. V 50. minutě v početní výhodě střílel Ťupa, kadaňský brankář opět vyrazil kotouč do rohu. O minutu později Hašek projel celým útočným pásmem, předložil přihrávku Stehlíkovi, jeho pokus jen o kousek minul levou tyč. V závěru třetí třetiny měli obě mužstva výhodu přesilové hry a mohli strhnout vítězství na svou stranu, nejprve hosté a po nich domácí, ale Kostourkova střela z úhlu Hanuljaka neohrozila a tak utkání se prodlužovalo.

V prodloužení jako první zahrozili domácí, střelou Jíry, kterou Hanuljak zkrotil na hrudi. Největší šanci v prodloužení měli ale kadaňští, když ujížděli Polanský s Finkem, avšak druhý jmenovaný netrefil branku a utkání se poprvé v Chomutově rozhodovalo v samostatných nájezdech.

Kadaňský Fink zahájil nájezdy, ale střelou mezi betony na Horčičku nevyzrál. Za domácí jel první nájezd Jeslínek, forhendovým blafákem neuspěl. Poté za hosty najížděl Vrtek, zkusil střelu, Horčičku však neprostřelil. Jako druhý v pořadí za bílomodré jel Hašek, střelou kolem levé Hanuljakovy tyče také neuspěl. Dalším exekutorem byl Spitzer, jeho pokus domácí brankář lehce zneškodnil. Ani Boušek, který mířil mezi betony nepřekonal Hanuljaka. Rozhodující nájezd proměnil Josef Révay střelou nad lapačku, jelikož Duba po něm neuspěl a domácí vyhráli 2:1 na samostatné nájezdy.

×
Dnes v 18:00 | Muži
SK Trhači Kadaň
Piráti Chomutov