Povzbuzená Třebíč vyzve Chomutovské hokejisty

Napsal 06.10.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - První liga pokračuje po jednodenní přestávce již v pátek. Důvod přeložení celého kola ze soboty je fotbalový kvalifikační duel české reprezentace. Svěřenci trenéra Kýhose přivítají na ledě ČEZ stadionu SK Horácká Slavia Třebíč. Mužstvo z Vysočiny nabralo v minulém kole sebevědomí, neboť v prodloužení horáckého derby porazilo lídra z Jihlavy a sesadilo ho tak z čela tabulky. Zápasy s tímto sokem se vyznačují spíše úpornou bitvou o každý metr ledu než hokejovou krásou. Překvapí oba soupeři otevřeným a atraktivním hokejem nahoru-dolů? Pro odpověď si přijďte v pátek 7.10.2005 od 17 hodin přímo na stadion nebo zasedněte k podrobnému ONLINE přenosu.

Nové tváře v Třebíči

Na lavičce stále vládne Josef Horešovský, který si musel poradit s odchody zejména v defenzivě. Citelným oslabením je také konec kariéry loňského kapitána Jakuba Žišky.

Obrana

Zadní řady Horácké Slavie rozšířili před sezonou především mladí borci, kteří nastupovali v minulém roce v juniorské extralize. Ze Zlína na Vysočinu zamířili Pavel Bulička (20 let) a Martin Lučka (20), z Ytongu Brno pak Denis Rehák (20). Poslední novou tváří poměrně nezkušené obrany je Jozef Lukáč (23).

Útok

V ofenzivě najdeme slovenské jméno. Matúš Chrenko (23) oblékal v sezoně 2004/2005 dres Nitry v extralize našich východních sousedů. Dalším zajímavým jménem je loni ještě chomutovský hráč Tomáš Martenek (27). Mladé pušky z jihu Čech zastupují Jiří Hanzal (20 – loni junioři Českých Budějovic) a Lukáš Květoň (23 – loni České Budějovice a Jindřichův Hradec). Třebíčtí lovili i v druholigových vodách. Z Blanska přišel Ondřej Látal (24) a z Benátek nad Jizerou Pavel Pelán (24), který se představil i v žlutočerném dresu Kadaně. Nejčerstvější posilou je zkušený Jiří Mifek (30), jenž si vyzkoušel první ligu v dresu Hvězdy Brno a letos nastupoval v druhé lize v Blansku.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba týmy utkaly v rámci 49.kola minulého ročníku na ledě Třebíče. Severočeši se brankami Josefa Révay a Zbyňka Skleničky ujali vedení 2:0. Domácí však nesložili zbraně a vývoj duelu otočili. Lukáš Valko dvěma góly vyrovnal a trefa Roberta Holého ze 31.minuty zajistila Třebíči všechny body.

Tehdejší sestavy

Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Ščerban, Šefčík, Hrbáček, Horák, Sedláček, Svačina - Holý, Žiška, Kubiš - Valko, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Škoda - Přibyl, Čech, Topol.

Chomutov: Podolka (33.Horčička) - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Plaček, Prošek, Trefný, Řezníček - Polodna, Koláček, Boušek - Malát, Šíp, Šulc - Sklenička, Heinisch, Pražák - Řepík, Buchal.

Mistrovská sezona Horácké Slavie

Dosavadní průběh první ligy naznačuje velkou vyrovnanost. Malou výjimku tvoří prozatím Jindřichův Hradec. Posuďte sami. Třebíčští figurují na 12.místě, když nasbírali 12 bodů. Na šestou Mladou Boleslav však ztrácejí pouhé tři body. Jejich bilance zápasů je následující: 2 výhry – 2 výhry PP – 2 remízy – 5 proher – 0 proher PP. I se skóre je tým z Vysočiny na štíru. To je pasivní 20:25.

11.kolo: Horácká Slavia – Jihlava   2:1 PP
Pozn.: Tučně zobrazené zápasy znamenají vítězství Horáků.

Poslední zápas

Zajímavější zápas se z pohledu Horácké Slavie v první lize nehraje. Na svém ledě totiž přivítala rivala z Vysočiny – Duklu Jihlava. Raketový úvod duelu neměl pokračování v podobě přestřelky a ovšem rozhodovalo prodloužení. Domácí se ve čtvrté minutě dostali do vedení zásluhou trefy Jiřího Hanzala. V osmé minutě srovnal Ota Lazorišák, a pak se střelci na dlouhé minuty odmlčeli. Snový premiérový zápas v dresu Třebíče odehrál Jiří Mifek, který hned při své premiéře rozhodl ostře sledované derby, když mířil přesně v 61.minutě a zajistil tak domácím bod navíc. „My jsme taky spokojeni, i když jsme nezískali tři body. Jihlava je na čele tabulky, a má kvalitní mužstvo. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a nasazení z obou stran,” zhodnotil bitvu Josef Horešovský a pro oficiální stránky také dodal: „Souhlasím s tím, že třetí třetina byla taktickým bojem. Prodloužení, to už je vabank a otázka válečnického štěstí.