Nová sezóna začíná, Chomutov v premiéře vyzve Kadaň

Napsal 01.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Dlouho očekávaný okamžik nastal. Po více než čtyřměsíční pauze vyjedou hokejisté KLH Chomutov ke svému prvnímu utkání v nové sezoně. V úterý 3. srpna přivítají od půl šesté na svém ledě hokejisty SK Kadaň. Svěřenci trenéra Chlustiny už mají první zápas za sebou, když v pátek nastoupili na ledě extraligového Kladna. Očekává se, že do utkání zasáhne širší chomutovský kádr a diváci tak budou mít první možnost vidět v akci také nové posily.
Loňské vzájemné zápasy
Vzájemné zápasy v uplynulé sezoně vyzněly lépe pro hokejisty KLH Chomutov. Ve 3. kole porazili svého soka 4:1, zejména díky dvěma slepeným brankám v polovině utkání z hole Šípa a Noska. Odveta se hrála na začátku listopadu v Kadani. I tam modrobílí dokázali zvítězit, i když jen těsně 2:3. Hlavními hrdiny zápasu byli oba brankáři, domácí Fikrt a hostující Jarina. První, jak se později ukázalo také poslední, vítězství nad rivalem zaznamenali kadaňští hokejisté ve 30. kole. Chomutov podlehl 2:5 a po více jak třech měsících opustil vedoucí příčku 1. ligy. Zřejmě nejdramatičtější vzájemné utkání sezony sehráli oba soupeři ve 37. kole. Kadaň usilovala o play off, Chomutov o návrat na první pozici. Po nerozhodné první třetině rozhodl o vítězství hostující kapitán Šíp v závěru druhé dvacetiminutovky. Na těsném vítězství 1:2 měl svým neuvěřitelné jistým výkonem lví podíl brankář Podolka.

Změny v kadaňském kádru
Během letní přestávky opustilo Kadaň několik opor. Hostování skončilo kladenskému brankáři Horčičkovi, jenž bude od nové sezony hrát v Chomutově. Odešlo také produktivní duo Stavenský – Kuchler, kteří neodolali nabídce Trenčína. Novou kadaňskou jedničkou mezi tyčemi by se měl stát Petr Jež, který přišel z Plzně. Obranné řady vyztuží Slováci Tomaška a Sadloň z Karlových Varů, kladenský Kameš a také Liška z Litvínova, ten loni hájil chomutovské barvy. Trenér Chlustina také vyzkouší slávistu Špeldu a Urbana ze Sparty. Do útoku přišli Postl z Mladé Boleslavi, Mudra z Karlových Varů a Hlusička z Kladna. S týmem také trénuje někdejší chomutovský obránce a kapitán Martin Štelcich.

Letní příprava SK Kadaň
V rámci letní přípravy si kadaňští hokejisté vyzkoušeli mimo jiné také triatlon. Museli uplavat deset bazénů, na kole ujet 30 kilometrů kopcovitým terénem a na závěr uběhnout zhruba 6 kilometrů. Na prvním místě se umístili se shodným časem Kamil Tvrdek a Petr Derfler. Třetí skončil Jiří Mudra.

Zajímavá konfrontace hokejových rivalů se uskutečnila koncem června na fotbalovém hřišti. Na turnaji O pohár obce Málkov. V souboji o první místo podlehli chomutovští po brankách kadaňských Ježe, Svobody a Derflera svým sokům podlehli a na turnaji skončili stříbrní. Vítězství kadaňské nažhavilo a chtějí ho přenést i na ledovou plochu. „Teď jsme je porazili ve fotbale v Málkově, tak byli docela naštvaní. Musíme je porazit. Nedáme jim to zadarmo,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web útočník Jiří Mudra.

Kadaňská premiéra na ledě
Na rozdíl od Chomutova mají kadaňští hráči letošní první utkání již za sebou. V pátek 30. července zajížděli na kladenský led, kde se střetli s místním Rabatem. Hosté se museli obejít bez trojice zraněných hráčů Polanský, Pospíšil a Žák. Domácí i s útočným duem Patera – Procházka měli po celý zápas navrch. Vedení se ujali v 8. minutě brankou Klimta a zanedlouho přidal druhý gól Procházka. Stav 2:0 vydržel až do poloviny utkání. Poté došlo u obou celků ke střídání brankářů. V kladenském dresu vystřídal Orcta Pospíšil a u kadaňských nahradil Ježe Hübl. Exchomutovský gólman se ještě nestačil rozkoukat a už poprvé lovil puk ze své branky. Do konce druhé třetiny inkasoval ještě třikrát a Kladno vedlo už 6:0. Gólovou tečku za utkáním udělal ve 45. minutě Gardoň. Kadani se tak premiéra nevydařila. Dočká se svého prvního gólu v sezoně na chomutovském ledě?

Sestava Kadaně z utkání na Kladně: Jež (31. Hübl) - Urban, Vobořil, Liška, Hlavatý, Sadloň, Tomaška, Kameš, Špelda - Postl, Čachotský, Mojdl - Tvrdek, Hlušička, Kajer - Pelán, Jabrocký, Kreuzman - Mudra, Hubínek, Scherzl