Chomutov přivítá tradičního soupeře z Kadaně

Napsal 02.10.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - Do Chomutova přijedou hráči okresního rivala z Kadaně. Chomutovští určitě budou chtít vybojovat cenné tři body, aby si upevnili první příčku v tabulce druhé nejvyšší soutěže skupiny Západ. Zda-li se kadaňští ubrání rozjetému Chomutovu, který doposud jen jednou prohrál, uvidíme 3.října 2007 od 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově. Zhruba 30 minut po skončení zápasu navíc proběhne setkání vybraných hráčů s fanoušky!

Zhruba 30 minut po skončení středečního utkání proti Kadani, proběhne v salónku restaurace Hokejka setkání fanoušků s hráči a trenéry "A" mužstva a generálním manažerem KLH Chomutov. Diskuse se povede nejen o aktuální formě a výsledcích mužstva, ale také o sobotním incidentu a vhozené světlici na led. Pozvání k zajímavému povídání přijal kapitán Radek Šíp, dva nejproduktivnější muži týmu - obránce Josef Révay a útočník Milan Kostourek. Dále pak hlavní trenér Vladimír Kýhos a generální manažer Milan Vacke. Všichni jste srdečně zváni!
1.(12g) Pořadí obrany 6.(24g)
Milan Kostourek (6+4) Nejproduktivnější hráč Patrik Fink (2+3)
Milan Kostourek (6g) Nejlepší střelec Patrik Fink (2g)
Tomáš Polanský (2g)
Vladimír Kýhos (2g)
Petr Defler (2g)
Martin Ťupa (6 as.) Nejvíce asistencí Patrik Fink (3 as.)
Milan Kostourek (+7) Nejlepší hráč v +/- Lukáš Duba (+2)
Martin Ťupa (+7)
Zdeněk Tauš(-1) Nejhorší hráč v +/- Libor Hlubuček(-5)
Ondřej Malinský(-1)
Martin Heinisch(-1)
Luboš Horčička (95,18%) Úspěšnost gólmanů Miroslav Hanuljak (90,63%)
Jiří Stejskal (89,76%)
2 Čistá konta 1

Forma Kadaně

Kadani se zatím v první lize moc nedaří. Po sedmém kole je na 6 místě s pěti body. První zápas s Chomutovem prohrála 1:4. Ve druhém kole na ledě nováčka prohrála 5:4 v prodloužení. Kadaň zatím jen jednou vyhrála a to na domácím ledě, když porazila Hradec Králové 3:0. Kadaň dále hrála v Havlíčkově Brodě, kde prohrála 4:1, doma s Mladou Boleslaví 0:4 a s Vrchlabím 1:4. V zatím posledním odehraném kole Kadaň prohrála v Berouně 3:2 v prodloužení.

První střetnutí

Cesty obou rivalů se v letošním ročníku poprvé zkřížily hned v rozjezdu celé soutěže. Na ledě SK Kadaň chomutovští hokejisté téměř ovládli první třetinu, kterou Chomutov vyhrál 2:0 díky trefám Petra Jíry a Jaroslava Haška.Ve druhé třetině se hra více vyrovnala, ale ani to nestačilo a Aleš Havlůj přidal další branku Chomutova.

Kadani se sice podařilo snížit díky trefě Vladimíra Kýhose. V závěru utkání pak Milan Kostourek přidal čtvrtou branku a tudíž Chomutov v prvním měření sil v sezoně vyhrál 4:1.