Chomutov se s Kadaní rozešel smírně 4:4

Napsal 03.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – K prvnímu utkání v nové sezoně si KLH Chomutov pozval na svůj led regionálního rivala SK Kadaň. Domácí trenér Kýhos poslal do zápasu kádr složený z valné většiny novými hráči, kteří jsou zde na zkoušku. Diváci, kteří si dnes našli cestu na zimní stadion, se rozhodně nenudili. Viděli důrazný hokej se spoustou osobních soubojů, zajímavé momenty před oběma brankami i několik pohledných akcí. Výsledek byl jako na houpačce, když se jeden z týmů dostal do vedení, soupeř vzápětí stav otočil. Zápas nakonec skončil zřejmě zaslouženou remízou 4:4. Další zápas před domácím publikem odehrají chomutovští hokejisté v pátek 6. srpna proti Písku.
přát. út 3.8.2004
4:4(1:1, 1:1, 2:2)
KAD
Podolka - Ambrož, Prošek, Mainer, Štrach, Schneider, Toms - Buchal, Mikšovic, Dobiáš - Ibl, Charousek, Vrba - Beutel, Veverka, Malát
Kadaň
Jež (30. Slipčenko) - Pospíšil, Urban, Liška, Hlavatý, Kameš, Špelda, Sadloň, Tomaška - Postl, Hubínek, Polanský - Tvrdek, Hlusička, Kajer - Pelán, Jabrocký, Kreuzman - Žák, Čachotský, Scherzl - Minařík

Chomutovští začali, jak nejlépe mohli. Už po osmatřiceti vteřinách se poprvé měnilo skóre. Charousek v přečíslení 2 na 1 ideálně našel Josefa Ibla, který zajistil svému týmu vedení – 1:0. Ve 4. minutě hráli domácí přesilovku a celou první minutu nepustili kadaňské z obranného pásma. Své šance však v další gól přetavit nedokázali. Od té chvíle se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem bez výraznějších příležitostí. Až v polovině první části při početní výhodě hostů byl Podolka v jednom ohni střel, se všemi si však poradil. Zvýšit vedení mohli naopak domácí, jenže Beutel nepotrestal chybnou rozehrávku soupeře. Ve 14. minutě se navrátilec z trestné lavice Mainer rozjel spolu s Mikšovicem do brejku, poslední kadaňský obránce ale situaci vyřešil. V závěru třetiny vytěsnil Podolka svoji lapačkou Scherzlovu tak, že jen těsně minula brankovou konstrukci, nicméně z následného závaru před brankou vyrovnal Zdeněk Žák - 1:1.

Druhá část zápasu vyšla lépe hostům, kteří až do poloviny zápasu nedali chomutovským vydechnout. Jeden útok střídal druhý a ve 25. minutě tak přišla zasloužená vedoucí branka. Jabrocký našel před brankou Jaroslava Kreuzmana, jenž střelou do horní poloviny branky nedal Podolkovi šanci – 1:2. Domácím vázla rozehrávka a dlouho se tak nemohli dostat do útočného pásma. Až ve 29. minutě prověřil Ježovu pozornost Schneider. Poté nastoupil do branky Kadaně náhradník Robert Slipčenko. Ten si připsal první zákrok ve 34. minutě, když vyrazil Štrachův pokus od modré čáry. Vyrovnávací branka domácích přišla jako blesk z čistého nebe. Stanislav Mikšovic dojel v útočném pásmu nahozený kotouč a střelou z roku kluziště trefil Slipčenkův beton, od kterého se kotouč odrazil do sítě – 2:2. Od 37. minuty nastala série kadaňských vyloučení a Chomutov tak hrál dlouhou přesilovku 5 na 3. Největší šanci měl po Slipčenově chybě u mantinelu Štrach, kterému však střela do opuštěné branky nesedla. A proto i po dvou třetinách byl stav nerozhodný.

Na začátku poslední dvacetiminutovky stále ještě domácí dohrávali přesilovku, ve které ovšem gól nedali. Dočkali se ho až ve 44. minutě, kdy Ambrož vyslal dlouhou přihrávkou do brejku Jaroslava Buchala, jenž se natlačil před obránce a prostřelil kadaňského gólmana – 3:2. Na opačné straně nevyužil dvě obrovské šance Tvrdek. Zejména jeho samostatný únik, při kterém přestřelil branku, zaváněl gólem. Toho se černožlutí dočkali zhruba o minutu později, kdy Lukáš Špelda trefil přesně levý horní růžek nad Podolkovo lapačkou – 3:3. Pět minut před koncem znovu Slipčenko zaváhal při rozehrávce, jenže Beutel toho ani napodruhé nevyužil. A tak se vedení znovu ujali hosté. Michal Hlusička našel střelou z mezikruží mezeru mezi betony domácího gólmana – 3:4. Závěr zápasu se blížil a zdálo se, že kadaňští si už vítězství pohlídají. Jenže chybou při střídání nabídli soupeři přesilovku, což se jim stalo osudný. 43 vteřin před koncem si Jaroslav Buchal vyjel od zadního mantinelu před branku a z hranice brankoviště se nemýlil – 4:4. Další gól už nepadl a zápas tak skončil asi zaslouženou remízou.