Chomutovské hokejisty čeká nejprve práce a potom zábava

Napsal 03.02.2005 Libor Kult
C h o m u t o v - Základní část 1.hokejové ligy jde do finiše. Hráči KLH přivítají na ledě Duhového stadionu Kometu Brno, která byla dlouhý čas před nimi. Špatné výsledky v poslední 6 kolech však odsunuli Brňany na 7.pozici, ze které se dívají na svého příštího soupeře se šestibodovým odstupem. I z tohoto pohledu je pro Severočechy důležité uspět, aby se Jihomoravané nechytili a nepřiblížili se na pouhé tři body. V letošní sezoně je stav vzájemných střetnutí 2:1 pro několikanásobného mistra republiky. Zajímavý duel slibující výborný zážitek začíná v sobotu výjimečně v 17:00 stejně jako ONLINE přenos. Důvodem dřívějšího začátku je Reprezentační ples KLH Chomutov a pojišťovny Generali.

Změny v moravské metropoli

Kádr slavného klubu je po dlouhých letech stabilní po celou sezonu. Nedochází k rotaci hráči a na výsledcích je to znát. Jedinou novou tváří je útočník Jan Fadrný (24 let). Tento bývalý slávista začal sezonu v Českých Budějovicích, kde se však příliš neprosazoval, a tak odešel na jih Moravy.

Kometa řečí čísel

Jasnou brankářskou jedničkou je bývalý hráč Chomutova Pavel Maláč (31), jenž odchytal 39 utkání a úspěšností zákroků 91,93% figuruje na osmém místě v celé soutěži. Záda mu v případě potřeby kryje mladý Jiří Rech (23).

Hodnocení +/- obránců

1. Jan Mikel (29)         +25
 2. Alexandr Lhotský (29)  +11
...
16. Milan Karlíček (23)    -11
Produktivitě beků vládne díky většímu počtu vstřelených branek Pavel Staněk (22). Jeho bodové konto čítá 5 gólů a 6 asistencí. Druhý v pořadí Jan Mikel má bilanci 4+7.

Následující tabulka je výčtem nejnebezpečnějších forvardů soupeře. Vedoucí muž bodování klubu Michal Černý (31) má identickou bilanci jako nejproduktivnější hráč Chomutova Petr Jíra a patří mu 6.místo v 1.lize. David Appel (23) nakoukl ve čtyřech zápasech do extraligy v dresu Jihlavy.

Kanadské bodování útočníků

1. Michal Černý          18+21
2. David Appel           16+13
3. Patrik Moskal (24)    14+14
4. Richard Brančík (31)  12+15
5. Milan Baranyk (24)    16+ 8
David Appel uzavírá se 105-ti trestnými minutami první pětku pořadí zlých mužů letošního ročníku.

Letošní vzájemná bilance

Oba soupeři si v první polovině soutěže prohodili pořadatelství zápasů, tudíž Severočeši na svém ledě zvítězili 3:2 a poté dvakrát prohráli v Brně (4:2, 5:2). Fanoušci i hokejisté by jistě byli rádi, kdyby se bilance po sobotě vyrovnala. Druhé střetnutí rozhodla první třetina, ve níž se trefili Alexander Elsner (34) v sedmé a Patrik Moskal s Michalem Černým ve 14.minutě. Na 4:0 pro domácí zvyšoval v předposlední minutě prostředního dějství Jiří Sedláček (26). Hned v první minutě závěrečné části hry snížil Michal Jeslínek, ale před polovinou utkání to bylo po střele Davida Appela znovu o čtyři góly. V poslední minutě už jen kosmeticky upravil výsledek Petr Jíra.

Sestavy z posledního utkání v hale Rondo

Kometa: Rech - Mikel (41.P.Staněk), Vyrůbalík, Elsner, Lhotský, Karlíček, Sloboda - Černý, Sedláček, Navrátil - Appel, Meluzín, Nohel - Baranyk, Šebek, Moskal.

Chomutov: Horčička (14. Podolka) - Pulpán, Nosek, Řezníček, Trefný, Prošek, Szakal - Jíra, Šíp, Malát - Jeslínek, Mikšovic, Polodna - Pražák, Šulc, Boušek - Charousek.

Utkání s Kadaní

Boj se severočeským celkem byl pro Kometu důležitý ze dvou důvodů. Jednak potřebovala udržet odstup kvůli play-off a také se chtěla zmátořit po sérii pěti porážek v řadě. Díky dvěma brankám Jana Fardného a jedné Milana Baranyka s Michalem Černým se to nakonec povedlo. "Byl to kvalitní zápas, v první třetině nás Kadaň přehrávala ve hře jeden na jednoho. Důležité pro nás bylo, že jsme po snížení hostů na 2:1 nepřestali hrát a přidávali jsme další góly. Jsem spokojen, konečně po pěti zápasech výhra," oddechl si v pozápasovém hodnocení pro oficiální stránky klubu brněnský trenér Svatopluk Číhal.

Sestavy rivalů ze 47.kola

Chomutov: Horčička – Hájek, Révay, Nosek, Szakal, Prošek, Řezníček – Malát, Mikšovic, Jíra – Polodna, Koláček, Boušek – Hahn, Šulc, Řepík – Sklenička, Heinisch, Pražák.

Kometa: Maláč- Sloboda, Karlíček, Vyrůbalík, Mikel, Lhotský, P.Staněk, Burian, - Černý, Brančík, Fadrný- Appel, Moskal, A.Staněk- Navrátil Baranyk, Meluzín - Šebek, Sedláček, Hladký.