Chomutov si doma připsal další skalp

Napsal 07.10.2005 Libor Kult, Jindřich Poledna
Po dvou třetinách vedl Chomutov doma nad Třebíčí jasně 5:0, měl herní i střeleckou převahu a nikoho nenapadlo, jaké drama se odehraje na začátku třetí třetiny. Hosté během osmi minut dokázali snížit na rozdíl dvou branek, ale domácí Šíp se Szakalem nenechali nic náhodě a dvěma góly v rozmezí tří minut strhli vítězství jednoznačně na stranu domácích. Po dvou trefách si připsali Stanislav Stavenský a Radek Šíp.
12. pá 7.10.2005
7:3(2:0, 3:0, 2:3)
TRE
Podolka - Martínek, Poživil, Jakub Šulc, Nosek, Szakal, Černý, Kocek, Trefný - Boušek, Koláček, Polodna - Jíra, Šíp, Jan Šulc - Stavenský, Kostourek, Polanský - Buchal, Mikšovic, Malát
Třebíč
Luňák (6. Šindelář) - Hrbáček, Sláma, Šefčík, Rehák, Lučka, Ščerban - Laš, Zahradník, Květoň - Čech, Hanzal, Látal - Pelán, Sobotka, Přibyl - Chrenko, Fryauf

Ve střelecké probuzení domácích střelců se proměnil zápas mezi Chomutovem a Horáckou Slavií. Dvě třetiny domácí střelecky dominovali. Náznak dramatu přišel ve třetí třetině, ale Severočeši jej dalšími trefami do černého utnuli.

První třetina přinesla svižný hokej, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Rychleji se do tempa dostali Chomutovští, kteří však mohli poprvé inkasovat. Třebíčští však přečíslení 2 na 1 ve čtvrté minutě nedotáhli do úspěšného konce.

Trest přišel za dvě minuty. To udeřili Severočeši dvakrát během necelých čtyřiceti vteřin. Nejprve si Stanislav Stavenský vyjel od pravého mantinelu a jeho švih skončil v protilehlé šibenici Luňákovy branky – 1:0. O pár vteřin později zakončil Jaroslav Buchal z první kombinaci svých spoluhráčů a získal domácím dvoubrankové vedení – 2:0. to už bylo na Luňáka příliš. V hostující brance jej vystřídal Šindelář.

Ve zbytku třetiny akce střídala akci. Hosté hrozili vstřelením branky, ovšem rodící se přečíslení 2 na 1 si v desáté minutě pokazili vlastní nepřesností. O tři minuty později uhájil svou svatyni Podolka jen za cenu tygřího skoku k levé tyči.

Úvod prostřední části hry se nesl ve znamení přesilovek obou mužstev. Domácí si v ní vytvořili jedinou větší možnost. Koláčkovi však v rozhodujícím okamžik sjel puk z hole. To Horáci pálili ze všech pozic a jejich nebezpečné projektily zaměstnávaly Podolku. Ten si s každou situací poradil, zlikvidoval i tisíciprocentní šanci Hanzala.

Druhá polovina této třetiny patřila po střelecké stránce jasně svěřencům trenéra Kýhose. Ti mířili třikrát přesně. První využitá početní výhoda přišla ve 32.minutě. Buchal jemnou žabkou našel Radka Šípa, jehož teč zapadla za Šindelářova záda – 3:0.

Následovala nepříjemná střela Chrenka, kterou Podolka s námahou vytěsnil na tyč. Třebíčští měli ve 36.minutě možnost přesilovky 5 na 3 v délce 31 vteřin. Sami se o ní připravili fauly a situace se otočila. Domácí hráli přesilovku 4 na 3 a svou příležitost ve 39.minutě zásluhou Stanislava Stavenského proměnili – 4:0. Poslední slovo v této části hry měl Ladislav Boušek, jenž zakončil přečíslení ve 40.minutě – 5:0.

Nástup do závěrečného dějství se skvěle povedl Horákům. Ve 43.minutě Pavel Pelán přetavil v gól přihrávku zpoza branky – 5:1. Snížení ve 46.minutě zařídil Lukáš Květoň – 5:2. Krátce po něm zadělal na drama Milan Přibyl – 5:3.

Domácí však hororový konec odvrátili. Půl minuty po gólu na 5:3 se jako správný kapitán ukázal Radek Šíp. Jeho druhá teč v utkání přinesla na hole Chomutovských relativní klid – 6:3. Po něm se v pozici ležícího střelce neprosadil Ladislav Boušek, ale i tak se přítomní diváci dočkali ještě jedné přesné trefy. Na konci 52.minuty změnil bekhend Martina Szakala směr o jednoho z hostujících hráčů a Šindelář byl bezmocný – 7:3.

Jiří Otoupalík (Třebíč):"Dneska jsme odehráli v Chomutově velice nepovedený utkání, vstup do zápasu se nám vůbec nevyvedl, vlastně jsme inkasovali dva laciné góly, když už se hra vyrovnala a snažili jsme se s utkáním něco udělat, tak přišli z naší strany zbytečné fauly, v oslabení jsme inkasovali a bylo rozhodnuto. V poslední třetiny jsme se pokusili s výsledkem ještě něco udělat, ale to už bylo nad naše síly.

Vladimír Petrovka (Chomutov): "Tak já si myslím, že jsme se dneska konečně dokázali prosadili střelecky, dlouho jsme na to čekali a jsme rádi, že nám to tam konečně začalo padat, takže si snad mužstvo začne víc věřit po těch zápasech, kdy jsme dávali jen po jedné brance.“