Chomutov porazil brněnskou Kometu a znovu se posunul v tabulce

Napsal 05.02.2005 Libor Kult, Martin Bocian
C h o m u t o v – Chomutovští hokejisté přivítali v rámci 48. kola na svém ledě Kometu Brno. Zisk dvou bodů z minulého kola chtěli svěřenci trenéra Kýhose potvrdit také před domácím publikem, i když se jim znovu rozrůstá marodka. Přesto se jim úvod zápasu povedl náramně. Hned ve 2. minutě otevřel skóre Boušek a ještě do konce první třetiny přidali své úspěchy také Szakal a Malát – 3:0. Hned po přestávce využil chyby Maláče Révay a zvýšil už na 4:0. Jen o několik vteřin později však korigoval Meluzín – 4:1. Poté se trefili ještě chomutovský Řezníček a brněnský Karlíček a po dvou třetinách byl stav 5:2. V poslední třetině už diváci viděli pouze pěstní souboj mezi Skleničkou a Mikelem, který vysoko na body vyhrál domácí borec. Chomutov tak v důležitém utkání zvítězil 5:2.
48.kolo so 5.2.2005
5:2(3:0, 2:2, 0:0)
KOM
Horčička - Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Prošek, Řezníček - Malát, Mikšovic, Jan Šulc - Polodna, Koláček, Boušek - Sklenička, Šíp, Pražák - Řepík, Heinisch, Buchal
Kometa
Maláč (21.Rech) - Mikel, Vyrůbalík, Karlíček, Lhotský, Staněk, Sloboda - Fadrný, Brančík, Černý - Navrátil, Meluzín, Baranyk - Staněk, Moskal, Appel - Šebek, Hladký, Sedláček

Chomutovské hokejisty trápí rozsáhlá marodka, přesto se dále statečně bijí o co nejlepší postavení pro play-off. V posledním domácím utkání s brněnskou Kometou si připsali důležité tři body i bez zraněného Petra Jíry. Naopak do sestavy se vrátili Radek Šíp a Jaroslav Buchal. Aby té radosti nebylo tolik, musel v průběhu střetnutí pro zranění odstoupit Stanislav Mikšovic.

Úvod duelu se Chomutovským povedl znamenitě. Časomíra ukrojila minutu a 17 vteřin, když ostražitý Ladislav Boušek doklepl za Maláčova záda střelu Zbyňka Skleničky od modré – 1:0. Poté zahrozili hosté, ale Appelova teč mířila mimo. Stejně dopadla i Szakalova přesilovková rána v 7.minutě. V téže početní výhodě neuspěli ani Boušek s Hájekem. Prvně jmenovaný po nádherném sólu minul a ránu druhého Maláč zneškodnil. Pak předvedli své umění i Jihomoravané, ale Appel ani Černý si na Horčičku nepřišli. Ve 12.minutě fauloval P.Staněk Buchala a dostal 2+2. Severočechům stačilo 35 sekund, aby přesilu jednoho muže zužitkovali. Koláček přiklepl Martinu Szakalovi, který pohotově propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. Zbytek přesilovky se domácím nepovedl a skóre se neměnilo. V 15.minutě nejprve Vyrůbalík trefil pouze výstroj chomutovského gólmana, a tak uhodilo na druhé straně. S bekhendem Jana Šulce si Maláč poradil, ale na dorážku Martina Maláta už byl krátký – 3:0.

Prostřední dějství mělo raketový úvod. Po 23 vteřinách obešel střelec třetí branky Chomutova i brankáře Komety. Josef Révay po jeho příhře bez problémů usměrnil kotouč do sítě a vyhnal Maláče z branky – 4:0. Oslavy čtvrtého gólu ještě nestačili utichnout a Roman Meluzín nekompromisní ranou překonal Horčičku – 4:1. Za další minutu mohl znovu snížit agilní Appel, ale šanci neproměnil. V následné přesilovce neuspěli Lhotský s Fadrným. Kometa měla v té době puk častěji na hokejkách i díky dalším vyloučením, kdy se na trestné lavici postupně vystřídali Révay a Sklenička. Jenže domácí se bránili dobře. Jediné nebezpečí znamenala rána Slobody, jenž přestřelil. Naopak v oslabení se do šance prodírali Boušek s Heinischem. Jak naložit s početní výhodou ukázali hostům Chomutovští. Půl minuty před vypršením trestu Karlíčka zakončil dělovkou od modré gólový festival domácích obránců Ladislav Řezníček – 5:1. Za dvě minuty se Milan Karlíček rehabilitoval, když jeho rána z pravé strany vyhnala všechny pavouky z rohu Horčičkovy branky – 5:2. Další vyloučení tentokrát Baranyka domácí nepotrestali, přestože měli několik možností, tu největší pak Koláček.

Závěrečná část hry mnoho hokejové krásy nepřinesla. Ve 41.minutě tvrdě vypálil Jan Šulc, avšak mimo. Za dvě minuty stálo při domácích štěstí. Moskal si dojel vlastní střelu, kterou Horčička vyrazil, ani napodruhé brankáře Chomutova nepřelstil. Znovu odražený kotouč však volně ležel v obranné třetině Severočechů a jejich svatyně byla odkrytá. Brněnští toho využít nedokázali. Domácí kontrolovali hru a v oslabení mezi 44. a 46.minutou k ničemu svého soupeře nepustili. Mírné oživení dění přišlo kolem poloviny třetiny. Nejprve Buchal nečekal, že Šípovo nahození projde až k němu. Poté si Brančík obhodil Proška, který však své zaváhání napravil a zakončit hostujícímu forvardovi nedovolil. Dalším pokusům Šípa a Baranyka chyběla přesnost. V 50.minutě namazal Prošek A.Staňkovi, ten přiťukl Appelovi, ale jeho ránu domácí obrana zblokovala. Zpestření v podobě rvačky divákům připravili Zbyněk Sklenička a Jan Mikel. Jejich rohovnickou vložku, ve které jasně na body zvítězil domácí borec, ocenil hlavní rozhodčí tresty 5 + DKU. Kuriózní gól málem padl v 54.minutě. To si Brančík zpracovával před vlastní brankou nahození jednoho z obránců Chomutova tak nešikovně, že z toho skoro byl čistokrevný vlastenec. V dalším průběhu třetiny zaujala již jen akce Aleše Staňka, který nepotrestal nedorozumění při rozehrávce přesilovky ze strany Severočechů. A když se neujaly ani střely Koláčka a Pražákem, zůstal stav zápasu 5:2 ve prospěch Chomutova. Ten se tak bodově dotáhl na Hradec Králové a posunul se na 4.místo tabulky.